Jak na svilušky ve skleníku?

Co odpuzuje svilušky

Doplňkovým řešením je vysadit rostliny, které odpuzují svilušky: bazalku, mátu, koriandr, měsíček nebo heřmánek. Tyto rostliny obsahují aromatické terpeny, které je chrání před bakterie, houbami a škůdci, jako jsou právě svilušky, molice nebo třásněnky.
Archiv

Jak na svilušky bez chemie

Cibulový odvar na svilušky

S nezvanými hosty si skvěle poradí slupky z cibule. Ty zalijte vroucí vodou a nechte alespoň tři dny louhovat. Hotový výluh přeceďte přes plátýnko nebo punčochu a přelijte do postřikovače. V postřikovači neřeďte, jednoduše odvarem postříkejte postižené rostliny a po několika dnech opakujte.
Archiv

Jak se zbavit škůdců ve skleníku

Včasný a opakovaný zásah ekologickými přípravky Neudosan nebo NeemAzal zbaví rostliny těchto škůdců. Prostředí skleníků vyhovuje i sviluškám, které vysávají listovou čepel. Ta žloutne a zasychá. Zejména na spodní straně listů se nacházejí drobní pavoučci, asi 0,5 mm velcí, zbarvení žlutobíle až červeně.

Co pomáhá na svilušky u psa

Kromě kapek můžete zkusit i pěnový sprej se stejným účinkem. Někteří chovatelé ještě radí ihned po příchodu ze zahrady nebo procházky psa prohlédnout, nastříkat mu tlapky antiparazitickými přípravky anebo potřít meziprstí peroxidem, případně lihem. Tak se ale zbavíte jen larev, které se ještě nepřisály. >>

Co je nejlepší na svilušky

Při počátečním výskytu svilušek a dalších škůdců doporučujeme přírodní insekticid PROTI mšicím a svilškám (INPORO PS) – koncentrát. Přípravek na přírodní bázi (na bázi přírodních polysacharidů a dokusátu sodného). Na rostlině vytváří lepivý povlak, který rostlinám neškodí, ale škůdce zahubí.

Kde se berou svilušky

Sviluškám nejvíc vyhovuje teplé a suché počasí, v červnu tak začněte rostlinám na zahradě věnovat zvýšenou pozornost. V bytech se svilušky častěji objevují přes zimu, vyhovuje jim prostředí přetopených bytů, kde se drží suchý vzduch. Svilušky podobně jako mšice vysávají šťávu z listů, a tím rostlinu oslabují.

Jak dlouho zije Sviluska

Biologický cyklus svilušek

Každá samice svilušky chmelové klade 10-20 vajíček denně a 80-120 celkem za celý svůj životní cyklus, který trvá až 4 týdny. Vajíčka jsou většinou přichycena k hedvábné pavučině. Po 3-15 dnech se vylíhnou šestinohé larvy.

Na které rostliny nejdou mšice

Ochranná bariéra z rostlin, které mšicím smrdí, odpuzují je

Naopak. Však si přečtěte jejich útlý výčet: máta, bazalka, levandule, heřmánek, kopr, povijnice, česnek, saturejka, pažitka, šalvěj, afrikány.

Jak dostat mravence že skleníku

Účinným způsobem, jak se zbavit mravenců ve skleníku, je výplach vodou. Stačí pravidelně prolévat mraveniště a cestičky, dejte však pozor, abyste si nevyplavili rostliny. Voda musí být vždy studená – vroucí vodou byste spálili zeleň!

Co nemaji radí mšice

Přirozenými nepřáteli mšic jsou slunéčko sedmitečné a vosička. Neškodně vypadající beruška zvládne za měsíc zahubit i celou tisícovku mšic. Osvědčeným přípravkem je výluh z tabákových listů. 15 g jich namočíme na půl hodiny do 2 litrů teplé vody a postříkáme postižené rostliny.

