Jak pouzivat kapsle do pračky?

Jak fungují kapsle do pračky

Kapsli jednoduše umístíte do zadní části bubnu, přidáte prádlo a zapnete pračku. Jedinečný obal kapslí se ve vodě zcela rozpustí a do prádla tak uvolní prací prostředek, vůni a odstraňovač skvrn. Toto balení je určeno pro barevné prádlo, jehož barvy fixuje a zabraňuje jejich blednutí.
Archiv

Kam dát kapsli do pračky

Kapsli je třeba umístit jako první před praním prádla v dolní části bubnu pračky na zadní straně. Takto dostane kapsle možnost se ve vodě rozpustit úplně. Vložíme-li ji nahoru na oblečení nebo mezi oblečení, není jisté, že se voda dostane do kapsle tak, aby se vytvořil roztok.
ArchivPodobné

Co obsahují kapsle na praní

Posledním typem pracího prostředku jsou kapsle na praní. Ty lze často pořídit jako prostředek 3 v 1 – obsahují dávku pracího gelu, aviváže i odstraňovače skvrn.
Archiv

Co obsahuji kapsle Ariel

Složení tablet Ariel:

30% Aniontové Povrchově Aktivní Látky,5-15% Mýdlo,<5% Neiontové Povrchově Aktivní Látky,Fosfonáty,Enzymy,Optické Zjasňovače,Parfémy,Citronellol,Eugenol.

Co je lepší na praní Ariel nebo Persil

Ze čtveřice dobře hodnocených výrobků se cenově vítězi testu blíží ještě Ariel Color (dobře, 7Kč za prací dávku), o trochu méně výhodný je gel Persil Expert Color (dobře, 8Kč za prací dávku).

Co použít místo prášku na praní

Prášek na praní

Stačí v horké vodě rozmíchat nastrouhané mýdlo a sodu (vrchovatá lžíce strouhaného mýdla, zarovnaná lžíce sody). Jako aviváž lze alternativně použít obyčejný ocet.

Kam se dává prášek na praní do pračky

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.

Kdy se přidává aviváž do pračky

Při praní se přidává k poslednímu máchání. Správné dávkování se liší podle značky přípravku. S dávkováním si v dnešní době moderních automatických praček nemusíte dělat hlavu, protože některé z nich disponují speciální funkcí optimálního dávkování aviváže.

Co je lepsi pro pracku gel nebo prášek

Gel má v tomto směru velkou výhodu i při ručním praní či kratších programech. Působí totiž okamžitě od startu praní, a proto dosahuje vysoké účinnosti. Na zašlé skvrny a silně zašpiněné prádlo je účinnější zase sypký prášek. Jeho složení navíc mnohdy účinněji bojuje se skvrnami od kávy, čaje či vína.

Jaký prášek na praní je nejlepší

Sypký prášek

Pořadí Název Hodnocení
1. Ariel Professional Formula Pro 13 kg ⭐ 100 %
2. Jelen mýdlový prací prášek 5 kg ⭐ 99 %
3. Savo prací prášek barevné i bílé 70 PD ⭐ 98 %
4. Lanza Color Fresh & Clean 6,3 kg ⭐ 97 %

V čem prát bílé prádlo

Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne. Na bílé prádlo se nedoporučuje používat aviváž, pokud není speciálně na ně určená, protože po ní má prádlo opět tendenci žloutnout nebo šednout.

Jaký ocet do pračky

Z dokonale čisté pračky vyndáte i krásně vyprané a voňavé prádlo. K čištění pračky octem vám poslouží í bílý ocet 10%.

Kam se dává tekutý prací prášek

Dává se normálně do přihrádky, kde se sype sypký prášek. Máte úplně jedno, jestli prášek (ať už sypký nebo tekutý) nalijete nebo nasypete do přihrádky, k tomu určené nebo jej dáte přímo do bubnu. Já dávám jakýkoliv prášek přímo do bubnu.

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Jak správně dávkovat prací prášek

Například pro jednu pračku středně zašpiněného prádla při použití středně tvrdé vody vám postačí 100 g běžného pracího prášku. Pokud však budete prát se sypkým pracím prostředkem Persil Expert, který je koncentrovaný, postačí vám na stejné množství prádla pouze 80 g.

Kdy se nesmí používat aviváž

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Co použít místo aviváže

Bílý ocet je skvělá surovina, která spolehlivě nahradí aviváž. Zředěný vodou ve stejném poměru má podobný účinek. Prádlo změkčí a textilie z umělých vláken zbaví elektrostatického náboje.

Co je lepší na praní

Pokud často perete hodně zašpiněné prádlo, sáhněte po sypkém pracím prášku. V opačném případě vám vystačí gel nebo kapsle. Na barevné a tmavé prádlo se nejvíce hodí prací přípravky k oživení barvy. Bílé prádlo perte v pracích prostředcích určených přímo na bílé tkaniny.

Jak dlouho vydrží prášek na praní

Prací a čisticí prostředky nemají žádné datum expirace, na rozdíl od potravin, u nichž je to dokonce vyžadováno zákonem.

Na jakou teplotu prát bílé

Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení. Pračku plňte maximálně do dvou třetin, v přeplněné se prádlo nevypere. Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky.

Proč přidávat ocet do pračky

Ocet do pračky. Používejte při čištění pračky a praní bílý ocet, vyčistí pračku, prádlo vybělí i změkčí a nahradí i aviváž. Stojí pár korun, je šetrný k přírodě a jeho použití je snadné a rychlé. Čištění pračky často podceňujeme, pokud ale chceme, aby nám pračka dlouho sloužila, je dobré se čištění věnovat pravidelně.

Kam dát ocet do pračky

Destilovaný bílý ocet nalijte do dávkovače změkčovadla tkanin nebo ho přidejte ručně na začátku cyklu máchání.

Jak dát prášek do pračky

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.

Proč mi nevoní prádlo z pračky

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.