Co dělat aby kvetla klívie
na jaře a v létě, klívii vydatněji zaléváme a přihnojujeme ji plným tekutým hnojivem. Právě v tuto dobu probíhá zakládání květů. – Od srpna přihnojování zastavíme a od září postupně snižujeme i zálivku, během vegetačního klidu pak rostlinu zaléváme jen minimálně.
Archiv
Jak zalévat Klivii
V době, kdy klívie rostou, vyžadují pravidelné hnojení a zálivku každých 10 dní, v zimě naopak téměř nezaléváme, což spolu s nižšími teplotami podpoří nasazení květů. V zimě je pro klívie ideální přitápěná zimní zahrada či chladnější chodba. V pozdním létě a na podzim pak třeba i poloteplý skleník.
Archiv
Co s Odkvetlou Klívií
Odkvetlý květní stvol seřízněte nad úžlabím listů, aby se rostlina nevysilovala tvorbou semen. Od konce února, to znamená v době, kdy začíná kvést, ji také můžete začít přihnojovat. Až do konce srpna pak každé dva týdny aplikujte zálivku obohacenou hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny.
Archiv
Čím hnojit Klivii
Pokud bude květináč umístěn do misky s vlhkými kamínky, je záruka toho, že se listy nebudou stáčet a rostlině se bude lépe dařit. Rostlinu hnojíme jednou za dva týdny běžným tekutým hnojivem. V zimě nehnojíme. Rostlinu přesazujeme na jaře.
Archiv
Co potřebuje klívie
V průběhu zimy je dobré zabezpečit klíviím teplotu okolo 15 až 18°C, v létě pak asi 20°C. Klívie během růstu a v průběhu letního období vyžadují poměrně vydatnou zálivku. Koncem září je nutné zálivku po dobu šesti týdnů vydatně omezit a rostlinu přenést na světlejší místo u okna.
Kdy přesazovat Klívií
Jak často klívie přesazovat Mladší rostliny můžeme přesazovat každoročně, starší jednou za tři až čtyři roky, nejlépe na jaře, po odkvětu. Nádobu volíme jen nepatrně větší. Dbáme na to, abychom při přesazování nepoškodili kořeny.
Jak se pěstuje aloe vera
Aloe Vera a slunce
Aloe není náročná, ale vyžaduje dostatek světla a také slunečních paprsků. A to i v zimě. Je proto dobré ji umístit na okno, nejlépe směřující na jih. Přes léto ale rostlinu nenechávejte na přímém slunci přes poledne, kdy je sluneční záření nejintenzivnější, přemístěte rostlinu na stinnější místo.
Co je Zeleneč
Zelenec (Chlorophytum) je rod rostlin z čeledi chřestovité. Zahrnuje asi 200 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa. Některé druhy jsou pěstovány jako pokojové rostliny.
Jak dlouho žije aloe vera
Aloe vera je víceletá, stále zelená rostlina, která dorůstá do výšky kolem 30 cm. Listy jsou velké, kopinaté, na konci zašpičatělé, mají modrozelenou barvu a vyrůstají z přízemní tmavě zelené listové růžice.
Jak často se má zalévat aloe vera
Jedná se o subtropickou rostlinu, nepotřebuje tedy příliš mnoho vláhy. Aloe vera stačí zalévat jednou týdně menším množství vody. Je-li rostlina přes léto na slunci, např. balkoně, můžete dopřát vody více.
Proč žloutne Zeleneč
Žloutnutí a opadávání listů způsobuje příliš teplý vzduch nebo málo světla.
Jak často zalévat Zeleneč
Jak často zelenec zalévat
Jedna z mála věcí, která dokáže zelenec bez problému zabít je příliš častá zálivka. Vyhovuje mu vlhká půda, ale nesmí být přemokřená – ta vede k uhnívání kořenů. Zalévejte, když je půda na dotyk suchá a navíc pravidelně roste.
Proč žloutnou listy u aloe vera
Žloutnutí a měknutí listů – přílišná vlhkost. Blednutí listů – příliš vlhký substrát a málo světla. Konce řízků zahnívají – příliš vlhký substrát a málo světla. Mladé listy jsou stále menší a bledší – příliš těsný květináč.
Na co je dobrá šťáva z aloe vera
Aloe vera patří v současné době mezi nejoblíbenější léčivé rostliny. Tato bylinka skvěle působí na naše zdraví a znali ji dokonce už staří Indové, Řekové i Číňané. Nejen, že je zdrojem energie a přispívá k lepší náladě, ale také poskytuje našemu tělu vitaminy, minerály a antioxidanty, které pomáhají k posílení imunity.
Proč mi Zloutnou listy
Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.
Jak zakořenit Zeleneč
Zelenec si o množení přímo říká, protože neustále vytváří mnoho vzdušných odnoží. Stačí, když je odstřihnete a spodní částí ponoříte do vody, on pustí kořínky a můžete je dát do květináče. Zelenec se dá do substrátu vysadit i bez předchozího pobytu ve vodě. Když bude zemina vlhká, zakoření ochotně i v něm.
Jak správně řezat aloe vera
Jak správně uříznout list Listy Aloe vera řežeme buď pro množení rostliny, nebo na léčebné využití. Listy je vhodné řezat u středu rostliny, pokud ale nepotřebujeme celý list, můžeme uříznou jen menší část prakticky kdekoliv. Otevřený řez pak sám časem zaschne, aby ochránil rostlinu před infekcí.
Jak často pít aloe vera
Osm z těchto esenciálních aminokyselin si však organizmus nedokáže vytvořit. Obsahuje je ale aloe vera! Pravidelným užíváním Aloe Vera Gelu (PDF) zajistíte přísun těchto důležitých aminokyselin svému organizmu a udržíte si tak dobré zdraví. Jen pomyslete – stačí 20 – 100 ml denně…
Proč žloutnou listy na ibišku
Dobrý den, listy žloutnou a opadávají, pokud je rostlina přemokřená. Žloutnutím listů a jejich opadáváním však může také rostlina reagovat na změnu stanoviště, pokud píšete, že jste ji zakoupil. Dopřejte jí nyní světlé stanoviště bez přímého slunce a zalévejte vždy tak, že prstem zkontrolujete vlhkost substátu.
Co nám rikaji listy
Listy – klíč k poznání stavu rostlin skutečně „klíčový“
A právě listy jsou klíčem k rozeznání zdravotního stavu rostlin opravdu „klíčovým“. Listy pokojových rostlin totiž změní svou barvu nejen, když jim něco chybí, ale když také něco přebývá. Případně se na nich objeví skvrny, začnou se kroutit, schnout a opadávají.
Jak urychlit zakořenění
Pokud bychom chtěli jejich růst podpořit a i urychlit, můžeme sáhnout třeba po lignohumátu (výživa a podpora kořenového systému), který zředíme s vodou dle návodu. Další možností je použít stimulátor kořenů (bílý prášek), který opatrně nasypeme na řízek v místech, kde má vzdušné kořeny.
Jak často zalévat ibišek
Nejlepší je zalévat ibišek v průměru jednou za tři dny, a to do misky. Záleží ale samozřejmě na ročním období, okolní teplotě a vzdušné vlhkosti. Vodu, která v misce zůstane i půl hodiny po zalití, vylijte. Na zálivku nikdy nepoužívejte čerstvě natočenou studenou vodou.
Co potřebuje ibišek
Pro dobrý růst a krásné květy potřebuje ibišek výživnou půdu, světlo a teplo. Na venkovním stanovišti jej můžeme v našich podmínkách letnit, což velmi ocení, ovšem před zimou jej ukryjeme zpět do interiéru. Samozřejmě se mu bude dařit v prosvětlené zimní zahradě a též ve vytápěném skleníku.
Jak dlouho trvá zakořenění řízků
K řízkování jsou používány postranní větvičky odebírané nejlépe s patkou. Z řízku jsou jehlice odstraněny nožem. Při odtrhávání by došlo k poškození pokožky. Zakořenění trvá 6 až 12 týdnů ale i 6 měsíců, podle druhu a podmínek.
Jak nechat zakořenit
Lepší zakořenění můžete podpořit růstovým stimulátorem, které jsou běžně k dostání v zahradnictví nebo hobby marketech. Je to bílý prášek, do kterého "namočíte" tu část rostliny, která by měla zakořenit. Měkké (například travnaté) řízky sázejte asi jeden centimetr hluboko, silnější dřevnaté řízky mnohem hlouběji.