Jak vypadají svilušky

Pod lupou vypadají jako pavoučci a stejně jako oni, i svilušky si tvoří na spodních stranách listů pavučiny. Ty jim slouží jako úkryt a zároveň se po nich rozlézají na celou rostlinu. Svilušky bývají zbarvené buďto do bíla nebo mohou mít až červenooranžovou barvu.

Jak se zbavit sametek v bytě

Nejlepší je postříkat i pelíšek a další části bytu, kde se pes nejvíce zdržuje. Sametky se dají jednoduše zaměnit s osinami, které se zabodnou do meziprstí a způsobují abscesy. Lidově se sametkám nesprávně říká svilušky. Tyto drobné organizmy patří mezi roztoče.

Jak vypadá molice

Jsou světlé mušky menší než mšice, avšak také okem viditelné, velké 1 a ž 2 mm. Stejně jako mšice sají tekutinu ze spodní strany listů. Také přenášejí rostlinám nebezpečná virová onemocnění.

Jak vypadá kousnutí od svilušky

Pupínky se dají snadno zaměnit za štípnutí od komára či lehkou kožní kopřivku. Ale většinou trvá mnohem déle, než to odezní. U citlivé kůže klidně i týdny! Larvy se zavrtávají do kůže nejenom člověka, ale i psů a vytvářejí pupínky, které šíleně svědí.

Jak vyrobit postřik proti mšicím

Mýdlová voda. Zřeďte několik polévkových lžic tekutého mýdla s půllitrem vody. Tuto substanci nalijte do rozprašovače a vydejte se na zahradu. Naneste trochu substance na houbičku na nádobí a s její pomocí mšice z každé rostlinky jemně setřete.

Co vysadit proti mšicím

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Co na mravence ve skleníku

Osvědčeným způsobem jak vypudit mravence ze skleníku je nakrájený celer na plátky, které posolíte a následně, když pustí vodu, posypete je ještě mletou skořicí. Silná vůně celeru se skořicí mravence vypudí.

Co přírodního na mravence

Ocet je účinný přírodní repelent nejen proti mravencům, ale i proti většině létajícího hmyzu. K přípravě repelentu stačí smíchat obyčejný 8% ocet a vodu v poměru 1:1 nalít do rozprašovače. Pak může začít zábava.

Jak udělat postřik proti mšicím

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce.

Co proti Sametce

Přípravek Fendona 6 SC proti sametce podzimní je účinný reziduální insekticid, který působí i na jiné druhy roztočů a má nízkou toxicitu pro člověka a domácí zvířata.

Co nemají rádi molice

Dravý hmyz – slunéčko Delphastus pusillus je velmi účinný predátor v boji s molicemi. Slunéčko molice požírá a je velmi při chuti. Pokud slunéčko spojíme s tropickou vosičkou Encarsia formosa, získáme účinného protivníka proti molicím.

Jak zneškodnit molice

Abychom se jich zbavili na rajčatech, okurkách, bramborech, paprice, salátu, květáku, celeru, jahodníku, ale i na okrasných rostlinách, můžeme použít nový insekticidní přípravek Plenum. Jeho kouzlo vysoké účinnosti tkví v látce pymetrozin. Působí proti všem stádiím mšic i molic.

Co nesnáší mšice

Mšice nesnášejí česnek.

Rozmačkejte 2 – 3 stroužky česneku a přes noc je nechte vylouhovat ve vodě. Roztok pak postřikovačem aplikujte na postiženou rostlinu.

Co je nejlepší na mšice

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Jak se zbavit mravence babské rady

Udělejte roztok ze sírového květu (rostlina Isis spuria), citrónu, květu máty a majoránky. Pravidelně potírejte díry a škvíry, kterými do domu vnikají. Do míst, kde se objeví, a na pravidelné cestičky dejte aromatické látky: jalovcový list, kerblík, skořici, majoránku, hřebíček.