Jak se správně jí granátové jablko?

Jak správně oloupat Granátové jablko

Jak snadno oloupat granátové jablko:

Ovoce rozevřeme a začnou vypadávat první zrníčka. Nad miskou se studenou vodou začneme vybírat plody za pomocí prstů. Nebo zvolíme snazší variantu, kdy na slupku ovoce klepeme lžící a zrníčka tak sama vypadávají do misky s vodou.
Archiv

Jak sníst Granátové jablko

Osvědčené je narušit nožem slupku a následně plod postupně opatrně oloupat ručně. Granátové jablko rozřízneme na čtyři dílky azrníčka postupně vyloupeme – plod jen nařízneme! Mezi hodně používaný způsob patří odříznutí horní části jablíčka. Po řezu se objeví tvar nepravidelné hvězdičky.
Archiv

Co se dělá z granátového jablka

Využití Z granátového jablka se využívá především šťáva, ze které se dělá řada koktejlů a džusů, nejznámějším nápojem je orientální nealkoholický nápoj šerbet. Oblíbený je také sirup grenadina, který se často používá v koktejlech.

Jak je zdravé Granátové jablko

Látky obsažené v granátovém jablku prospívají cévám a čistí krev. Prospěšnost v případě anémie (chudokrevnosti) je díky bohatosti na minerály, zejména železo. Navíc se v plodech nachází vysoké množství sodíku a vitamínů A, B, E, K a C.
Archiv

Kdy jíst granátové jablko

Granátové jablko se doporučuje jíst dvakrát týdně.

Jak se pozná zralé granátové jablko

Zralé granátové jablko poznáte podle červenožluté nebo až tmavě červené slupky. Vyvarujte se plodům s příliš vysušenou slupkou, které už jsou přezrálé a jádra jsou nejspíš tvrdá a suchá. Doma při pokojové teplotě vám granátové jablko vydrží asi týden, v ledničce až měsíc.

Jaká část granátového jablka se konzumuje

Granátová jablka v kuchyni

Granátová jablka se nejčastěji konzumují čerstvá, protože tak je zaručené uchování zdraví prospěšných látek. Zrníčka chutnají skvěle bez jakékoliv úpravy, vylepší dezerty, zákusky, zmrzliny, müsli, jogurty, pudinky, hodí se do ovocných i zeleninových salátů.

Jak se pozná zralé Granátové jablko

Granátové jablko je zralé, když je jeho slupkou červená a mírně vysušená. Vydrží i dlouhé skladování v temnu a chladu. Granátová jablka obsahují hodně vody, sodíku, draslíku, vitamínu C, B1, B2, B3 a zdravé aminokyseliny.

Jak má chutnat Granátové jablko

Své uplatnění najde v teplé i studené kuchyni

Semena granátového jablka mají sladkokyselou chuť. Ve studené kuchyni je můžete přidat do ovocného i zeleninového salátu, jogurtu i müsli. V teplé kuchyni jsou skvělou ingrediencí k drůbeži, rybám a grilovanému masu. Pár zrníček můžete přidat do smoothie a koktejlů.

Jak dlouho vydrží Granátové jablko

Granátové jablko vydrží dlouho čerstvé. Skladované v chladničce vydrží několik měsíců, při běžné pokojové teplotě i několik týdnů. Časem vnější slupka vysychá, jablko ztrácí na své šťavnatosti, semena však sládnou.

Jak nechat dozrát granátové jablko

Plod nejlépe dozraje na suchém místě, o něco chladnějším než pokojová teplota. Proces urychlíte tím, že ho zabalíte do papírového pytlíku a uložíte do temné spíže.

Jak dlouho vydrží vyloupané granátové jablko

Ve správných podmínkách, tedy chladu a suchu, vydrží granátové jablko až několik týdnů, nejlépe však uděláte, pokud jej zpracujete co nejdříve, časem totiž ovoce vysychá.

Kdy jíst Granátové jablko

Granátová jablka v kuchyni

Zrníčka chutnají skvěle bez jakékoliv úpravy, vylepší dezerty, zákusky, zmrzliny, müsli, jogurty, pudinky, hodí se do ovocných i zeleninových salátů. Připravují se z nich šťávy, sirupy, limonády, smoothie, alkoholické i nealkoholické koktejly.

Jak se pozná že je granátové jablko zralé

Čerstvé a zdravé granátové jablko má lesklou a hladkou červenožlutou slupku, není nikde otlačené a nejeví známky plísně. Vysušené jablko je jasně hranaté a jeho slupka je matná.

Jak dlouho vydrží granátové jablko

Granátové jablko vydrží dlouho čerstvé. Skladované v chladničce vydrží několik měsíců, při běžné pokojové teplotě i několik týdnů. Časem vnější slupka vysychá, jablko ztrácí na své šťavnatosti, semena však sládnou.

Jak uchovat granátové jablko

Zralé plody granátového jablka jsou žlutě až červenohnědě zbarvené a jejich slupka je tuhá a kožovitá, což usnadňuje jejich transport. Při uchovávání mohou v domácnosti při pokojové teplotě vydržet až 3 týdny. Při uchovávání při 5 °C a vysoké vlhkosti vzduchu vydrží až několik měsíců.