Co zasadit do květináče
Rostliny, které vám udělají v květináči radost v létě
Dekorativnímu venkovnímu květináči sluší voňavá levandule, vysadit do něj můžete také echinaceu, turecké karafiáty nebo okrasný česnek. Ve větších květináčích se bude dařit také keřům s nádhernými květy. Jde zejména o ibišek, rododendron nebo oleandr.
Jaké trvalky do květináče
V nádobách vyniknou všechny druhy levandulí, třapatky (Echinacea nebo Rudbeckia) a také bergenie. Mezi trvalky okrasné listem vhodné do větších nádob patří třeba bohyška (Hosta), šalvěj lékařská, dlužicha (Heuchera) nebo různé druhy nižších trav. A pak samozřejmě bylinky. Tymián, oregano, máta, pažitka.
Archiv
Jaký strom do květináče
Stromy a keře do květináčůrajské jabloně,břízy, např. břízy papírové, užitečné, odrůda Youngii, Doorenbos,palmy,javory, odrůda Globosum,trnovník akát,katalpa,slivoň pilovitá,slivoň třešňová,
Archiv
Co zasadit do květináče na terasu
Rostliny v květináčích Dobrá volbaRuj vlasatáBylinky.Javor dlanitolistýHortenzie.Rododendrony.Zimostráz.Šeřík.Zakrslá borovice.
Archiv
Jak osadit venkovní květináče
Přímé osazení pozinkového květináče je vhodné pro venkovní použití Nejprve do 1/3 vyplníme květináč štěrkem nebo jiným zátěžovým materiálem, který zajistí stabilitu. Poté vyplníme zbytek vnitřní plochy květináče nepropustnou fólií. Pozinkové květináče by neměly přijít do styku s kyselou vodou.
Co dát do velkych květináčů
Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.
Co zasadit do květináče před dům
Odolné kvetoucí rostliny do květináče a nádoby
Ke kvetoucím kontejnerovým rostlinám, které si mohou i v zimě zachovat své stanoviště na terase a balkoně, patří zakrslý hvozdík sivý a šater plazivý. Levandule je také oblíbená – za obzvláště mrazuvzdorný druh je považována levandule lékařská (Lavandula Angustifolia).
Co dát do truhlíku na zimu
Kdo chce mít truhlíky hezké i v zimě, vysadí si do truhlíku kostru ze zimostrázu – buxusu nebo droboučkých jehličnanů či skalníku a mezi tyto stálezelené rostliny pak doplňuje sezonní květiny anebo v zimě zapíchá okrasné větve a plody.
Čím vyplnit velký květináč
Vysoký květináč vyplníme hydro granulátem (keramzit) cca do 2/3 1a. Nízký vyplníme keramzitem cca: 5cm nebo vysteleme např. bublinkovou folií (vyloučit narušení gumové vložky od vnitřního hrubého povrchu.
Co dát na dno květináče
Na dno hliněného květináče umístíme drenážní vrstvu. Můžete použít hrubý štěrk, kamínky nebo střepy ze starých hliněných květináčů.
Co vydrzi v květináči přes zimu
Odolné kvetoucí rostliny do květináče a nádoby
Ke kvetoucím kontejnerovým rostlinám, které si mohou i v zimě zachovat své stanoviště na terase a balkoně, patří zakrslý hvozdík sivý a šater plazivý. Levandule je také oblíbená – za obzvláště mrazuvzdorný druh je považována levandule lékařská (Lavandula Angustifolia).
Jak obalit květináč na zimu
Pokud jsou velké mrazy hlášeny nebo žijete v hodně chladné oblasti, ochraňte květináč obalem z juty nebo kokosové rohože či z rákosu, popř. chvojí. Takový „kabátek“ ještě vycpěte opadaným listím či slámou. Zimní ochrana totiž nikdy není na škodu, i když nízké teploty za pár dnů pominou.
Co do truhliku na celý rok
Kvetoucí balkón po celý rok
V nádobě vynikne ostřice (Carex), ozdobnice (Miscanthus), vousatec (Pennisetum), imperata (Imperata), přísavník (Parthenocissus), javory (Acer), brslen (Euonymus), chryzantémy (Chrysanthemum), starček (Senecio).
