Jak naložit višně v rumu?

Jak naložit višně do alkoholu

Višně i s peckou omyjeme, vložíme do sklenice, zasypeme cukrem a zalijeme rumem, aby byly višně potopené. Sklenici uzavřeme a necháme uležet nejméně 2 měsíce, aby pustila šťáva z višní a višně pěkně nasály do sebe rum.
ArchivPodobné

Jak naložit třešně v rumu

Omyté třešně nasypte do sklenice, prosypávejte je cukrem a zakápněte citronovou šťávou. Pak třešně zalijte alkoholem, aby alkohol převyšoval ovoce alespoň o 2 cm. Sklenici uzavřete víčkem a uskladněte na chladném a tmavém místě. Můžete použít každý druh ovoce zvlášť, nebo si připravte směs ovoce.
Archiv

Jak naložit třešně do alkoholu

Libovolné množství třešní opereme a po částech naskládáme do sklenice, přičemž každou vrstvu třešní posypeme cukrem, když máme sklenici plnou, zalijeme třešně rumem nebo vodkou tak, aby alkohol aspoň o 2 cm převyšoval třešně. Potom sklenici uzavřeme a dáme do chladna a tmy asi na tři týdny uležet.
Archiv

Co naložit do rumu

Používáme asi za 2-3 měsíce, obyčejně na Vánoce a Silvestra. Ovoce v rumu používáme na ovocné a zmrzlinové poháry, pudingy, do bowlí a koktejlů, do horkého čaje, na zdobení dortů apod. Můžeme zvlášt nakládat i sušené švestky, ale nakládáme je do koňaku. Dáváme je do menších nádob.

Jak zpracovat višně v rumu

Dobře zralé višně přebereme, stopky odstřihneme na čtvrtinu, na sítu propláchneme a necháme okapat. Rozdělíme do čistých sklenic a průběžně prokládáme vrstvami cukru. Potom zalijeme rumem tak, aby ovoce bylo zcela ponořené. Sklenice převážeme dvojitým celofánem a uchováme na temném a chladném místě až do konzumace.

Jak se dělá domácí griotka z višní

Všechny višně rozmačkáme, vložíme je do sklenice a přidáme k nim asi 1/4 pecek. K višním ve sklenici přidáme rozdrcenou skořici, hřebíčky, kůru z poloviny pomeranče, vanilku a rozdrcený puškvorec. Nakonec do sklenice nalijeme všechnu vodku, sklenici zlehka uzavřeme a směs necháme 15-21 dnů louhovat.

Jak nakládat třešně

Omyté třešně naskládáme do dobře vymytých sklenic Weck. Zalijeme vlažným cukrovým roztokem. Zavařujeme 25 minut při 85°C. Další, rychlejší variantou je zasypat třešně ve sklenici 1-2 lžící cukru a potom zalít převařenou vodou.

Jak zužitkovat třešně

Koláč z mandlového těsta s třešněmi

Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …)

Jak naložit švestky do rumu

Švestky naskládejte do sklenic a do poloviny je zalijte vychladlou rozvařenou směsí vody a cukru. Do každé sklenice přidejte trochu hřebíčku, citronové kůry a pár kousků skořice. Potom až po okraj přidejte rum. Slenice se švestkami zavíčkujte a nechte odpočívat alespoň 5 týdnů.

Jak zužitkovat višně

Višně jsou zdravé, stejně jako další druhy ovoce. Jejich chuť je výrazná, mírně pikantní, višně se velmi dobře hodí na zpracování do džemů. Připravujeme z nich bublaniny a různé moučníky. Nakládáme je, mrazíme, zavařujeme i sušíme.

Co upéct z višní

Ty nejlepší recepty s višněmi na jednom místě. Najdete si svého favorita⭐ Schwarzwaldský dort.⭐ Višňový sirup.⭐ Kakaový dort s višněmi.⭐ Domácí griotka.⭐ Bublanina s višněmi.⭐ Višňová marmeláda.⭐ Kompot z višní s citronem a vanilkou.⭐ Čokoládové muffiny s višněmi.

