Jak se zavařují okurky?

Jak zavařit okurky aby byly křupavé

Snadno si tak vypočítáte, kolik sklenic a nálevu potřebujete na množství okurek, které potřebujete zavařit. Jak dlouho sterilovat Okurky ve sklenici o objemu 720 ml se zavařují ponořené ve vodě o teplotě 85 °C po dobu 20 minut. Okurky tak budou krásně křupavé a nikoliv blátivé.
Archiv

Jak dlouho zavařovat okurky nakládačky

Z vody, octa, soli a kořenících přísad svaříme lák. Důkladně očištěné okurky naskládáme do sterilovaných sklenic a zalijeme je lákem. Sklenice důkladně uzavřeme a okurky zavařujeme 6 až 8 minut při teplotě 85° Celsia. Pak sklenice necháme otočené dnem vzhůru pomalu vychladnout.
ArchivPodobné

Jak zavařovat okurky v Zavarovacim hrnci

V zavařovacím hrnci se okurky zavařují na 80 °C. Předehřejte ho tedy na požadovanou teplotu a následně do něj vložte sklenice: sklenice o objemu 0,7 l na 20 minut, sklenice o objemu 0,5 l na 15 minut.
Archiv

Co je potreba na zavařování okurek

V hrnci svaříme 4 l vody, 160 g soli, 1 l octa, 200 g cukru, 40 tabletek sacharinu. Necháme vychladit, sklenice naplníme okurky, do každé sklenice dáme 5 zrnek pepře, 3 kuličky nového koření, bobkový list, hořčičné semínko, mrkev , křen a kopr. Zalejeme nálevem, uzavřeme a sterilujeme 20 minut při 80 °Celsia .
Archiv

Jak zavařit okurky bez teploměru

Stačí mít větší hrnec, na dno položit hadr nebo složenou utěrku (aby sklenice v hrnci neposkakovaly a nezvyšovalo se riziko prasknutí), vyskládat vedle sebe naplněné a pevně uzavřené sklenice s dobrotami a zalít vodou cca do poloviny výšky sklenic. Obvyklá teplota pro zavařování je 85 °C, což už prstem neotestujete.

Jak uchovat okurky před Zavařením

Skladování Nakladačky bychom měli skladovat v suchém, šerém, odvětrávaném a chladném prostředí. Díky vysokému obsahu vody však není možné tento druh zeleniny skladovat příliš dlouho a proto je nejlepší volbou jejich zavaření.

Jak poznat správně zavařené okurky

Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.

Jak zavařit okurky bez deka

Jednoduchý nálev na okurky recept

Zeleninu očistíme a nakrájíme. Na dno sklenice dáme kolečka mrkve, čtvrtku menší cibule, snítku kopru, doplníme okurkami a vším ostatním. Sklenici dolijeme studenou vodou. Zavíčkujeme a zavařujeme obvyklým způsobem.

Jak se správně Zavařuje

Při zavařování ve vodě zalijeme sklenice do čtvrtiny až poloviny. Použijeme-li teplý nálev, může být voda v hrnci horká. Hrnce přiklopíme poklicí a vodu rychle uvedeme do varu. Sledujeme teplotu a čas podle druhu zavařovaných surovin.

Jak dlouho zavařovat okurky

Vodu na nálev zahřejte asi na 75-85 stupňů, přidejte sůl, cukr sacharin, po rozpuštění přidejte jako poslední ocet. Dál již nevařte. Po promíchání zaléváme okurky ještě teplým nálevem. Sterilujeme při teplotě 82-85 stupňů po dobu 20 min – u 1l sklenice, 25 min u 2l sklenice a 30 min u 5l sklenice.

Jak uchovat okurky na zimu

Okurky pečlivě omyjeme, nastrouháme na hrubé "slzičky", cibuli na jemno a veškeré ingredience promícháme. Na 24 hodin uložíme do chladu a během té doby průběžně promícháváme. Poté naplníme do sklenic a skladujeme v suchu, chladu a temnu. Zaručeně vydrží až dva roky.

Jak poznam že mi chytlo vicko

První známky kvašení uslyšíte snadno – pod víčkem uniká vzduch, syčí, bublá, jemně lupe, později začne tekutina ze sklenice unikat a zapáchat. Kvasící zavařenina produkuje plyny, které nadzvedávají víčko. Pozor, tohle už nejezte! Při otevírání buďte opatrní, sklenice bude trochu natlakovaná.

Jak správně zavařit

Zavařování krok za krokemSterilizujte sklenice.Zkontrolujte těsnění.Naplňte sklenice 1,5–2 cm pod okraj.Zalijte nálevem podle oblíbeného receptu a sklenice uzavřete.Připravte si soupravu pro zavařování.Sporák zapněte na střední výkon.Jakmile uběhne předepsaná doba zavařování, vyjměte sklenice z hrnce.

Jak zavařit okurky hadovky

Do mísy si vložíme nakrájená kolečka okurek, přidáme cibuli, česnek, cukr, sůl a ocet a vše pečlivě promícháme. Okurky v míse poté odložíme na pět hodin do chladnějšího místa. Poté znovu okurky pečlivě promícháme a přeložíme je do vyvařených ale suchých sklenic, které pečlivě zavíčkujeme a osm minut je zavařujeme.

Kdy zavařovat okurky

Okurky zavařujeme v polovině července

Zhruba od poloviny července začínají dozrávat také okurky nakládačky, které je třeba sklízet v požadované velikosti asi každé 2–3 dny. Pokud nechceme zavařovat každé dva dny, můžeme okurky zabalit do navlhčené utěrky a uložit do šuplíku v lednici. Vydrží tak čerstvé.

Jak správně skladovat okurky

Konzervační látky obsažené v láku jsou dostatečně silné, aby okurky vydržely i tři roky. Skladovat byste je ale měli na tmavém chladnějším místě. Okurky mají rády pokojovou teplotu, takže lednice není vhodným místem pro jeho zachování.

Jak dlouho zavařovat aby chytlo víčko

Vždy proveďte test, jestli dobře chytlo víčko – po vyjmutí z hrnce otočte zavařeninu dnem vzhůru a nechejte stát asi 2 minuty. Pokud tekutina neuniká zpod víčka, je vše v pořádku. Sklenice otočte zpět a po vychladnutí můžete zavařeninu dát do spíže. Stejně postupujte i u marmelád.