Jak udělat levandulové pytlíčky?

Jak ušít pytlíky na levanduli

Šijeme pytlíky:

Pak látku přehneme na polovinu, po rubu sešijeme pytlík na stroji a hotový ho obrátíme na líc. Do pytlíku nasypeme usušené květy levandule, přišijeme poutko ze saténové stužky a uvážeme mašličku.
ArchivPodobné

Jak vyrobit levanduli

Pokud máte čerstvé květy ze zahrádky, použijte ty, ale postačí vám i sušené. Odvažte 100 g, přisypte do hrnce, přidejte 1 litr vody, 2 pokrájené bio citrony, ½ lžičky kyseliny citronové. Vařte cca 20 minut. Nechte zchladit, poté 2 dny louhovat v lednici, aby levandule pustila všechnu svou chuť i vůni.

Jak vyrobit věnec z levandule

Hrstku stonků levandule svážeme drátem, postupně přidáváme další a omotáváme. Až je svazek stonků asi 40cm dlouhý, stočíme jej do kruhu. Stonky se možná polámou, ale drát je bude držet ve tvaru, jaký potřebujeme. Pozn.: Tímto způsobem si můžeme vyrobit i věneček ze sena,nebo slámy, jako základ pro další dekoraci.

Jak udělat kytici z levandule

Nejprve musíme kytičku levandule nechat uschnout zavěšenou za stonky, květem dolů. Kdybychom do šuplíčku aranžovali čerstvou levanduli, kvítky by se ohnuly a dekorace by nevypadala pěkně. Suchou kytici ovážeme stužkou nebo krajkou, hezky ji naaranžujeme do šuplíčku a máme hotovo.

Co dělat s Odkvetlou levanduli

Odstřihává se odkvetlé soukvětí s jedním či dvěma páry listů. Žádný řez však nesmí být veden hluboko do dřevnatých částí rostliny, to levandule nesnáší a jen velmi těžko pak obrůstá. Někteří pěstitelé přistupují ještě k podzimnímu řezu. Ten je však vhodnější pouze pro teplejší oblasti.

Jak vyrobit polštářek z levandule

Postup výroby šitého polštářku

Přidáte lžíci levandulových květů s pár kapkami éterického oleje (éterickým olejem můžete pokapávat i poté po prohřátí) a pytlíček zašijete. Hotový polštářek vložíte na cca 1 minutu (600 W) do mikrovlnné trouby nebo na topení.

Jak vyrobit levandulovou silici

Květy levandule posekejte nadrobno, nasypte do velké zavařovací sklenice a zalijte olejem tak, aby vám vznikla hustá homogenní směs. 2. Sklenici pevně uzavřete, postavte na slunné místo a nechte nejméně čtyři týdny louhovat. Pokud chcete, aby měl olej vyšší koncentraci silice, počkejte deset týdnů.

Jak si vyrobit levandulovou vodu

Hrst čerstvých nebo sušených levandulových květů zalijeme sklenicí minerální vody bez bublinek. Pokud je předtím podrtíme, budou účinné látky uvolňovat snáze. Přidáme půl šálku jablečného octa a vše důkladně protřepeme. U velmi citlivé pleti ocet vynecháme, nebo jeho množství snížíme.

Jak vyrobit věnec z obilí

PŘIKLÁDÁM VOLNĚ SVAZEČKY OBILÍ A PEVNĚ JE OBTÁČÍM DRÁTEM. OBILÍ ČASEM SESYCHÁ A UVOLNILO BY SE, PROTO ŘÁDNĚ PŘITAHUJTE, STÉBLA CO PŘEČNÍVAJÍ SESTŘIHÁVÁM A PŘIVAZUJI KE KRUHU. NA KONCI JE MUSÍTE CHOVAT POD KLASY, ABY TO NEŠLO VIDĚT. NAKONEC SI UDĚLÁM Z DRÁTKU OČKO NA POVĚŠENÍ.

Jak vytvořit srdce z levandule

Levanduli rozdělíme na dva díly. Poskládáme stonky, obtočíme drátkem a vytvarujeme. Spojíme pevně oba díly. Vytvarujeme srdíčko a ve špičce opět pevně stáhneme drátkem.

Co se dá udělat z levandule

Kromě oblíbeného levandulového čaje se jedná například o levandulovou limonádu, levandulový likér nebo také o levandulové víno. Čerstvá levandule se přitom dá i zamrazit v kostce ledu a lidé si někdy dokonce připravují speciální levandulový ocet.

Kdy stříhat levanduli na sušení

Kdy stříhat levanduli na sušení

Ideální to je v době, kdy je přibližně polovina květů v klásku otevřená. Vybírejte stonky pevnější a tlustší a očistěte je od spodních lístků.