Jak udělat díru do květináče
Při koupi květináče pro venkovní použití nezapomeňte do dna vyvrtat odtokové díry. Ty jednak zabrání podmáčení rostlin a zároveň zabrání škodám na květináči, které by mohly vzniknout, pokud by voda uvězněná v květináči zmrzla. Pro vrtání děr doporučujeme použít odpovídající vrták.
Jak zasadit kytku do květináče
Na dno květináče dejte drenáž, na ni vsypte vrstvu substrátu a na tu postavte kořenový bal přesazované rostliny. Pak postupně přisypávejte po obvodu zeminu, kterou přimáčkněte palci. Povrch pak dosypávejte a opatrně přimáčkněte tak, aby rostlina byla usazená stejně hluboko v zemi jako před přesazováním.
Čím zakrýt rostliny na zimu
lehčí jutové textilie, pytlovina nebo pevný balicí papír. Žardiny nebo květináče lze obalit silnější kokosovou rohoží. V okrasné zahradě je potřeba ochránit proti mrazu růže a jahodníky. Rostliny můžete zakrýt chvojím anebo celý záhon překryjte netkanou bílou textilií.
Jak zazimovat trvalky v květináči
Připravujeme trvalky v květináči na zimní období
Květináč vložíme do menší plastové přepravky. Na dno dáme vrstvu opadaného listí. Okolo se vejdou malé květináče s trvalkami. Mezi stěny přepravky a květináče soustředíme další opadané listí.
Co do truhlíků v květnu
V květnu si pak u nás lidé vyzvedávají truhlíky se vzrostlými, nejčastěji oblíbenými převislými muškáty nebo fuchsiemi, bohatě kvetoucími a obalenými poupaty. Po "zmrzlých" je jen posadí na svá okna, terasu nebo balkon," popisuje dále Lebišová.
Jaký květináč je nejlepší
Abyste s ní měli co nejméně práce, je třeba zvolit správný tvar pěstební nádoby. Pro pěstování většího počtu menších rostlin se skvěle hodí hranaté květináče, které lépe vykrývají prostor. Kulaté květináče udělají dobrou službu velkým rostlinám. I pro ty ale můžete zvolit květináče hranaté.
Jak izolovat květináč
Zároveň musíte nádoby dostatečně zaizolovat, aby rostlina přes zimu neuhynula kvůli suchu. Obalte květináč polystyrenem, bublinkovou fólií, alobalem nebo látkou. Prostor mezi materiálem a samotným květináčem vyplňte nadrceným polystyrenem nebo i slámou, spadaným suchým listím nebo třeba pilinami.
Jak zabalit rostliny na zimu
Mladé stromky, keře nebo vysoké trvalky a trávy zabalíme do rákosových rohoží a převážeme motouzem. Vrcholky mohou zůstat odkryté, případně lehce zakryjeme chvojím nebo textilií. Rohože mají dokonce dvojí ochranu – jednak před zimou a také před zvěří, která může zahrady v zimě navštěvovat a stromky a keře okusovat.
Co do květináče na zimu
Kdo chce mít truhlíky hezké i v zimě, vysadí si do truhlíku kostru ze zimostrázu – buxusu nebo droboučkých jehličnanů či skalníku a mezi tyto stálezelené rostliny pak doplňuje sezonní květiny anebo v zimě zapíchá okrasné větve a plody.
Čím obalit květináč na zimu
Není možné zazimovat samozavlažovací květináče a truhlíky. Celý květináč obalte bublinkovou folií nebo izolujte snopy slámy a pečlivě svažte. Horní část rostliny obalte prodyšným materiálem. Vhodné jsou netkané textilie nebo větvičky chvojí.
Co v létě do truhlíku
Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.
Jak kombinovat květiny do truhlíku
Výběr letniček a výsadba
Přímé slunce snesou například muškáty, petúnie, vitálky či afrikány. Do stínu naopak volte netýkavku, molici, begónie nebo popenec břečťanovitý. Odborníci doporučují kombinovat v jednom truhlíky rostlinky převislé s těmi vzpřímenými.