Jak se starat o Salatove okurky?

Jak Vyštipovat salátové okurky

Sazenice vysazujeme v řádku od sebe 60 – 70 cm a navádíme je na provázek upevněný na horním vedení (drátu, konstrukci) apod. V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Jak pěstovat salátové okurky venku

Nejlépe jim vyhovuje záhon na plném slunci, který by měl být zpracovaný do hloubky a obohacený zarytým kompostem (i ne zcela rozloženým). Na jaře se pod kořeny zarývá koňský hnůj, který má za cíl prohřát půdu v oblasti kořenů. Toto opatření. ale při pozdějších termínech výsadby není nutné.
Archiv

Jak se starat o okurky

Okurky vyžadují dostatek vláhy, ne však přemokření. Zalévat méně často, ale důkladněji tak, aby vláha prosákla 10 – 20 cm do hloubky. Teplota vody má odpovídat teplotě půdy, nemá být nižší. Nezalévat ke krčkům rostlin, podporovalo by se vytváření půdních houbových chorob, nebezpečných zvláště u hadovek.
ArchivPodobné

Jak casto Zalevat Salatove okurky

Velmi důležité je zalévat méně často, ale zato důkladně. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plíseň (vlhké listy), správná zálivka má proniknout do hloubky 10 – 20 cm. Taková zálivka postačí i v největším vedru jednou týdně. U samozavlažovacích květináčů doléváme vždy do plného zásobníku.
ArchivPodobné

Jak se starat o okurky hadovky

Zeminu nenechávejte prosychat, ale zároveň ji ani nepřelévejte. Při výsadbě také myslete na oporu rostliny, aby se měla o co opřít a po čem šplhat. Určitě nenechávejte rostlinu, aby se rozrůstala po zemi. A co se týká odrůdy, velmi oblíbené jsou hadovky s dlouhými plody zvané Marta F1, Saturn F1 nebo Superstar F1.

Jak vyvázat salátové okurky

V příznivých podmínkách sazenice okurek rychle rostou. Každou rostlinu je pak nutné postupně vyvázat pomocí provázku ke konstrukci ve výši asi 180 cm nad úrovní záhonu. Motouz vyvazujeme na lodyhu velmi opatrně, nejlépe v místě pod děložními lístky.

Jak vysoko nechat růst okurky

Na síti je můžete úspěšně pěstovat na záhonu i ve skleníku. Je však třeba dodržet určité zásady. Základem opěrné konstrukce jsou dřevěné kůly nebo železné tyče zatlučené v řadě ve vzdálenosti 2–3 m od sebe. Výška kůlu po zatlučení má mít 2 m.

Jaké hnojivo použít na okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Co sázet k okurkám

Co zasadit po okurkách. Existuje mnoho odrůd rostlin, které mohou v nové sezóně nahradit okurky. Především jsou to ty rostliny, jejichž plody rostou v zemi: cibule, česnek, mrkev, řepa, ředkvičky, ředkvičky, daikon, celer, brambory. Na zahradě po okurkách můžete zasadit kopr, kmín, koriandr, petržel.

Čím hnojit salátové okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Čím zalévat okurky

Zalévejte nejlépe večer nebo ráno odraženou vodou – při použití studenější vody ze studny či vodovodu by rostliny mohly utrpět teplotní šok, a zbrzdit se v růstu i plodnosti. Voda z vodovodu navíc může obsahovat menší množství chlorové látky, již okurky snáší velice špatně.

Co nesnáší okurky

Okurky se kromě rajčat nesnáší s bramborami, ředkvičkami, jahodami, kedlubny, kapustou, česnekem, cibulí a zelím. Nevhodnou předplodinou jsou pro okurky zmíněná rajčata, květák, zelí a růžičková kapusta.

Které plodiny se nesnášejí

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.

Jak často se zalévají okurky

Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy. Je třeba dávat pozor na kropení listů – pokud vodu lijeme přímo na listy, přímo tím zveme plísně na návštěvu. Nejlepší je rostlinu zalévat přímo ke kořenům.

Co dát po jahodách

Co zasadit po jahodách. Jakmile jsou záhony vyčištěny a připraveny, můžete bezpečně zasadit luštěniny, které vás nejen potěší plodností, ale také zlepší stav půdy, nasytí ji dusíkem a uvolní ji. Bez obav můžete také sít cibuli, zelí a zelí. Mrkev se bude na místě také cítit dobře.

Co sázet vedle okurek

Okurka je primadona

Jako sousedy by si okurky určitě vybraly hrášek a fazoli, cibuli, česnek (pórek), pažitku a kopr.

Kdy nejlépe zalévat okurky

Rajčata a okurky by se měly zalévat výhradně ráno a večer. Vyvarujte se tak rozhodně poledního zalévání, kdy dojde k rychlému vypaření vody.

Po jaké plodině sázet jahody

Mezi jahody vysaďte česnek

Chceme malý řádek mrkve, petržele, lilkovitých rostlin, hrášku a podobně. Nebojte se skloubit některé plodiny. Velmi dobře spolu sousedí jahody a česnek (na obrázku). Tato smíšená kultura dobře odolává slimákům a prostor mezi jahodníky nezarůstá plevelem.

Co sázet po okurkách

Na zahradě po okurkách můžete zasadit kopr, kmín, koriandr, petržel. Pohodlně si zde přijdou na své rajčata, lilky, physalis, ale i hrách, fazole, cizrna a další luštěniny. Po okurkách je přípustné vysadit kukuřici, šťovík, mátu, meduňku.

Jak často se zalévají okurky ve skleníku

O růstu rozhoduje i teplota zálivky

Ideální službu vám udělá kapková závlaha, ale pokud vlastníte menší skleník, stačí zalévat konví nebo hadicí. Když během léta panují vysoké teploty, doporučujeme zalévat každý den nebo obden – podle potřeby a typu půdy. Těžší půdy udrží vlhkost déle než lehčí písčitější půdy.

Co nesnáší jahody

Cibule a česnek jsou dalším druhem zeleniny, které byste neměli pěstovat vedle jahod. Tyto rostliny produkují silné aromatické látky, které mohou ovlivnit chuť jahod. Navíc, cibule a česnek mohou ovlivnit i růst jahod, a to tak, že brání absorpci dusíku, což může vést ke slabému růstu rostliny a malým plodům.

Co dát na záhon po jahodách

Co zasadit po jahodách. Jakmile jsou záhony vyčištěny a připraveny, můžete bezpečně zasadit luštěniny, které vás nejen potěší plodností, ale také zlepší stav půdy, nasytí ji dusíkem a uvolní ji. Bez obav můžete také sít cibuli, zelí a zelí. Mrkev se bude na místě také cítit dobře.

Proč žloutnou okurky ve skleníku

Okurky tedy mohou žloutnout z toho důvodu, že mají příliš vysokou teplotu. I když se jedná o rostliny, které jsou teplomilné, bude potřeba, abyste jim zajistili teplotu kolem 25 °C přes den. Z toho důvodu je důležité, abyste skleník pravidelně větrali. Noční teploty dosahující 16 až 20 °C, jsou pro okurky ideální.

Co dát pod jahody

Slámou (popřípadě jiným materiálem) jahodníky podkládáme v období květu. Tím zabráníme tomu, aby se vyvíjející plody dostaly do styku s půdou. Nejvhodnější pro mulčování jahod je sláma rozřezaná na kusy o délce 8-10 cm. Po sklizni slámu co nejdříve z jahodiště odstraníme, aby mohly dobře zakořenit odnože.

Co vysázet vedle jahod

Vhodná kombinace: jahody s fazolem, hlávkovým salátem, mrkví, porkem, ředkvičkou, řepou, špenátem a cibulí. Bazalka působí proti padlí okurkovému, česnek proti padlí na růžích, háďátkům, plísním a baktériím, odpuzuje myši, jako postřik je vhodný k ochraně před mšicemi.