Jak napíchnout nástražní rybku?

Jak uvázat živou rybku

Umístění háčku na těle rybky se provádí buď v okolí hřbetní ploutve nebo v tlamce (viz obrázky). Zásek je třeba provádět v závislosti na velikosti nastražené rybky v rozmezí několika sekund, vzácně i minut po záběru.
Archiv

Jak chytat na mrtvou rybku

Rybičku dávám na háček za tlamku, ale napřed do ní vložím proužek polystyrénu, který jednak rybku mírně nadnáší a navíc ji zpevní. Tímto způsobem chytám jak na řekách, tak na stojaté vodě.

Jak napíchnout rybu na sumce

Z uvedeného tedy vyplývá, že při lovu na stojatých vodách napichujeme tak, že první – horní hák dáváme do zad nebo ocasní ploutve a druhý, případně pokud lovíme v zahraničí, tak ostatní do jiných částí těla, jako je prsní ploutev apod. Napevno zapichujeme pouze horní, tj. nosný hák, zbývající pouze pod kůži.
Archiv

Jak uchovat nástražní rybky

Velmi důležité je měnit vodu ( pokud nemáš tu filtraci , tak třeba 1x za 2-3 dny ). Tma jim nevadí, chlad je dobrý. Kvůli teplotnímu šoku to dělám tak, že rybky nechám v řízkovnici po donesení od vody ještě pár hodin ve sklepě, jen dám do řízkovnice silné vzduchování. Po vyrovnání teploty vody je přelovím do vaničky.

Jak Napichnout Rybicku na štiku

Na kmenový vlasec připevníme zarážku, navlékneme splávek, na konci uvážeme obratlík s karabinkouo větší nosnosti. Na karabinku pak připneme nástražní rybku s trojháčkem ve hřbetu. Lze použít i návazec s dvěma trojháčky, ten spodní necháváme viset pod břichem rybky.

Jak na štiky v létě

Lov štiky v létě je mnohdy opravdu o tom, jak štiku vydráždit. Prochytáme velké plochy revíru za krátký čas. Nejlepší jsou v tomto ohledu woblery, klasické rotačky nebo plandy a třeba i spinnerbait. Ani guma samozřejmě nezůstává stranou.

Jak na lov candátů

Pro lov candátů Volíme často nástrahy o délce 7-20 cm. Nejčastěji však používáme nástrahy kolem 10 cm. První velmi funkční nástrahou je Easy Shinner od firmy Keitech. Tyto nástrahy nabízí nepřeberné množství barev i velikostí.

Kdy jít na candáty

Po jarním tření má candát velký hlad. Chytat ho můžeme až od půlky června ale náhodné úlovky na kaprové nástrahy pravidelně zaplavují rybářská média během dubna a května. Po zahájení ještě většinou zastihneme konec jarní potravní aktivity candáta.

V jaké hloubce hledat sumce

Po většinu roku je nejnadějnější hloubkou pro lov 1-2 metry pod hladinou. Teprve pokud tato hloubka nepřinese úspěch, můžeme zkusit jít níž nebo až zcela na dno.

Jak nastražit podvodní splávek

Na málo proudných vodách rybu nastražujeme tak, aby směřovala hlavou směrem od splávku. Hák tedy umísťujeme zpravidla do svalu řitní ploutve nebo mezi hřbetní a ocasní ploutví. Pokud lovíme na proudné vodě, musíme rybu nastražit naopak tak, aby stála hlavou proti proudu.

Jak zamrazit nástražní rybičky

Někdy stačí jedno hrábnutí s podběrákem s jemnou síťkou a máte nástražní rybičky minimálně na celou sezonu i pro své kamarády a známé. Doma stačí rybičky roztřídit podle velikostí, nandat je do mikrotenových sáčků a v mrazáku zamrazit. Stačí do každého pytlíku dát po deseti rybkách. Prostě zásoba na polední vycházku.

Jak nachytat nástražní rybičky

Vyplatí se do sítě hodit trochu rozdrobeného krmení a tak rybky přilákat. Další metodou je rybky si chytit na plavanou, na jemné náčiní s malým háčkem, nebo na položenou pomocí feederového prutu. Při zakrmení u břehu je velká šance, že rybář nachytá dost rybek.

Kdy berou nejvíc štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Kdy správně zaseknout štiku

Po záběru čeká dokud se štika poprvé nezastaví, aby nástražní rybku otočila v tlamě. Když se potom vypraví dál, zaseknou.

Kdy nejvíc berou štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Jak správně držet štiku

Jemně posuňte oba prsty směrem k tlamě štiky. Čím větší je štika, tím jednodušší to bude. U obří štiky Vám čtyři prsty pravděpodobně úplně zapadnou a budete mít dobrý úchop. U mláděte štiky by to mělo být provedeno jen dvěma nebo třemi prsty, aby se rybě nic nestalo.

Kdy nejlépe na candáta

Po jarním tření má candát velký hlad. Chytat ho můžeme až od půlky června ale náhodné úlovky na kaprové nástrahy pravidelně zaplavují rybářská média během dubna a května. Po zahájení ještě většinou zastihneme konec jarní potravní aktivity candáta.

Jak silný fluorocarbon na candáta

Fluorocarbony volíme v tloušťce mezi 0.25 až 0.40mm. Fluorocarbon zajistí odolnost proti oděru a rovněž jakousi neviditelnost.

Na co chytit candáta

A na co lovit candáty Asi nejpoužívanější nástrahou pro lov candátů je živá nebo mrtvá rybička nebo filet nejlépe z čerstvé rybky. Jako nástrahu tedy používáme různé plevelné rybky jako plotičky, okleje a perlíny, ale skvělý je i hrouzek, ježdík, slunka či střevlička. Ovšem candát umí překvapit i záběrem na rousnici.

Jak velký podvodní splávek

Co potřebujeme No, především podvodní splávek s gramáží 30 až 40 g, asi 1,5 metru dlouhou pletenou šňůru o nosnosti nejlépe až 100 kg, , tři trojháčky, velikosti 3/0 – 5/0, záleží na velikosti budoucí nástrahy, dále bužírku proti zamotání, ideálně silnou 2 mm a obratlík s karabinkou s nosností 100 kg.

Jak uchovat mrtvé nástražní rybky

Do vhodné umělohmotné dózičky umístíme sáček s rybkami a návazci, zavřenou ji vložíme do mrazáku. Pokud přijedeme k vodě, jen rybky rozbalíme, navlékneme na prut a můžeme ihned nahodit. Díky zamrazení rybky máme jistotu, že se při dopadu do vody ryba nepoškodí a také se se zamrazenou rybkou lépe hází.

Jak se zapisují nástražní rybičky

Tuto povinnost mnoho rybářů ignoruje. Lov nástražních rybek je stejný lov jako lov ostatních ryb, takže platí stejná pravidla. Zapsat před lovem datum a revír, po lovu druh, počet a hmotnost úlovku. V případě nedosažení úlovku nebo neponechání si žádné ryby, nezapomeňte proškrtnout příslušný řádek .

Kam na nástražní rybičky

Kdo nerozezná druh od druhu neměl by mít povolenku ani místo v RS. Dnes, na rozdíl od dob minulých, takoví rybochytači mohou se realizovat na soukeomých vodách.

Jak nejlépe chytit štiku

U lovu na mrtvou rybu je potápivý styl často snazší a efektivnější. Při lovu na položenou se nejčastěji využívají průběžné montáže nebo paternoster návazce (viz obrázek). Splávky a kačenky fungují nejlépe na živé nástrahy, protože umožňují rybám pohybovat se a zvyšují tak šanci na záběr od predátora.

Jak se chytá štika

Jaké metody na štiku můžeme využít:Lov na přirozenou nástrahu – živá rybka, mrtvá rybka.Přívlač na umělé nástrahy – lov na třpytku, woblery, gumové nástrahy mnoho dalšího.Lov na umělou mušku – muškaření na velké streamery, záležitost pro velké fajnšmekry.