Jaký je rozdíl mezi PUR pěnou a studenou pěnou?

Co to je studená pěna

Studená pěna je moderní a vysoce kvalitní typ polyuretanové pěny plně respektující trendy zdravého spaní. Tento materiál se vyznačuje otevřenou buněčnou strukturou, vysokou elasticitou a prodyšností (větší než u klasického molitanu).

Co je to PUR pěna

Pěnový polyuretan je vlastně molitan, který se při výrobě kombinuje s jinými druhy pěn. Matrace z polyuretanové pěny jsou tvarově stálé, pružné a pevné. Matrace vyrobené z PUR pěny doporučujeme v kombinaci s lamelovými rošty, pro lepší prodyšnost a vzdušnost.

Jakou pěnu na matrací

Všeobecně potom platí, že nejlepší je vybírat si z matrací s co nejvyšší hustotou pěny. Ideální typ tedy představuje pěna s hustotou 55 kg/m3 a s menším odporem proti stlačení. Taková pěna je velmi pohodlná a zůstává tvarově stálá dlouhá léta.
Archiv

Co je PUR matrace

Polyuretanová pěna je materiál antialergický, který nepodporuje výskyt roztočů, plísní a bakterií. V porovnání s jinými materiály má však nižší vzdušnost (nehodí se pro vlhčí prostředí) a rychleji se opotřebovává. Obecně platí, že kvalita a doba použití takové matrace je přímo úměrná její výšce.

Co je matrace ze studené pěny

Matrace se studenou pěnou.

Jedná se o trvanlivý a bytelný materiál s velmi dobrou oporou těla. Doporučujeme osobám, které se více potí, ale také těm, kteří hledají pružnější ležení, což je vhodné pokud se častěji otáčíte během spánku. Většinu matrací v této kategorii nabízíme se zárukou až 6 let.

Jak se vyrábí PUR pěna

PUR pěna vzniká přímo na místě směšováním dvou tekutých složek, které se na podklad nanášejí stříkáním. K nástřiku PUR pěn se používá speciální vysokotlaké zařízení se směšovací pistolí. Pěna se v průběhu reakce, která trvá několik sekund, spojí trvale s podkladem a po několika minutách zreaguje na nelepivou vrstvu.

Jakou pěnu na okna

Profesionální rychletuhnoucí, nízkoexpanzní pistolová montážní pěna je vysoce vydatná a montáž oken nebo dveří je s ní velice rychlá a efektivní. Montážní pěna má díky speciální výrobní receptuře vydatnost až 70 L z jednoho litru, díky tomu je její užití ekonomické.

Jak izoluje PUR pěna

Nehořlavá izolace, která izoluje krokev ze tří stran, chrání rovněž konstrukci před působením požáru. Foto: Typická realizace – krokve tvoří tepelné mosty a izolace nemá pravděpodobně dostatečnou tloušťku.

Co je hybridní pěna

Hybridní pěny jsou vysoce odolné a spojují výhody všech nejoblíbenějších materiálů v jednom – HR studené pěny = vzdušnost a pružnost, latexu = termoregulace a nezničitelnost a visco paměťové pěny = přizpůsobivost.

Jak vybrat montážní pěnu

Běžné typy montážních pěn lze aplikovat jen při teplotě nad bodem mrazu. Potřebujete-li v exteriéru vyplnit dutiny nebo namontovat okna a dveře v zimním období, zvolte zimní pěnu, s níž můžete pracovat při teplotě až do -15 °C. V zimní variantě se vyrábí jak nízkoexpanzní, tak vysokoexpanzní montážní pěny.

Co je PIR izolace

Materiál PIR je tvořen kombinací uretanových a isokyanurátových vazeb, zatímco PUR obsahuje především uretanové vazby. Na rozdíl od materiálu PUR se při výrobě PIR uplatňují kromě přebytečného izokyanátu také polyesterové polyoly, které zapadají do jeho prstencové struktury.

Jaká je nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Jak vybrat správnou matraci pro miminko

Všeobecně lékaři dětem doporučují spíše tvrdší matrace, ideálně z přírodních materiálů. Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5.

Co je 100% polyuretan

Polyuretan (zkratka PU) je polymer hojně využívaný ve stavebnictví, při výrobě nábytku, obuvy a také oblečení a módních doplňků. V textilním průmyslu se používá buď 100% polyuretan nebo textilní materiál potažený vrstvou polyuretanu.

Co je to PIR deska

Izolační desky PIR – minerální rouno

Desky z polyuretanové pěny, oboustranně minerální rouno. Použití: ploché střechy, terasy, podlahy, stavba vozidel a mobilních buněk.

Jak dlouho vydrží montážní pěna

Zde je vždy u PU pěn upozornění, že pěna není po vytvrzení odolná vůči UV záření. V průběhu roku v jednotlivých ročních obdobích se tato odolnost mění podle intenzity UV záření. Odolnost PU pěn je tedy přímo závislá na době expozice na přímém slunci, uvádí se obvykle od 14 dnů do 3 měsíců.

Jak dlouho tvrdne PUR pěna

Teplotní odolnost vytvrzené pěny od -30°C do +80°C. Přibližně po 10 minutách již nelepí, cca po 25 minutách lze pěnu řezat a cca po 3 hodinách zatížit. K úplnému vytvrzení dojde po 5 až 8 hodinách (všechny údaje vycházejí z teploty +20°C).

Co je stříkaná izolace

Stříkaná izolace je tepelná izolace nové generace, která dokonale přilne ke všem materiálům. Po aplikaci stříkané izolační pěny nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Díky izolačním schopnostem stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až o 50%.

Jak se pracuje s montážní pěnou

Při práci vždy používejte rukavice, odstranění zaschlé pěny z rukou je velmi problematické. Aby se pěna nedostala na nevhodné místo, soustřeďte se na co nejpřesnější aplikaci. Přesnější nanášení pěny umožňuje použití speciální pistole. Aplikační pistoli přišroubujete na dózu a tlakem nanášíte pěnu tam, kam potřebujete.

Co je flexifoam pěna

Flexifoam pěna je kompaktní kvalitní PUR pěna. Patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, dlouhou životností a prodyšností. Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti.

Co znamená zkratka PIR

Zkratka PIR znamená passive infra red. Jedná se tedy o pasivní infračervené čidlo, které reaguje na infračervené záření.

Co je to fenolická pěna

Fenolické desky se vyrábí z fenolické pěny, což je napěněná fenolformaldehydová pryskyřice s uzavřenou buněčnou strukturou. Fenolická pěna se vytvrzuje bloků, které jsou následně řezány na desky.

Jaká matrace při spaní na boku

Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Jaká je nejlepší matrace na bolavá záda

Matrace z latexu mají vyšší bodovou elasticitu, a proto se jako matrace vhodné při bolesti zad doporučují. Přesně podepírají a kopírují části těla, které to potřebují. Díky zónování se lépe přizpůsobí, a to zejména při ležení na boku. Omezují protitlak na kolena a rameno.

Jaká je nejlepší matrace pro novorozence

Nejlépe se hodí matrace s výškou 6 – 8 cm. Nedoporučuje se matrace silnější než 11 cm. I pod takovou matrací může monitor dechu fungovat spolehlivě, ale možná budete muset počkat, až vaše dítě přibere na váze.