Jak dlouho vydrží levandule

Na péči i údržbu je levandule nenáročná, daří se jí na plném slunci. Spokojí se se sušší, kamenitou a málo výživnou půdou. Ve stínu poroste také, ale bude jen málo aromatická a slabě pokvete. Na jednom stanovišti vydrží dlouho, i více než deset let.

Co s Natrhanou levanduli

Najděte si suché a dobře větrané místo, stonky rozložte na papír, usuší se za několik dní. Stonky pravidelně otáčejte. Stonky svažte do svazku, pověste květy dolů a sušte. Použijte klasickou sušičku na ovoce, je to nejrychlejší způsob.

Jak zpracovat levandule

Její květy se například hodí k ovonění soli, cukru a medu, ale také k výrobě sirupu, zavařenin a pečiva nebo třeba jako ozdoba některých dezertů, nápojů a ovocných salátů. Listy a stonky levandule se pak typicky používají k dochucení některých pokrmů, kam patří především maso a ryby, ale i různá houbová jídla.

Čím naplnit hřejivý polštářek

Existuje mnoho možností čím polštářek, který chcete použít na nahřívání, naplnit. Velmi rozšířené jsou pohankové a špaldové slupky, sůl, pecky třešňové, švestkové, hroznové, rýže…

Jak vyrobit levandulový krém

Příprava masti:

Ve vodní lázni necháme rozpustit bambucké máslo (nebo vazelínu) se včelím voskem a přidáme levandulové květy. Zahříváme a mícháme na mírném plameni asi 10 minut tak, aby teplota nepřekročila 80 stupňů. Směs odstavíme z plotny a necháme 24 hodin odstát.

Jaký olej na výrobu levandulového oleje

Jeho výrobu přitom snadno zvládnete doma. A vystačíte si jen se dvěma ingrediencemi, levandulí, nejlépe sušenou, a rostlinným olejem. Ten by neměl mít výraznou vůni, aby nepřebil vůni levandule. Nejvhodnější je olej mandlový, jojobový nebo meruňkový, sáhnout ale můžete i po oleji slunečnicovém nebo olivovém.

Jak udělat matovou vodu

1. Hrst natrhaných lístků máty vložte do čisté misky. 2. Zalijte je horkou převařenou vodou, abyste je spařili, a nechte 5-10 minut louhovat.

Jak si doma vyrobit tonikum

Nejdříve vyrobte infuzi (čaj) z bylinek a vody. Po vychladnutí infuzi přefiltrujte – nejlépe přes kávový filtr, přidejte růžovou vodu, glycerín a konzervant. Naplňte do vydezinfikované lahvičky (raději 200 ml) a používejte jako změkčující tonikum s mírným stahujícím účinkem. Toto tonikum je výborné při vrstvení.

Jak Uvazat věnec z obilí

PŘIKLÁDÁM VOLNĚ SVAZEČKY OBILÍ A PEVNĚ JE OBTÁČÍM DRÁTEM. OBILÍ ČASEM SESYCHÁ A UVOLNILO BY SE, PROTO ŘÁDNĚ PŘITAHUJTE, STÉBLA CO PŘEČNÍVAJÍ SESTŘIHÁVÁM A PŘIVAZUJI KE KRUHU. NA KONCI JE MUSÍTE CHOVAT POD KLASY, ABY TO NEŠLO VIDĚT. NAKONEC SI UDĚLÁM Z DRÁTKU OČKO NA POVĚŠENÍ.

Jak se dělá věnec ze sena

Na venkovský věnec je třeba použít větší množství delšího sena, aby byl po uvázání dostatečně objemný a pevný. Vezmeme seno, stočíme jej dokola a na několika místech jej svážeme. Seno postupně stlačujeme, obtáčíme floristickým drátkem a formujeme do kruhu.

Co všechno se dá udělat z levandule

Její květy se například hodí k ovonění soli, cukru a medu, ale také k výrobě sirupu, zavařenin a pečiva nebo třeba jako ozdoba některých dezertů, nápojů a ovocných salátů. Listy a stonky levandule se pak typicky používají k dochucení některých pokrmů, kam patří především maso a ryby, ale i různá houbová jídla.

Jak uvařit čaj z levandule

Návod k přípravě levandulového čaje:nasypte 1 čajovou lžící do hrníčku (cca 200 ml)přelijte vroucí vodou (100ºC)nechejte 5-10 minut louhovat.můžete zcedit.

Jak stříhat květy levandule

Jak stříhat levanduliIdeálně o 1/3 zkrátit konce rostliny.Uschlé výhonky a větvičky ustřihněte úplně.Z rostliny tvarujte rovnoměrný „bochánek“‎.Nikdy nestříhejte do dřeva, když nevidíte nové lístečky.Mladou rostlinu můžete sestřihnout na cca 8-10 cm nad zemí.