Co se dá udělat z višní

Višně mají velmi výraznou sladkokyselou chuť, a proto jsou vhodné na tepelné zpracování. Používají se na výrobu džemů, marmelád, kompotů a různých likérů (griotka, pálenka kirsch), v Belgii se z nich dělá víno a ovocné pivo.

Jak Namichat čerta

Čert je klasika, která se odjakživa míchá z rumu a griotky v poměru 1:1. Teď to máte jednodušší a lahodnější. Bartida Čert 30% je tradiční rumovo-višňový likér, který je vyrobený z višňové šťávy, tuzemáku, kojetínského velejemného lihu, cukru, ovocného destilátu, vanilky a karamele.

Jak správně zavařovat třešně

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou. Naplníme do důkladně omytých sklenic a připravíme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat. Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem, sklenicím pečlivě otřeme hrdla a uzavřeme víčkem a zavaříme.

Jak dlouho sterilizovat třešně

4. Okraje sklenic očistíme a pak zavařovačky uzavřeme čistými víčky. Sterilujeme při teplotě 85 °C přibližně 15 minut.

Jak udělat džem z třešní

Třešně omyjeme, odstopkujeme, vypeckujeme a nahrubo rozmixujeme. Směs na přípravu marmelád promícháme se dvěma lžícemi cukru a povaříme ho s třešněmi jednu až dvě minuty. Až marmeláda zrosolovatí, přelijeme do sklenic, uzavřeme víčkem a otočíme dnem vzhůru.

Co dělat s višněmi

Ty nejlepší recepty s višněmi na jednom místě. Najdete si svého favorita⭐ Schwarzwaldský dort.⭐ Višňový sirup.⭐ Kakaový dort s višněmi.⭐ Domácí griotka.⭐ Bublanina s višněmi.⭐ Višňová marmeláda.⭐ Kompot z višní s citronem a vanilkou.⭐ Čokoládové muffiny s višněmi.

Jak se dělá marmeláda z višní

Džem: Vypeckované višně dáme do hrnce, přisypeme cukr (nemusíme dávat celý kilogram, dle kyselosti višní) s želírfixem a za stálého míchání přivedeme k varu. Krátce (2 minuty) povaříme, odebereme případnou pěnu a džemem naplníme umyté, suché sklenice. Sklenice řádně uzavřeme a dáme na 10 minut sterilovat na 80°C.

Jak uchovat višně

Třešně i višně se rychle kazí a nejsou vhodné k dlouhému skladování. V ledničce je lze uchovat nanejvýš dva až tři dny. Třešně chrupky vydrží v ledničce o něco déle (až deset dní). Třešně i višně dávejte do chladničky nejlépe v nějaké uzavřené nádobě.

Jak zpracovat višně

Kromě zavařování se dají višně i zmrazit. Vypeckované a neslazené ovoce se vám bude hodit k pozdějšímu použití do koláčů, vypeckované a pocukrované se uplatní v nákypech. Stejně jako ostatní drobné ovoce se i višně doporučují předmrazit a teprve když zmrznou na kámen, je sesypte do sáčků.

Jak zmrazit višně

Kromě zavařování se dají višně i zmrazit. Vypeckované a neslazené ovoce se vám bude hodit k pozdějšímu použití do koláčů, vypeckované a pocukrované se uplatní v nákypech. Stejně jako ostatní drobné ovoce se i višně doporučujeme předmrazit a teprve když zmrznou na kámen,je sesypte do sáčků.

Jak uchovat třešně

Skladování Nejlépe je natrhané plody konzumovat co nejdříve. Pokud je však úroda příliš velká, je možné již natrhané třešně se stopkou uchovávat několik dní v chladničce. Vyhněte se jejich umisťování do plastových sáčků a nádob.

Jak udělat třešňový sirup

PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.

Jak zpracovat třešně

Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …) nebo sladkých jídlech (studené polévky, knedlíky, nákypy apod.).

Jak se dělá šťáva z višní

Višně pořádně omyjeme a pak zbavíme pecek (to je na celé výrobě sirupu ta nejotravnější práce, ale co se dá dělat), dáme je do hrnce a pokud možno ještě nahrubo rozmixujeme (nebo nějak nasekáme energickým mícháním). Přidáme k nim šťávu z citronu, cukr a všechno pořádně rozmícháme.