Jak se obléci na výstavu psů?

Co potřebuji na výstavu se psem

Výstavní postoj

Není to jediná věc, kterou musí váš pes umět – důležitý je také pohyb psa, bezproblémové ukazování zoubků a u psů také probíhá kontrola varlat. Výstavní pes by proto měl být zvyklý, že na něj sahají cizí lidé. Neměl by se u posuzování ohánět anebo být agresivní na ostatní psy nebo lidi.
Archiv

Jak se obléct na výstavu

Na oblastních venkovních výstavách se nosí méně formální oblečení, na velkých mezinárodních výstavách uvnitř hal je v oblibě oděv společenského rázu. Pánové chodí v oblecích nebo kalhotách a košili, dámy zpravidla předvádějí v kostýmku či jednoduchých šatech. To platí zejména u společenských plemen.
Archiv

Jak se připravit na první výstavu psa

Příprava na výstavy obnáší nácvik chodu ve výstavním kruhu, výstavního postoje, ukázka chrupu a další předvedení psa. Dále zahrnuje také důležité tipy a postřehy k vystavování, od vhodného oblečení vystavovatele po výběr výstavního vodítka. Na každou výstavu by měla jít dvojice připravená a seznámena s tím, co je čeká.

Jak naučit psa postoj na výstavu

Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.
Archiv

Kdy muze pes na výstavu

Kdy vyrazit poprvé na výstavu Poprvé můžete na výstavu už se štěňátkem od 4. měsíce věku. Na štěňátka se na výstavě berou ohledy a nemusíte se bát, že by se po vás chtělo něco, co nezvládnete.

Jak naučit psa vystavovat

Pevnému vystavování pak naučíme psa tím, že je např. zadržen na dlouhé šňůře a s povelem „stůj nebo stojíš “ ho nutíme ke klidu. Tím zamezíme vyražení zvěře. Pomalu docházíme k psovi, pochválíme ho a necháme ho chvíli vystavovat.

Kdy se psem na výstavu

Výstavní třídy podle věku psa

Třída dorostu – pejsci mezi 6-9 měsícem. Třída mladých – pro pejsky od 9 do 18 měsíců Mezitřída – 15-24 měsíců Třída otevřená – od 15 měsíců, přístupná všem psům bez ohledu na získaná ocenění a vykonané zkoušky.

Jak to chodí na výstavě psů

výstavní vodítko se drží v levé ruce, pes se pohybuje po levé straně těla majitele, tedy uvnitř kruhu. posouzení psa v kruhu se skládá z posouzení psa v pohybu, posouzení ve výstavním postoji a z detailní prohlídky (hlava, chrup, oči, tělo, končetiny, varlata …)

Jaké vodítko na výstavu

Pevné výstavní vodítko je vodítkem asi nejběžnějším. S točinkou (ta divná kovová věc) či bez ní. Vždy by však vodítko mělo obsahovat brzdičku, která musí plnit svoji funkci a opravdu brzdit. Z tohoto důvodu je lepší kupovat vodítko osobně či si je přímo vybrat a nechat si ho pak udělat od výrobce na míru.

Jaké ceny jsou na výstavách psů

Blázniví kynologové totiž za to, že mohou svého psa na výstavě předvést, dokonce platí, a to nemalé peníze. Výstavní poplatek se pohybuje od 800,- Kč za psa na mezinárodní výstavě až 130€ na Světových výstavách.

Jak vycvičit loveckého psa

Výcvik loveckého psa se neobejde bez několika základních pravidel:Pes vám musí věřit a cítit, že jste vy tady velíte.Psa nenuťte a netrestejte za neposlušnost.Nechte psovi dostatek času na naučení se povelu.Pes musí být při výcviku zdravý a v plné síle.Psa cvičíme před tím, než dostane krmení.

Jak naučit psa obejmutí

Můžete psa symbolicky obejmout nebo spojit dlaně a vytvořit kolem něj kruh. Nebo dát ruce za záda, což vypadá zvlášť atraktivně. Zpočátku pejska naučte, aby v této pozici setrval několik sekund a ihned ho pochvalte. Teprve potom, co vás bude spolehlivě na povel objímat, můžete zkusit zacouvat nebo jít vpřed.

Jak naučit psa klid před zvěří

Klid před zvěří se upevňuje při nácviku vystavování. Pokud pes vystavuje pernatou zvěř, pochvalte jej, a když pták vzlétne, dejte psovi povel "K zemi!". Tento cvik opakujte tak dlouho, dokud pes nezachová před pernatou zvěří klid. Při nácviku klidu před srstnatou zvěří je potřeba odnaučit psa štvaní zvěře na viděnou.

Jak vycvičit psa na hlídání

Jak psa naučit povel Hlídej

Každý pes má přirozenou vlastnost hlídat si kořist, a právě to pro nácvik hlídání, především předmětů, využijete. Pejska na krátkém vodítku a s náhubkem položte nejprve k jeho misce, vodítku nebo hračce a dejte povel Hlídej. Poté by měl přistoupit figurant a naznačit, že předmět chce sebrat.

Jak říct psovi ne

„Mimo tréninkovou lekci se může stát, že se vůči chování psa vyhradíte – bráníte si hranice. Ale dát psovi na zadek by nemělo být na prvním místě,“ říká a doporučuje místo plácnutí vyzkoušet například zmáčknutí čenichu.

Jak odnaučit psa utíkat

Psa je možné odnaučit utíkat!

Řešením jsou elektronické výcvikové obojky nebo elektronické ohradníky pro psy, které využívá stále více majitelů i zkušených kynologů. Fungují totiž mnohem lépe než zoufalé povely a křik majitelů psů, kteří často bezradně sledují, jak jejich psí miláček „bere čáru“.

Jak naučit psa zůstat na místě

Při nácviku je nutné, abyste byli se psem sami. Nedělejte nic speciálního, jen pijte kávu, odpovídejte na emaily a přitom po očku pozorujte psa tak, aby si toho sám nevšiml. Napoprvé by měl zůstat ležet na místě cca 5 minut. Pokud se pokusí z místa vstát, řekněte mu důrazné „Ne“ a přimějte ho zaujmout původní pozici.

Jak naučit psa na Target

Vezmeme target (bacha, ať neklouže po podlaze) a významně ho položíme před chlupáče na zem. Provedeme to tak, aby na target pes celou dobu koukal. S targetem můžeme mírně máchat, hýbat, udělat to pro psa co nejatraktivnější. Tím vzbudíme zájem.

Jak dlouho trvá výcvik psa

Samotný výcvik psa trvá v průměru 6 až 9 měsíců, někdy i déle; záleží na náročnosti úkonů, které musí pes zvládat, vzhledem k závažnosti Vašeho postižení. Záleží také na učenlivosti psa, přičemž vůbec neplatí, že pes, který se učí pomaleji, bude ve svém životě horší, nežli pes, který chápe velmi rychle.

Jak dát psovi najevo kdo je pánem

I když chcete svého mazlíčka jako roztomilého gaučáka k pomazlení, musíte mu dát jasně najevo svoji autoritu. Roli vůdce si však nevydobydete hysterickým pokřikováním zmatených povelů a ustrašeným popotahováním za vodítko, když váš chlupáč už agresivně startuje po psu od sousedů.

Jak zkrotit psa

Může to být zamlaskání, zaluskání, zakloktání nebo cokoliv jiného, co uznáte za vhodné. Udělejte vámi vybraný zvuk, a jakmile se na vás pes podívá, tak ho rychle odměňte. To několikrát opakujte a postupem času se pes naučí na zvuk reagovat.

Jak odnaučit psa aby utíkat za zvěří

Psa vezměte do přírody a nechte ho na dlouhém vodítku, které má přibližně 15-20 metrů, aby měl pocit, že se může volně pohybovat a zapomněl na něj. Jakmile zareaguje na zvěř nebo na stopu, vyslovte „Fuj“ a současně cukněte vodítkem směrem k sobě. Nesmí se jednat o přetahovanou, nýbrž o rychlý a rázný pohyb!

Jak naučit psa povel lehni

Povel “lehni” se učí podobně jako “sedni”. Vyčkáte na chvíli, kdy pes stojí nebo sedí a následně mu přiložte k čumáku pamlsek. Rukou s pamlskem pohybujete směrem dolů, čímž ho přimějete si lehnout. Jakmile si lehne, odměňte ho pamlskem i pochvalou.

Co je target pro psy

Target je v překladu terč nebo cíl. V praxi to může být jakákoliv pomůcka, které se pes dotýká packou, čumákem, na kterou si stoupne, sedne či lehne. Může mít tedy různé podoby, různé tvary i velikosti. A právě díky této variabilitě můžeme používat množství targetů v různých psích sportech.

Jak posílit zadní nohy u psa

Běh psovi posiluje především svaly na nohou a hrudní oblast. Sedněte na kolo a nechte psa běžet podél něj. Zvýšíte tím jeho rychlost a tepovou frekvenci. Rozjíždějte se pozvolně, aby Váš pes se postupně dostal do tempa.