Jak se jezdí na Mauriciu?

Jak dlouho trvá cesta na Mauricius

Letenky na Mauricius, jak na to. Letenky na ostrov Mauricius jsou lehce dostupné a ideální možnosti leteckého spojení jsou při odletech z Prahy nebo Vídně. Délka letu je přibližně 16 hodin včetně jednoho přestupu.

Jak se dostat na Mauricius

Jak se dostat na Mauricius

Nejpohodlnější variantou jsou lety společnosti Emirates s přestupem v Dubaji, nicméně je možné využít služeb British Airways s přestupem v Londýně, Air France ve spolupráci s Air Mauritius s přestupem v Paříži, Condor s přestupem ve Frankfurtu nebo Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu.

Jakou měnou se platí na Mauriciu

Mauricijská rupieMauricius / MěnaZákonným platidlem na Mauritiu je místní rupie. Zdejší měna má svůj název „rupie“ společný s měnami několika dalších států v regionu Indického oceánu. Její ISO 4217 kód MUR, jedna setina rupie se nazývá „cent“. Wikipedie

Kdy se jezdí na Mauricius

Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je tedy od dubna do června a od září do prosince, kdy se vyhnete vrcholům obou ročních období. Červen až srpen tedy naše léto je díky nižším teplotám a absenci srážek ideální pro aktivní dovolenou v podobě výletů do hor, národních parků a poznávání všech zákoutí ostrova.
Archiv

Jakou řečí se mluví na Mauriciu

Přestože úředním jazykem je na Mauriciu angličtina, zdaleka nejvíce se zde mluví jazykem zvaným Morisien, neboli mauricijská kreolština. Jedná se o kreolský jazyk, jenž je považován za původní mauricijský jazyk.

Kam na výlet na Mauriciu

Krok za krokem Vás provedeme po místech, které můžete pohodlně navštívit za jeden den během výletu, který jsme nazvali Mystický jih (Mystical South).Nákupní ráj: Curepipe a Floreal.Sopečný kráter Trou aux Cerfs.Hinduistické posvátné jezero Grand Bassin.Národní park Black River Georges.Chamarel – nejkrásnější vodopád.

Kdo léta na Mauricius

Přímé lety na Mauricius z ČR a okolí nenabídne žádná letecká společnost. Nejbližším letištěm s nonstop lety je Frankfurt (aerolinka Condor). Z Prahy nebo Vídně nejčastěji poletíte s KLM/Air France přes Amsterdam či Paříž, Qatar Airways přes Dauhá nebo s Emirates přes Dubaj.

Co si vzít s sebou na Mauricius

Seznam nejdůležitějších věcí na výlety po ostrově:

Lehké oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi – pro ochranu před hmyzem a slunečním zářením, ideální je len nebo lehká bavlna. Dostatek nápojů – vysoké teploty a vlhkost znamenají, že se tělo rychleji dehydratuje, takže je důležité si na výlety vzít dostatek tekutin.

Co si přivézt z Mauricius

Co si třeba přivézt z dovolené čerstvou skořici, vanilku, chili papričky, šafrán nebo kardamon Můžete se tak pokusit i doma uvařit pokrmy, které jste tu ochutnali. Čaj – obyvatelé ostrova ho milují a zamilují si ho určitě i Vaši přátelé jako dárek z dovolené.

Kam nejlepe na Mauricius

Jižní pobřeží je ideálním místem pro všechny, co touží především po dokonalé relaxaci uprostřed nádherné divoké přírody a koupání v moři moc nevyhledávají. Není totiž chráněno korálovými útesy, a tak jsou zde na koupání příliš velké vlny a silný vítr.

Proč jet na Mauricius

Mauricius nabízí krásné pláže doslova „na každém kroku“ a je rozhodně těžké říci, která je tou nejkrásnější. Obrovské čisté pláže s průzračnou vodou jsou lákadlem pro každého, kdo na ostrov zavítá. Na plážích je možné najít nejen ten pravý „kýč“, ale i spoustu dalšího.

Jak nejlevněji na Mauricius

Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Mauricius za posledních 72 hodin je 12 713 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Port Louis Letiště Mauritius). Nejrychlejší let Česká republika–Mauricius trvá 16hod 00min (Praha Letiště Václav Havel–Port Louis Letiště Mauritius).

Kdy jsou nejlevnější letenky na Mauricius

Nejvíce levných většinou seženete na mimosezonní období od ledna do března, ale šance na akční ceny je i v podzimním období. Naopak nejdražší ceny jsou o letních prázdninách. Letenky na Mauricius kupujte alespoň 3 měsíce dopředu.

Na co si dát pozor na Mauricius

Bezpečnost v Mauriciu – na co si dát pozor

Mauricius je velmi bezpečnou zemí, kriminalita je zde téměř nulová, přesto je vhodné se po setmění vyhýbat chudším, méně osvětleným městským čtvrtím. Na ostrově se potuluje větší mnosžtví volně žijících psů, od který může hrozit určité nebezpečí.

Co se nesmi dovazet na Mauricius

Při příjezdu je třeba deklarovat zejména zbraně a zemědělské produkty. Na Mauricius je zakázáno dovážet pornografický materiál, vybrané druhy zbraní a jakékoliv drogy. Mušle, lastury nebo korály bývají oblíbeným suvenýrem z tropického ráje, ale za jejich vývoz hrozí vysoké pokuty.

Co je typické pro Mauricius

Zdejší typické omáčky rougaille a vindaye pocházejí z Francie. Co se masa a ryb týče, je zde oblíbený divočák, srna, křepelka, bažant, ústřice nebo merlin. Po jídle si můžete vybrat z široké nabídky exotického ovoce (mango, avokádo, ananas, liči, meloun, papája, karambola, corossol nebo kokosové ořechy).

Kde jsou nejhezčí pláže na Mauriciu

Nejkrásnější pláže ostrova MauriciusPointe aux Piments. Mys Malheureux.Mont Choisy Beach. Mont Choisy Beach.Le Morne Beach. Le Morne Beach.Flic en Flac Beach. Flic en Flac Beach.Tamarin Beach. Tamarin Beach.Blue Bay Beach. Blue Bay Beach.Noir Roches Beach. Noir Roches Beach.

Kdy je nejlepší jet na Maledivy

Během roku se tu vyskytují dva monzuny – severozápadní od května do října, a jihovýchodní od listopadu do dubna. Deště většinou přicházejí v měsících červnu a červenci, většinou jde o příjemný večerní déšť. A tak, pokud se ptáte na ideální dobou pro návštěvu Malediv, pak můžeme doporučit období od listopadu do dubna.

Co se pěstuje na Mauriciu

Mauricius byl až donedávna silně závislý na produkci cukrové třtiny, ale nyní je jeho hospodářská základna více diverzifikována. Vedle plantáží cukrové třtiny, které zaujímají téměř polovinu plochy ostrova, se pěstuje čaj, banány, brambory, tabák, zelenina (rajčata) a ovoce.

Kam jít na Mauriciu

TOP 10 Mauricius – Aneb co dělat a vidět na MauriciuCasela. Pokud budete mít na Mauriciu s sebou děti, tak je Casela povinnost.Flic en flac – pláže obecně Na této pláži jsme bydleli.Le Morne Public Beach.Black River national park.Ostrovy Ile aux Cerfs.Katamarán a pozorování delfínůGanga Talao.Trhy v Port Luis.

Jak se přestěhovat na Mauricius

Cizinci, kteří uvažují o přestěhování na Mauricius, tak mohou učinit v rámci několika dostupných programů: Akvizice rezidenční nemovitosti prostřednictvím různých dostupných schémat, jako je schéma integrovaného letoviska, schéma nemovitostí, schéma rozvoje nemovitosti, schéma Smart City a kvalifikované byty.

Co ochutnat na Mauricius

Díky indickým imigrantům zde můžete ochutnat curry, indickou rýži nebo si okořenit jídlo zdejším chilli, jež se na ostrově hojně pěstuje. Setkáte se s ním u ryb, drůbeže, salátu.

Co roste na Mauriciu

Roste zde více druhů, například červené Hibiscus Boryanus nebo Hibiscus liliflorus, rostoucí na ostrově Rodrigues. Bohaté zastoupení zde mají také majestátné a vzrostlé palmy druhu Vacoas a Pandans. Spatřit zde můžete i zajímavé chlebovníky, eukalypty, různé druhy tropických květin a orchidejí.

Kdy jsou nejlevnější Maledivy

Kdy jsou letenky na Maledivy nejlevnější Cena letenek na Maledivy se příliš během roku nemění. Vyhnete–li se exponovaným obdobím jako jsou Velikonoce či Vánoce, můžete počítat s běžnou cenou. Nejlepší čas k nákupu je 3–5 měsíců před odletem.

Jak dlouho se letí do Maledivy

Na přestupní letiště trvá let kolem 5 a půl hodiny a následně let na Maledivy potrvá dalších 5 hodin. Je však třeba počítat i s časem stráveným na přestupním letišti. Mezi příletem a odletem je dobré si nechat rezervu alespoň 2-3 hodiny pro případ, že byl váš první let zpožděn.