Jak nosit minerály?

Jak nosit léčivé kameny

Ideální je nosit u sebe polodrahokamy takzvaně nabité. To znamená, že kámen nejprve očistíte – pod tekoucí vodou (ideálně z přírodního zdroje, tedy třeba v potůčku, prameni), pomocí vonného kouře nebo jednodenním zakopáním do země – a následně nabijete na slunečním nebo měsíčním světle.

Jak používat minerály

Různé přívěšky a amulety umožňovaly jejich každodenní kontakt s lidským tělem. Další možností využití léčivých kamenů je jejich přikládání přímo na bolestivá místa, či masírování postižených oblastí lidského těla. Vnitřně je možné užívat minerální vodu, ve které byl přes noc ponechán odpovídající kámen.

Jak kombinovat mineralni kameny

Jak zvolit správnou kombinaci kamenů Při vzájemném dotyku se minerály nabíjejí nebo naopak vybíjejí, proto by se účinky kamenů na náramku neměly rozporovat. Například nebudeme kombinovat kameny na uzemnění s kameny na stimulaci. Snadno kombinovatelné jsou naopak všechny ochranné kameny.
Archiv

Které krystaly se nesmí kombinovat

Které minerály nekombinovat Přestože drtivá většina krystalů spolu ochotně spolupracuje, i zde existují výjimky potvrzující pravidlo. Ukázkovým příkladem mohou být bylownity či labradority, které se s jinými druhy minerálů nemají příliš v lásce.
Archiv

Které kameny nesmí na slunce

Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Které krystaly nesmí do vody

Mezi kameny, které byste pro harmonizaci vody neměli používat jsou: malachit, fluorit, lepidolit, celestín, rodonit, hematit, azurit, selenit nebo kalcit.

Jak se starat o kámen

Pro většinu kamenů platí zásada, že se očistí proudem vlažné nebo chladné proudící vody. Ideál je horský potůček, ale dobře poslouží i dostatečně dlouho tekoucí voda z kohoutku. Druhou možností je očista v misce s vodou a křišťálem – přes noc. Nabíjení kamenů může být několikero.

Jak se starat o náramky z Mineralu

Opatrně s vodou

Ne každý minerál si rozumí s vodou, proto není doporučeno nosit spěrky během sprchování. I komponentům na šperku voda nesvědčí, mohou zoxidovat. Pokud se chystáte do bazénu, doporučujeme náramky sundat. Kontakt s vodou, navíc chlorovanou, by mohl změnit nenávratně barvu minerálu.

Jak se starat o minerály

Po očištění je dobré minerály vystavit slunečnímu nebo měsíčnímu svitu. Kontakt se světlem má na minerály blahodárné účinky, některé kameny však není dobré pravidelně přímému světlu vystavovat, protože mohou vyblednout. Jedná se především o: růženín, ametyst, citrín, fluorit, akvamarín, avanturín, záhnědu.

Kde nosit Karneol

Oranžové až lehce nažloutlé karneoly používáme v čakře sakrální, kterou nalezneme v oblasti podbřišku. Zde působí karneoly při problémech se záněty močového měchýře. Karneol můžeme nosit celý den u sebe jako valounek do kapsy nebo jako náramek na ruce, kterou si občas bolavé či zánětlivé místo pohladíme.

Co je to měsíční kámen

Měsíční kámen (Na,K)AlSi3O8 je odrůda ortoklasu s namodralým či bílým leskem, takzvanou opalizací, která vzniká díky prorůstání vrstev albitu a ortoklasu. Střídající se vrstvy pak dají vzniknout namodralé mléčné barvě kamene. Je bezbarvý nebo bílý s odlesky modré, zelené a žluté.

Jak aktivovat krystaly

Osobní krystal po zakoupení pečlivě očistíme, než k nám doputoval mohl na své cestě vstřebat různé nežádoucí energie. K energetické očistě kamene je vhodné světlo svíce, zvuk zvonku, vonná tyčinka, vykuřovadlo, polarizované měsíční světlo, tekoucí voda.

Kam umistit měsíční kámen

Nabíjení Měsícem

Úplněk a dorůstající měsíc jsou obzvláště vhodné pro dobití vašich kamenů, které nemůžou být nabity sluncem (měsíční kámen, selenit, akvamarín…). Můžete je umístit venku nebo vevnitř na okenní parapet, ale do míst, kde víte, že dopadá měsíční světlo.

Jak casto cistit minerály

Ideálně po každé práci s kamenem. Nejde primárně o to, že by do sebe krystaly natáhly negativní energie (ale i to je součástí služby krystalů), ale protože ony jsou jako hard disky a nahrávají do sebe každou informaci, kterou k nim vyšleme.

Jak se čistí minerály

Možností, jak se minerálům věnovat a zajistit jim čistotu a funkčnost, je několik. Poslouží vám i obyčejná tekoucí voda. Ta navíc neutralizuje negativní energii uloženou v kameni a vrací ji zpět do země. Pokud máte možnost, volte tekoucí vodu v přírodě, omyjte minerály třeba v potoku.

Jak často čistit krystaly

Energetické čištění

Ideálně po každé práci s kamenem. Nejde primárně o to, že by do sebe krystaly natáhly negativní energie (ale i to je součástí služby krystalů), ale protože ony jsou jako hard disky a nahrávají do sebe každou informaci, kterou k nim vyšleme.

Jak poznat že je kámen pravý

Často je lesklý, ale objevuje se i s matným ohlazeným povrchem. Čistě přírodní a neupravený křišťál (někdy označován jako horský křišťál) často obsahuje různé úkazy (tzv. inkluze) uvnitř kamene, které připomínají např. peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy.

Které kameny nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Jak vypadá měsíční kámen

Měsíční kámen je mlhový s viditelnými inkluzemi (jakoby prasklinkami) a něžnými odlesky modré.

Jakou moc má měsíční kámen

Měsíční kámen se tradičně používá ke zvyšování duševních schopností a rozvíjení věšteckého umění. Lze jej nosit jako přívěsek dodávající odvahu k přijímání duševních darů. Zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti a obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup. Udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii.

Kdy Nabijet krystaly

Nejlepší období pro nabíjení minerálů je úplněk, tehdy kameny získávají největší sílu a světlo Měsíce je úplné. Kameny nabíjíme přes noc, ale pro větší účinek můžeme nabíjet i noc před a po úplňku, to jsou také silné dny, nejsilnější vliv na nabíjení však má úplňková noc.

Jak poznat co mám za minerál

Vhodnou pomůckou je železná preparační jehla či hůře nůž (tvrdost 5-6), kus skla (tvrdost 6) a křemen (tvrdost 7). Mezi typické měkké minerály patří především mastek, sádrovec a grafit. O něco tvrdší jsou slídy a karbonáty, které však také snadno poškrábete. Naopak minerály jako topaz či beryl jsou tvrdší než křemen.

Jak zjistit jestli je krystal pravý

Čistě přírodní a neupravený křišťál (někdy označován jako horský křišťál) často obsahuje různé úkazy (tzv. inkluze) uvnitř kamene, které připomínají např. peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy. Dalším poznávacím znamením pravého přírodního křišťálu je jeho tvrdost.

Jak se čistí měsíční kámen

Měsíční kámen (Adulár)

Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Oproti jiným kamenům měsíční kámen nabíjíme při dorůstání Měsíce a při úplňku.

Na co je dobrý měsíční kámen

Měsíční kámen se tradičně používá ke zvyšování duševních schopností a rozvíjení věšteckého umění. Lze jej nosit jako přívěsek dodávající odvahu k přijímání duševních darů. Zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti a obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup. Udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii.