Jak se dělá podlaha v podkroví?

Jakou podlahu do podkroví

A charakter takových místností nejlépe vyladí přírodní podlaha – dřevěná či korková. A nejen kvůli atmosféře, tyto podlahy mají pro podkrovní prostory velmi důležitou přednost – tlumí kročejový hluk.
Archiv

Jak vyrovnat podlahu v podkroví

Vyrovnávací vrstvu kameniva stačí ručně urovnat, důkladně zhutnit a následně překrýt podlahovými deskami. Celý proces je velmi rychlý a relativně snadný. Proto jej lze při dávce jisté řemeslné zručnosti realizovat i svépomocí. K dalším výhodám „suchých plovoucích podlah" patří také dobré izolační vlastnosti.

Jak zateplit podlahu v podkroví

Tepelněizolační desky se kladou na podklad upravený sádrovým podsypem a separační parotěsnou fólií. Pro dosažení stabilní podlahy se doporučuje desky vzájemně slepit jednosložkovým nízkoexpanzním polyuretanovým lepidlem vhodným na lepení tepelněizolačních desek na bázi EPS a XPS.

Jak silnou vrstvu betonu na podlahu

Jaká by měla být vrstva betonové podlahy Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.

Jak na zateplení podlahy

Jak postupovat při zateplení podlahy svépomocí

Pokud zateplujete podlahu v přízemí, kladete polystyren přímo na hydroizolaci základové desky. V případě, že je třeba kompenzovat nerovnosti podkladu, můžete použít kontaktní lepení PU pěnou, při větších rozdílech třeba podsyp suchým jemným pískem.

Jak zpevnit podlahu

Rychlé a snadné řešení rekonstrukce podlahy

Na očištěný podklad se položí netkaná geotextilie, na niž přijde příslušná vrstva kameniva Liapor – minimálně 20 mm. Výše násypu není v podstatě nijak omezena. Násyp stačí zhutnit ručně pomocí latí a hladítka. Na zhutnělou vrstvu Liaporu lze pokládat podlahové desky.

Jak srovnat podlahu bez betonu

Místo betonu se pro vyrovnání nerovností používá vrstva lehkého keramického kameniva Liapor – malých keramických kuliček s průměrem zrn 1-4 mm. Zhutnělé kamenivo se překryje podlahovými deskami a je hotovo. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino…).

Jak vyrovnat podlahu 3 cm

Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit. Následuje položení separační vrstvy (např. netkané geotextilie). Poté následuje položení vyrovnávacího podsyp z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1–4 mm.

Jak silnou izolaci do podkroví

Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.

Jakou vatu do podkroví

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Jak dlouho schne 5cm betonu

Tloušťka vyrovnávacího potěru Doporučený čas schnutí
< 4 cm 1 týden na cm
5 cm 6 týdnů
6 cm 8 týdnů
> 6 cm + 4 týdny na každý cm navíc

Jaký podklad pod beton

Pokud se podlaha dělá kompletně od začátku, je nutné mít připravený štěrkový podsyp ze štěrku frakce 16/32 mm v tloušťce cca 10 – 15 cm. Dále je potřeba připravit srovnávací rovinu tvořenou ocelovými trubkami, příp. ocelovou pásovinou či dřevěnými hranoly.

Jakou tepelnou izolaci do podlahy

Do podlah se nejčastěji používá jako tepelná izolace a kročejová izolace polystyren – EPS (dříve PPS). Do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk používáme polystyreny EPS 100 až EPS 200.

Jaká izolace do podlahy

Mezi nejvhodnější materiály patří skelné nebo čedičové vlny, případně elastifikovaný polystyren. Akustická izolace funguje zároveň jako tepelná, v případech podlah nad nevytápěnými místnostmi je nutné doplnit další tepelnou izolaci.

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Co dát místo betonu

Pokud přemýšlíte, čím tedy podklad vyrovnat, když ne betonem, pak vězte, že místo něj můžete použít vyrovnávací podsyp z lehkého keramického kameniva. Jsou to vlastně malá keramická zrna s průměrem 1-4 mm, která perfektně vyplní každou skulinu či nerovnost.

Jak udělat podlahu bez betonu

Místo betonu se pro vyrovnání nerovností používá vrstva lehkého keramického kameniva Liapor – malých keramických kuliček s průměrem zrn 1-4 mm. Zhutnělé kamenivo se překryje podlahovými deskami a je hotovo. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino…).

Kdy se muze pokladat podlaha na Nivelaci

Teplota podkladu a prostorová teplota

Pokud byste chtěli dosáhnout opravdu ideální teploty pro dobu schnutí nivelační stěrky, měla by se teplota podkladu pohybovat někde okolo 15 °C a prostorová teplota okolo 20 °C.

Jakou izolaci do podkroví

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.

Co dát pod betonovou podlahu

Pokud chcete mít betonovou podlahu rychleji suchou (pochozí již za 24 hodin), vyhnout se riziku prasklin, zajistit lepší tepelnou izolaci a snížit zatížení nosné konstrukce, můžete použít další z materiálů Liapor – lehký keramický beton Liapor Mix.

Jak urychlit Vysouseni podlahy

Vysoušení anhydritové podlahy

Nejrychlejší vysoušení je ohřát vzduch v objektu třetí den po vylití anhydritové podlahy a nárazově vyvětrat. To opakovat co nejčastěji. Pokud je v podlaze podlahové topení, začněte topit po 7 dnech od vylití anhydritové podlahy.

Jakou třídu betonu na podlahu

Beton je klasifikován podle normy pro betony EN 206-A1, zatímco betonový potěr je klasifikován podle normy pro cementové potěry EN 13813. Z toho vyplývá významný rozdíl ten, že pro nosné konstrukce můžeme použít pouze konstrukční beton klasifikovaný podle betonářské normy s minimální zrnitostí 8 mm.

Jak správně izolovat podlahu

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.