Jak se dělá rum?

Jak se vyrábí bílý rum

Ačkoliv produkce většiny rumů začíná u tmavě hnědé melasy získané z cukrové třtiny, vydestilovaný rum je v této fázi výroby zcela průzračný. Jedná se o známý bílý rum. Svou charakteristickou zlatavou až tmavě hnědou barvu získává díky zrání v tradičních dubových sudech.
Archiv

Jak se dělí rum

Rumy se dělí základně dělí dle barvy na Světlé/Bílé (Bianco/Blanco/Planas), Zlaté (Oro), normální a Tmavé (Dark). Bílé rumy zrají minimálně půl roku a pak se ještě filtrují.

Co způsobuje rum

Rum a jeho účinky na zdraví:

díky střídmému pití rumu může prodloužit život o dva až pět let! Ochrání lidský organismus před život ohrožujícími chorobami, čímž podporuje dlouhověkost. rum bojuje proti nemoci periferních cév. Také může působit jako lék na ředění krve.

Jak dlouho zraje rum

destiluje se v destilační koloně či měděné nádobě; nechá se zrát, minimální doba je obvykle 8 měsíců až 2 roky podle země výroby; k tomu se ve většině případů využívají buďto nerezové tanky (hlavně bílé rumy) nebo již použité dubové sudy (tmavé rumy).

Kdo vymyslel rum

století př. n. l., které za zemi jeho původu označují Indii. Údajně se tam tehdy vyráběl z divoce rostoucí cukrové třtiny. Většina odborníků na rum však přece jen rozvíjí první teorii a uvádějí, že z Papuy-Nové Guinee se rostlina šířila na západ a čínští obchodníci ji odtud přivezli do Asie a Indie.

Co je karibský rum

Karibské rumy jsou asi nejproslulejší kategorií třtinových rumů na celém světě. Jejich množství a varieta jsou obrovské. Příroda a klima místních ostrovů nabízí vše, co rumový svět vyžaduje. Vyrábí se zde kvalitní bílé rumy, exotické ochucené rumy, ale i ty nejkvalitnější stařené rumy.

Kdo pije rum

Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu. Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Co musí obsahovat rum

Co není rumMinimální obsah alkoholu v rumu je 37,5 %.Přidání alkoholu, i zředěného, je zakázáno.Rum nesmí být aromatizován, nesmí do něj být přidávána žádná aditiva.Rum může obsahovat přidaný karamel pouze jako prostředek pro úpravu zbarvení.Rum může být slazen k dotvoření konečné chuti.

Jak se pozná kvalitní rum

Rum by měl být kvalitní destilát, vyrobený výhradně z cukrové třtiny a s obsahem alkoholu minimálně 37,5 %.

Co znamená slovo rum

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Původ slova rum není jasný. Odborníci uvádějí dvě varianty. Podle první teorie je slovo rum odvozeno od slova rumbellion, což je anglicky „velký ruch“.

Jaký je nejlepší rum

⭐ Žebříček a recenze nejlepších rumů

Pořadí Název Hodnocení rumu
1. Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior ⭐ 95 %
2. Plantation XO ⭐ 92 %
3. Flor de Caña 18y ⭐ 90 %
4. Blue Mauritius Gold ⭐ 86 %

Jak vznikl rum

Podle první teorie je slovo rum odvozeno od slova rumbellion, což je anglicky „velký ruch“. Podle druhého tábora pochází pojmenování tohoto nápoje od latinského názvu „Saccharum officinarum“, což je latinské pojmenování pro cukrovou třtinu. pije se čistý a mnohdy i jinými způsoby (koktejly apod.)

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Jak se správně pije rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Co se pije k rumu

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Na co je dobrý rum

Existuje několik druhů rumu. Světlý rum (Blanco) se často využívá na přípravu míchaných nápojů, zlatý a tmavý rum bývá konzumován samostatně jako tzv. sipper či využíván pro vaření. Mezi nejznámější patří Diplomatico, Zacapa, Plantation a Bumbu.

Jak správně pít rum

Aroma nejlépe vynikne při pokojové teplotě rumu okolo 18 – 20 °C. Při jeho objevování hrají roli rumové skleničky. Degustační sklenice na rum by měla být kónického tvaru. Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce.

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.

Co se dá pít s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Co si dát k rumu

Pro intenzivnější chuť můžete přidat kapku vody. K rumu patří exkluzivní doutníky. Pokud nekouříte, pak se k rumu výborně hodí sýry, kvalitní hořká čokoláda, plátek pomeranče nebo snítek máty.

Jak pít rum bumbu

Bumbu Rum a skleničky – z čeho pít, jak se pije, vhodné sklenice. Pití Bumbu Rumu nemá žádná speciální pravidla, pije se tedy stejně jako ostatní rumy – nejlépe jej tedy s ničím nemíchejte a vychutnejte si jej jen tak, maximálně s dobrým doutníkem.

Jaký rum koupit

Nejprodávanější rumy na Alkohol.cz

Pořadí Název rumu Země
1. Bumbu Original Barbados
2. Don Papa 7y Filipíny
3. Skull Bay Spiced blend
4. Capitan Bucanero Dominikánská republika

Co se pije s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Co je to Mojito

Mojito (vyslovováno španělsky [mɔˈxito]/[mɔˈhito]/[mɔˈXito]/[mɔˈɣito] – „mochito“) je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem.