Jak spojit pletivo?

Jak se spojuje pletivo

Při spojování pletiva je postup opačný. Nejdříve musíte získat drát, kterým budete dvě role pletiva splétat. Šroubovitým pohybem tedy vypleťte z jedné role krajní drát. Krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček tento drát provlékněte a šroubujte v místě, kde chcete dvě role nebo dva kusy drátěné sítě spojit.
Archiv

Jak připevnit pletivo

Roli pletiva si umístěte vedle prvního sloupku a rozviňte jej po celé délce. Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.
Archiv

Jak opravit Rozpletene pletivo

Pro spojení použijte jednu volnou plochou spirálu drátu, kterou si vypletete z konce pletiva. Spirálu vplétejte otáčením ve směru hodinových ručiček, dokud nespojíte všechny řady ok. Nakonec zahněte oba konce spirály a spojte je se sousedními dráty.
Archiv

Jak spojit svařované pletivo

Svařované pletivo je možné spojovat pomocí svorek přesazením přes jedno oko. Pokud máme rozvinuté svařované pletivo a na jedné straně již přichycené k zavzpěrovanému sloupku, připravíme na opačný konec svařovaného pletiva napínací hřeben. Následně pomocí navijáku upevněného za pevný předmět se pletivo napne.
Archiv

Jak uchytit pletivo na sloupek

Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.

Jak natáhnout pletivo ve svahu

Připevněte pletivo

V místě zlomu, tam, kde se terén láme, pletivo přiohněte a přidrátujte vázacím drátem. Udrží se tak přesně v místech, kde si to svah žádá. Poté zkontrolujte, zda vše pevně sedí a plot drží na místech, kde má.

Jak narovnat pletivo

Rozpojení pletiva

V místě, kde potřebujete pletivo rozpojit, nejprve narovnejte oba zahákované konce jednoho svislého drátu. Poté otáčejte drátem proti směru hodinových ručiček, čímž dojde k uvolnění drátu a postupnému rozplétání všech řad ok. Otáčejte, dokud se pletivo zcela neoddělí na dva díly.

Jak opravit díru v plotě

Díra by měla mít hloubku cca 80 cm (nezámrzná hloubka). Doporučuje se rýčem odkopat asi 20 cm a zbytek vyhloubit vrtákem. Díru vyplníme betonem a umístíme zde první sloupek. Poté připevníme podpěru, o kterou je sloupek opřen.

Jak opravit starý plot

Staré původní plaňky, přibité nebo přišroubované, odstraníme páčidlem nebo odřežeme úhlovou bruskou. 2. Na kovové konstrukci odstraníme úhlovou bruskou se speciálním nástavcem původní nátěr, rez a nečistoty. Použít lze i smirkový papír, ocelový kartáč nebo odrezovač.

Jak zvýšit Pletivový plot

Pletivo buď také nadstavíte a ve styčných místech spletete či svážete vazacím drátem, nebo kupte nové vyšší role a vyměňte celé pletivo. Ke čtyřhranným sloupkům (používaným na průmyslové panely) jsou k dostání prodloužení sloupku.

Jak napnout Napinaci drát

Podle výšky pletiva zvolte dva nebo tři řady napínacích drátů, buď jen nahoře a dole, nebo ještě uprostřed. Napínací drát protáhněte napínákem a pomocí kombinačních kleští co nejvíc vypněte. Konec drátu ucvakněte a dotáhněte ráčnou napínáku.

Jak daleko od sebe plotové sloupky

V jaké vzdálenosti od sebe mám instalovat plotové sloupky Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak na plot v kopci

Pro montáž pletiva ve svahu se nabízí vícero možností. První je terén rozčlenit na terasy, popřípadě udělat podél pozemku betonovou zídku, která terén vyrovná. Uchycení plotu je pak otázkou několika minut. Pokud je terén šikmý příliš, nebo existuje jiný důvod, proč zídku nelze využít, je možné pletivo uchytit bez ní.

Kdo platí opravu plotu

Nezáleží na tom, kdo plot původně postavil. Na opravách plotu by se měly podílet obě strany rovnocenným dílem, pokud se nedomluvi jinak. Pokud je společnou rozhradou zeď a vlastnické právo není jasné, může zeď užívat každý ze sousedů na své straně až do poloviny její tloušťky.

Čím natřít pletivo

Natřete vrstvu antikorozní barvy

Barvu Kov 2v1 od značky Balakryl důkladně zamíchejte a aplikujte vrstvu nátěru. Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí.

Jak renovovat plot

Pomoct si můžete ocelovým kartáčem nebo smirkovým papírem. Laťky, z nichž budete nový plot sbíjet (tzv. plotovky), buď upravte také zbroušením povrchu, nebo si sežeňte v hobbymarketech či u truhláře nové. V obou případech je nezapomeňte naimpregnovat venkovním nátěrem proti dřevokazným houbám, plísním a jinému hmyzu.

Jak zakrýt Pletivový plot

Nejlevnějším způsobem zastínění plotu a pletiva je vysadit u plotu popínavé rostliny, které se časem rozrostou a vytvoří živý plot. Zajistí vám to nejen ochranu před zraky sousedů a kolemjdoucích, ale také estetický vzhled vašeho pozemku, a to zevnitř a zvenku.

Jak prodloužit plot

Ke čtyřhranným sloupkům (používaným na průmyslové panely) jsou k dostání prodloužení sloupku. Tím můžete zvýšit výšku stojné opěry a přimontovat na sloupky vyšší panely (případně přivařením nadstavit ty stávající). Druhou možností je natáhnout mezi sloupková prodloužení ostnaté dráty.

Jak daleko sloupky pletivo

Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak napnout Napinaci drat

Podle výšky pletiva zvolte dva nebo tři řady napínacích drátů, buď jen nahoře a dole, nebo ještě uprostřed. Napínací drát protáhněte napínákem a pomocí kombinačních kleští co nejvíc vypněte. Konec drátu ucvakněte a dotáhněte ráčnou napínáku.

Jak řešit plot ve svahu

Z drátěných pletiv doporučujeme do svahu využít klasické čtyřhranné pletivo Prima, které u ná najdete ve více barevných i konstrukčních provedeních (liší se výškou, průměrem drátů a tím, jak se instaluje). Větší pevnosti dosáhnete, vyberete-li si role bez vpleteného napínacího drátu.

Co dát na plot aby nebylo vidět

Nejčastěji používané jsou jehličnany, ale podle odborníků nejsou ideální. Dostatečně vysoký plot, který ochrání zahradu před zvědavými pohledy, a to i v zimě, lze přitom vypěstovat například z habrů, topolů, ptačího zobu, hlohyně nebo tavolníku.

Jak daleko od hranice pozemku postavit plot

501/2006, kde se píše, že “Vzdálenost stavby garáže a dalších staveb souvisejících a podmiňujících bydlení umístěných na pozemku rodinného domu nesmí být od společných hranic pozemků menší než 2 m.” Znamená to tedy, že stavba zahradního domku blíže než 2 metry od plotu sousedů není povolena.

Kdy natírat plot

Dřevěný zahradní nábytek, pergolu, altán, dřevěný plot či dřevěná terasová prkna můžete natírat od jara do podzimu. Podmínkou však je, aby se teplota podkladu a jeho okolí pohybovala mezi cca 15 °C až 25 °C. Ideální teplota je okolo 20 °C.

Jakou barvu pouzit na plot

Ověřenou klasiku antikorozní ochrany na ocel představuje základ SYNOREX PRIMER S2000 a následně vrchní barva UNIVERZAL SU2013 (nejširší odstínová škála a výběr z lesklé nebo matné verze). Z jednovrstvých barev lze doporučit polomatný PROTIREZ S2015 s výbornou antikorozní ochranou a rychlým zasycháním.