Jak propláchnout výčepní zařízení?

Jak propláchnout výčep

Po každém použití nápojové vedení propláchněte tlakem vody, pro snadnější propláchnutí použijte sanitační adaptér dle druhu vašeho naražeče (není standardní příslušenství). Jednou za dva měsíce je nutné chladič vysanitovat chemicky.
ArchivPodobné

Jak často provádět sanitaci výčepního zařízení

chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu.
Archiv

Čím čistit výčepní zařízení

Sanitace výčepního zařízení

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.
Archiv

Jak funguje výčepní zařízení

Výčepní zařízení, neboli chlazení, má v sobě termostat, který kontroluje teplotu piva a podle toho zapíná, nebo vypíná chlazení. Pokud chladí, nechte ho, ať se postará o správnou teplotu piva. Když ho budete zatěžovat najednou více pivy hned za sebou, nebude stačit chladit a pivo bude pěnit.

Jak rozebrat výčepní kohout

Údržba výčepního kohoutu

Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části. povolte převlečnou matici táhla kohoutu, čímž zároveň umožníte vysunutí pístu kohoutu.

Jak často čistit pivní trubky

Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut. Záleží ovšem na počtu stáčených nápojů a délce vedení.

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.

Jak vyčistit pípu doma

Správná údržba je při používání výčepního zařízení zkrátka základ. Na sanitaci potřebujete sanitační sud s vodou, sanitační přípravek, mycí kartáč na kohout a na narážeč, klíč na kohouty, kýbl a případně i sanitační kuličky. Naplňte sanitační soudek vodou, uzavřete ho a narazte na něj narážeč.

Jak vybrat výčepní zařízení

Pro domácí využití, zahradní párty a menší rodinné oslavy stačí zařízení s výkonem 15–25 l/hod.Na větší společenské akce, oslavy a události se doporučuje pivní chlazení s výkonem minimálně 35 l/hod.Při pivních slavnostech a velkých akcích se stovkami hostů se osvědčily výčepy s výkonem nad 60 l/hod.

Jak funguje výčepní kohout

Pro vytlačení nápoje ze zásobní nádoby do pípy se vhání tlakový vzduch do zásobníku a stlačováním vaku vytlačuje nápoj. Tlakový vzduch stlačuje vak zvenčí a nemísí se s nápojem. Potrubí, které propojuje zásobní nádobu a výčepní kohouty, prochází chladicím zařízením. Tam se nápoj dochlazuje na vhodnou teplotu.

Jak čepovat pivo Kulovym výčepním kohoutem

Pro čepování piva „na hladinku" se používá speciální otočný výčepní kohout. Nejdříve do sklenice jemně nařízneme malý objem pěny pomalým pootočení kohoutu. Sklenice je natočena ke kohoutu pod úhlem 45°. Ve druhé fázi otevřeme kohout na maximální průtok, pivo stéká po stěně sklenice.

Jak dlouho vydrží naražený sud

Jak dlouho vydrží pivo naražené Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak Napichnout sud

Jak sud narazit

Teprve když máte hlavu spojenou s výčepním zařízením a kompresorem (nebo tlakovou lahví), tak narazte sud. Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek.

Jak dlouho vydrží sud piva

Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak dlouho vydrží pivo na CO2

V případě použití CO2 nebo BIOGONU (CO2 + N2) Vám pivo vydrží 7 dní i déle, ovšem poté záleží na uskladnění.

Jak narazit becku

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Proč je na pivu pěna

Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.

Jak spravne načepovat pivo

Správně načepované pivo má mít pěnu hustou, bez větších bublinek. Správná teplota při čepování ovlivňuje nejen chuť piva, ale také jeho pěnivost. Teplota piva na kohoutu má být zvolena tak, aby zákazník dostal pivo ve sklenici vychlazené na 6 – 8 °C. Teplota piva při čepování by tedy měla být přibližně o stupeň nižší.

Jaká je trvanlivost piva v sudu

Pivo skladujte v chladu a temnu do 10°C. Trvanlivost piva, sudového i lahvového, jsou dva měsíce.

Jak dlouho vydrží pivo v sudu

Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak spravne narazit becku

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Jak se pozná zkažené pivo

JAK POZNÁTE ŠPATNÉ PIVO – 5 RAD OD MISTRA SVĚTA V ČEPOVÁNÍBublinky na skle. Pivo není šumivý nápoj, takže bublinky v něm nemají své místo.Padající pěna. Když na pivu nemáte už po pár minutách žádnou pěnu, je to známka toho, že je něco špatně.Bublinky v pěněŠpatný poměr piva a pěny.Ryska je daleko.

Jak se říká pivu bez pěny

Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý.

Jak se správně čepuje pivo

Pivo by mělo být natočeno buď najednou (pivo i s mokrou pěnou — hladinka) nebo maximálně nadvakrát (nejdříve vysoká pěna a pak pod ni doplňující pivo — s čepicí) aby se zabránilo oxidaci. Samozřejmostí je čepování po skle v úhlu 45 stupňů s co nejmenší vzdáleností k povrchu sklenice a ode dna sklenice.

Jak se pozná správně načepované pivo

je správně vychlazené – teplota piva je mezi 6 a 8 °C. má říz (není mdlé, nestálo dlouho na pultu, sud nezůstal přes noc bez tlaku, od naražení neuplynula dlouhá doba) má hustou krémovitou pěnu, bez viditelných bublin.