Odkud je Heffron?

Odkud pochází rum heffron

Rum Heffron je 38% blend melasových rumů z Panamy. Rumy pocházejí z veliké panamské palírny Las Cabras de Pesé.
Archiv

Odkud pochází rum heffron 5y

Heffron Original 5y 0,5l 38%

Lihoviny / Rumy a ochucené rumy
Výrobce / značka: Heffron
Palírna u Zeleného Stromu
Země lahvování: Česká Republika
Země: Panama

Archiv

Jak dlouho zraje Heffron

Heffron Original zraje v sudech z amerického bílého dubu po dobu 5 let. Každá jeho kapka je v sudu po tuto dobu. V průběhu zrání nedochází k mísení rumů různého stáří, jak je to běžné u některých jiných rumů.
Archiv

Jak se pije Heffron

Dá se pít samostatně, ale také použít pro různé míchané drinky. Heffron se vyznačuje jemnou nasládlou chutí s ovocnými tóny citrusů, hrušek a pomerančů, ale také karamelu a vanilky – díky zrání v sudech lze cítit i jemný dřevitý nádech.

Co je to Heffron

Heffron byla totiž loď, která legionáře z Panamy domů převážela. Právě tato loď je i novým vizuálním symbolem celé značky.

Jak se vyrábí Heffron

Rum Heffron je blend různých panamských rumů, které zráli 5 let v dubových sudech po bourbonu. Rum se vyrábí v Panamě z cukrové třtiny po dohledem pana Francisca Fernándeze, který má více než 50. leté zkušenosti s výrobou rumů. Při výrobě rumu se používá kontinuální destilace, za použití desítek destilačních kolon.

Jak dlouho Zrala každá kapka rumů Heffron

Každá kapka rumu Heffron 10YO zrála ve výběrových sudech po sherry, bourbonu a koňaku po dobu deseti let. Každý sud měl tak spoustu času vtisknout rumu svou jedinečnost a jen díky mnohaletým zkušenostem panamského blendmastera se podařilo vytvořit dokonale harmonický celek.

Co je to heffron

Heffron byla totiž loď, která legionáře z Panamy domů převážela. Právě tato loď je i novým vizuálním symbolem celé značky.

Jak se podává Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Kde je heffron v akci

Aktuální akční slevy Rum 5YO Heffron Panama 0.5 l

Ratio platí pro 1 nejbližší pobočku cena 199,00 Kč / 0.5 l 398,00 Kč / 1 l
Albert hypermarket platí pro 12 nejbližších poboček cena 299,00 Kč / 0.7 l –25 % 427,14 Kč / 1 l
JIP CC Cash & Carry platí pro 1 nejbližší pobočku cena 299,90 Kč / 0.7 l 428,43 Kč / 1 l original

Co je pravý rum

Ale je to tak úplně pravda Dnes je již každému jasné, že nápoj kdysi u nás zvaný Tuzemský rum vůbec není rum, ale směs zředěného lihu (vyrobeného z brambor, obilí či řepné melasy) a rumové esence. Tuzemák byl dlouhé roky považován za jediný pravý rum, který bylo možné v Česku zakoupit.

Jak se správně pije rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Co se pije k rumu

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Kde je Prosecco v akci

Prosecco brut DOC Treviso Mionetto

Globus platí pro 1 nejbližší pobočku cena 179,90 Kč / 0.75 l –28 % 239,87 Kč / 1 l Přidat
Globus platí pro 4 nejbližší pobočky cena 179,90 Kč / 0.75 l 239,87 Kč / 1 l Přidat
Tesco platí pro 27 nejbližších poboček cena 189,90 Kč / 0.75 l –30 % 253,20 Kč / 1 l Platí pro členy klubu Přidat

Kde je Kofola v akci

Akční slevu na Kofola nyní najdete v akčních letácích BILLA, Albert, Globus, Tesco anebo Kaufland. Tento výrobek najdete v kategorii Nealko nápoje a podkategorii Limonády. Vybrat si můžete i z další nabídky značky Kofola. Nejvýhodněji produkt Kofola v aktuálních akcích získáte v obchodě BILLA: 89,90 Kč za 4x 2 l.

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Kdo vymyslel rum

století př. n. l., které za zemi jeho původu označují Indii. Údajně se tam tehdy vyráběl z divoce rostoucí cukrové třtiny. Většina odborníků na rum však přece jen rozvíjí první teorii a uvádějí, že z Papuy-Nové Guinee se rostlina šířila na západ a čínští obchodníci ji odtud přivezli do Asie a Indie.

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Jak se má pít whisky

Nejjednodušší způsob, jak si užít whisky, je pít ji čistou a vyčistit si patro mezi jednotlivými doušky pomocí studené vody. Mnoho lidí rovněž přidává do whisky vodu, což může otevřít příchutě, když se tekutiny smísí. Zkuste to, ale pamatujte na staré přísloví: „Můžeš přidávat, ale nemůžeš odebrat.

Jak správně pít rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Co je to prosecco

Prosecco je šumivé víno, které pochází z vinic na severu Itálie, z regionů Veneto a Friuli. V našem sortimentu najdete převážně Prosecco té nejvyšší kvality z DOCG oblastí Valdobbiadene Conegliano a Asolo.

Jak se dá pít prosecco

Nejlépe chutná ledově vychlazené na 5 až 7 °C. Snoubení prosecca a jídla je také velice široké. Slouží jako doplněk k rychlovkám (tedy rychlým chuťovkám). Nejharmoničtější spojení ovšem naleznete s potravinami pro konkrétní oblast.

Kde koupit kofolu

Kofola 2 l běžně stojí 38,35 Kč. Akční slevu na Kofola nyní najdete v akčních letácích BILLA, Penny Market, Albert, JIP, FLOP TOP, FLOP, Lidl anebo Globus. Tento výrobek najdete v kategorii Nealko nápoje a podkategorii Limonády. Vybrat si můžete i z další nabídky značky Kofola.

Kde je Frisco v akci

Cider Frisco 0.33 l běžně stojí 22,71 Kč. Akční slevu na Cider Frisco nyní najdete v akčních letácích Makro, Albert, JIP, BILLA, TAMDA FOODS anebo Ratio. Tento výrobek najdete v kategorii Alkohol a podkategorii Pivo ochucené.

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.