Jak se dělá lečo do sklenic?

Jak udělat lečo ze sklenice

Lečo připravit můžeme jednoduše tak, že obsah sklenice dáme do hrnce a ohřejeme, na závěr přidáme 2 vejce a mícháme, aby se srazila. Podáváme s chlebem. Pro větší chutnost pokrmu můžeme nejdříve spěnit cibulku a přidat kousky klobásy a lečo pak připravit výše uvedeným způsobem.

Jak udělat lečo na zavařování

V kastrolu zahřejeme olej a dáme tam na cibuli papriky, které osolíme a dáme dusit. Rajčata spaříme horkou vodou a oloupeme slupku, pak je nakrájíme na kousky a přidáme k paprikám a ještě chvíli podusíme. Ještě horké plníme do skleniček a sterilujeme 20 minut při 85 stupních.
ArchivPodobné

Jak se dělá správně lečo

Na sádle orestujte nadrobno nasekanou cibuli, přidejte na plátky nakrájenou klobásku a orestujte. Přidejte na proužky nakrájenou papriku, na menší kousky nakrájená rajčata, osolte, opepřete a přiklopené nechte dusit asi 5 minut. Poté vmíchejte rozšlehaná vejce a nasekanou petrželku.

Jak se dělá lečo bez zavařování

Do hrnce dáme olej, vsypeme cibuli a papriky, podusíme pod poklicí, až pustí dostatečně tekutiny. Potom přidáme rajčata, opět podusíme, osolíme a osladíme, nakonec dáme malý, tj. 200 g kelímek hořčice a opět provaříme. Ještě vroucí plníme do sklenic, zavíčkujeme a postavíme dnem vzhůru – jako při marmeládě.
ArchivPodobné

Jak dlouho se Zavařuje lečo

Jak zavařit lečo

Na utěrku položíme uzavřené sklenice. Hrnec uzavřeme. Při mírném varu sklenice v hrnci vaříme po dobu 20 minut. Poté sklenice narovnáme na ručník, přikryjeme druhým ručníkem a necháme "dojít" – odkryjeme je až po zchladnutí.

Jak dlouho se Zavaruje lečo

Papriku nakrájíme na proužky, cibuli na půlkolečka, rajčata můžeme oloupat (ale nemusíme) a taky nakrájíme. Pak se všemi ostatními přísadami dáme na olej podusit. Až zelenina pustí šťávu a trochu změkne (nerozvaříme), plníme do sklenic a ještě sterilujeme 20-25 minut na 85 °C.

Jak dlouho se vaří lečo

V hrnci (2 l) rozehřejeme sádlo a zpěníme drobně pokrájenou cibuli. Na cibuli přidáme utřený česnek. Vmícháme sladkou papriku, aby byla cibule hezky obalená. Přisypeme papriky, přikryjeme a dusíme 10-20 minut, do změknutí.

Co je potřeba na lečo

Potřebujete jen pár cibulí, letních paprik a letních rajčat; k tomu už jen lžíci sádla nebo oleje a špetku soli. No a na závěr pár vajec. Lečo vznikne, když v horkém tuku opečete pokrájenou zeleninu ve správném pořadí.

Jak dlouho sterilizovat lečo

Papriku nakrájíme na proužky, cibuli na půlkolečka, rajčata můžeme oloupat (ale nemusíme) a taky nakrájíme. Pak se všemi ostatními přísadami dáme na olej podusit. Až zelenina pustí šťávu a trochu změkne (nerozvaříme), plníme do sklenic a ještě sterilujeme 20-25 minut na 85 °C.

Jak uchovat lečo na zimu

Jak mrazit lečo na zimu

Kromě zavařování můžete lečo i mrazit. Ze začátku postupujte stejně, ale pak nechte lečo zcela vychladnout. Nebudete ho přesunovat do sklenic, ale zcela studené lečo dejte do mrazicích sáčků vložených do hranaté plastové misky.

Jak oloupat cibulky na zavařování

Cibuli vložíme do cedníku nebo mísy s otvory. Svaříme přiměřené množství vody a cibuli vroucí vodou vydatně prolijeme. Případně cibule do horké vody na dvě minuty namočíme a scedíme. Po zchladnutí jde změklá slupka lépe oloupat a cibule také méně štípe do očí.

Jak konzervovat lečo

Papriku nakrájíme na proužky, cibuli na půlkolečka, rajčata můžeme oloupat (ale nemusíme) a taky nakrájíme. Pak se všemi ostatními přísadami dáme na olej podusit. Až zelenina pustí šťávu a trochu změkne (nerozvaříme), plníme do sklenic a ještě sterilujeme 20-25 minut na 85 °C.

Jak se dělá Čalamáda

Zelí, papriky a mrkve očistíme a nakrájíme na tenké proužky, cibuli a salátové okurky nakrájíme na tenké plátky. Zeleninu dáme do velké mísy, osolíme, přidáme koření, zalijeme octem, důkladně promícháme a necháme 5 – 6 hodin odstát. Poté rozdělíme do sklenic, dobře zatlačíme a dolijeme šťávou až k hrdlu.

Jaké koření se dává do leča

Co nepálí, prostě není maďarské, a tak i lečo musí být pořádně pikantní. Nejen, že se do něj přidávají slavné maďarské papriky (tedy klasické paprikové lusky), které samy o sobě dost pálí, ale jako koření se používá pravá maďarská mletá pikantní paprika.

Jak snadno a rychle oloupat cibuli

Cibule rychle a beze slz

I cibuli se vyplatí dát na několik minut do ledové vody, půjde lépe loupat a nás nebudou pálit oči. Před krájením neodstraňujte kořen, krájejte až těsně k němu, ale neporušte ho nožem, aby se cibule nerozpadla, odřízněte ho až po nakrájení cibule.

Jak se Zavařují cibulky

Sterilované cibulky

Oloupeme je a vkládáme do vody okyselené citrónovou šťávou a zahřejeme k varu. Pak cibulky vyndáme, necháme okapat a naskládáme do sklenic s kořením. Občas proložíme kouskem červené papriky. Vše pak zalijeme horkým nálevem, uzavřeme víčky a sterilujeme, sklenice o velikosti ½ l 20 minut při 80 °C.

Jak dlouho vydrží čalamáda

Nejlepší čalamáda, kterou děláme už 30 let! Čalamáda, takto naložená, vydrží rok, pokud ji dříve nezkonzumujeme.

Jak dlouho se sterilizuje čalamáda

Sklenice dobře uzavřeme víčky (nejlépe vytřenými vysokoprocentním lihem) a čalamádu sterilujeme při 100°C 15 minut. Necháme vychladnout a uschováme.

Odkud je lečo

Pochází z Maďarska, kde se mu správně říká lecsó. Je to taková maďarská klasika, připravuje se buď jako hlavní jídlo nebo jako lehká příloha k masu. Aby bylo lečo opravdu originál maďarské, měli byste vynechat vajíčka, za to nešetřit při kořenění pálivou maďarskou paprikou.

Jak očistit cibuli

cibulovou nať po sklizni neodlamujeme, ani neukrucujeme. cibule roste velmi mělce, většinou stačí, když ji chytíme za nať a vytáhneme ze země. Případně můžeme pro sklizeň na zahrádce použít rycí vidle. Ty nám umožní šetrné vyjmutí pevně zakořeněných cibulí z půdy.

Jak sterilizovat cibuli

Příprava receptu na sterilované cibulky:

Cibulky zalijeme horkým nálevem, sklenice uzavřeme, dáme do zavařovacího hrnce s horkou vodou a sterilujeme. Po zahřátí na 85 stupňů, při této teplotě sterilujeme 25 minut (sklenice 0,7 – 0,9 l), 20 minut (sklenice 0,3 – 0,5 l).

Co se dává do Čalamády

Čalamáda je směs pikantní přílohové zeleniny. Česká verze názvu je odvozena od původní, která zní „csalamádé“ a pochází z Maďarska. Jedná se o směs na nudličky nakrájené zeleniny různého druhu. Nejčastěji se používá zelí, papriky, mrkve, cibule, ale je možné přidat prakticky jakýkoliv jiný druh zeleniny.

Jak udělat domácí Čalamádu

Cibuli nasekáme najemno a papriky nakrájíme na tenké proužky. K nakrájené zelenině přidáme ocet, cukr a sůl. Směs necháme odstát aspoň dvě hodiny, aby zelenina pustila šťávu. Nakonec plníme do čistých sklenic, které uzavřeme pomocí víčka a zavařujeme 20 minut.

Jak dlouho vydrží Čalamáda

Nejlepší čalamáda, kterou děláme už 30 let! Čalamáda, takto naložená, vydrží rok, pokud ji dříve nezkonzumujeme.

Jak se Sterilizuji sklenice

Sklenice nejprve vymyjeme horkou vodou s mycím prostředkem a opláchneme. Předehřejeme troubu na 140 až 180 °C, poté sklenice naskládáme na plech a vložíme do trouby, kde necháme sklenice asi 20 minut ohřívat, dokud neoschnou.