Jak je draho na Rhodosu?

Čím se platí na Rhodosu

Měna, ceny, nákupy

V Řecku se platí evropským platidlem eurem (EUR), které má 100 centů.

Jak cestovat po Rhodosu

Veřejná hromadná doprava je zastoupena výhradně autobusy. Vlaky ani jiný druh dopravy na Rhodu nenajdete. Autobusová doprava na Rhodosu je zajišťována dvěma společnostmi: KTEL a Roda. Jízdenky si vzájemně neuznávají, ale to je jedno, protože žádná integrovaná, vícedenní nebo časová jízdenka na ostrově neexistuje.

Jak je drahé jídlo v Řecku

Oproti České republice jsou ceny potravin v Řecku dražší o 18,5 %, mezi výjimky patří místní ovoce a zelenina. Vyrazíme do zahraničí, abychom změnili prostředí, protáhli tělo a osvěžili hlavu. Ovšem pokud nepojedeme s cestovní kanceláří, která zařídí první – poslední, potřebujeme cizí měnu.
Archiv

Co si přivézt z Rhodosu

Co si přivézt z RhodosuOlivový olej – Rhodos je známý pro své kvalitní olivové oleje, které jsou vyrobeny z olivových stromů rostoucích na ostrově.Místní víno – Rhodos produkuje několik druhů vín, které jsou chutné a kvalitní.Keramika – Keramické výrobky jsou populární suvenýry z Řecka.

Na co si dát pozor na Rhodosu

V Řecku si určite dejte pozor na drogy, převoz i přechovávání jakéhokoliv množství drog je přísně trestáno vězením. Také se svžm švýcarským nožem se raději před cestou rozlučte, nošení nože nebo například slzného spreje se v Řecku posuzuje jako nepovolené ozbrojování což může také vést k vážným trestům.

Co se nesmí v Řecku

10 věcí, které nikdy nedělejte v ŘeckuNespěchejte. Čas pro Řeky nic neznamená.Neházejte toaletní papír do záchodu.Neukazujte, že je něco OK!Nejezte u McDonald's.Nechoďte na svatá místa v tílku a v kraťasech.Nedotýkejte se památek.Nefotografujte válečné loděNechoďte nikam na vlastní nebezpečí

Kam s dětmi na Rhodosu

A aby to nebyla jen válecí dovolená, uskutečnili jsme i spoustu výletů, z nich rozhodně doporučuji následující:Výlet do přístavu v Kolymbii.Městečko Lindos.Hlavní město Rhodos.Pláž Tsambika.Klášter Moni Tsambika.Prasonisi.Hrad Monolithos.Pláž Anthony Quinn.

Jak platit kartou v Řecku

Většina hotelů, obchodů i restaurací běžně přijímá platební karty (Visa, MasterCard, EuroCard, American Express). Bankomaty jsou poměrně dobře dostupné i na menších městech a přijímají všechny mezinárodní platební karty. Poplatky za výběr řeckých bank se pohybují maximálně v řádu desetikorun.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Jaké je na Rhodosu moře

Na jižním cípu Rhodosu se setkávají dvě moře – vpravo Středozemní, vlevo Egejské. Doba letních dovolených je už nenávratně pryč a někde moře začíná pomalu chladnout.

Co se nesmí vozit do Řecka

Vývozní a dovozní předpisy se liší• ŘECKO – Bez povolení je zakázáno dovážet a vyvážet starožitnosti a umělecké předměty. Zcela zakázáno je vozit do Řecka pokojové rostliny. V kanystru se také nesmí převážet více než 10 litrů pohonných hmot.

Co zije na Rhodosu

Kromě včel žije na Rhodosu, a to nejen v údolí motýlů, mnoho dalšího hmyzu, jako jsou komáři, vážky a sršni, a také několik obzvláště krásných druhů motýlů. Všude na ostrově můžete spatřit pestrobarevné ještěry a gekony, ale také různé nejedovaté hady, jedovaté jsou pouze zmije.

Jak se domluvit v Řecku

Úředním jazykem Řecka a řecké části Kypru je řečtina. Píše se alfabetou (řeckou abecedou). Mezi nejčastěji používané cizí jazyky patří angličtina a francouzština. V turistických destinacích se tedy dobře domluvíte anglicky a někdy uspějete i s němčinou.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Na co si dát pozor v Řecku

Co určitě nedělat v ŘeckuNespěchejte. Jste na dovolené, užívejte si místní atmosféru.Toaletní papír nepatří do záchodu. Použitý toaletní papír určitě neházejte do záchodu, nýbrž do odpadkového koše vedle.Neukazujte, že je něco OK.Nechoďte na svatá místa s odhalenými rameny a koleny.Neplýtvejte vodou.

Jak dlouho trvá cesta na Rhodos

Jak dlouho trvá let z Praha do Rhodos 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Rhodos.

Co roste na Rhodosu

Souvislejší porosty tvoří borovice turecká, cypřiš stálezelený, na svazích vrchů rostou i dubové lesy. Na jaře zde voní množství květů a bylin. Často se zde vyskytuje rhodoský jelen, a několik druhů plazů – ještěrky, gekoni, hadi a želvy. Příroda je na ostrově překrásná se spoustou zeleně.

Co se nesmí vyvážet z Madeiry

Obecně je to zboží, u něhož je podezření z padělání (např. hodinky, tašky, sportovní potřeby), radarové detektory, vzácné kovy, bankovky a mince, šperky, drahé kameny a cenné předměty.

Co se nesmi delat v Recku

Co určitě nedělat v ŘeckuNespěchejte. Jste na dovolené, užívejte si místní atmosféru.Toaletní papír nepatří do záchodu. Použitý toaletní papír určitě neházejte do záchodu, nýbrž do odpadkového koše vedle.Neukazujte, že je něco OK.Nechoďte na svatá místa s odhalenými rameny a koleny.Neplýtvejte vodou.

Jak dlouho letí letadlo na Krétu

Jak dlouho trvá let z Praha do Kréta Heraklion 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Kréta Heraklion.

Kam se letí nejdéle

V 80. letech do rekordů na dálkových letech znovu zasáhl izraelský El Al, když zprovoznil linku mezi Tel Avivem a Los Angeles (přes 12 000 km). Schéma letu podle standardu ETOPS. Čárkovaně čára, kterou by letadlo mělo letět tak, aby mělo vždy v dosahu 60 minut nouzové letiště.

Jak je velké Rhodos

1 401 km²Rhodos / Rozloha

Co nakoupit na Madeiře

Především ve městě Camacha najdete specializované obchody s různými košíky, miskami, ale i dekorativními předměty, jako jsou sochy zvířat. K Madeiře bezesporu patří krásné pestrobarevné květiny, které se prodávají na trhu. Květinářky poznáte podle tradičních barevných krojů.

Proč nejet do Řecka

Vysoké ceny. I když Řecko platí za poměrně lacinou destinaci, vybraná místa a letoviska vás mohou nemile překvapit. Pokud máte omezený rozpočet a na den a osobu počítáte s pěti eury a padesáti centy, zapomeňte na „prudce cool a trendy“ Santorini, Mykonos, ale i vybraná místa na ostrově Rhodos.

Jak je dlouhý let na Krétu

Jak dlouho trvá let z Praha do Kréta Heraklion 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Kréta Heraklion.