Jak udělat náplň do makronek?

Jak udělat napln do makronek

Jahodová náplň

Jahody s cukrem přivedeme k varu a následně vyvaříme (zredukujeme). Hmota po svaření by neměla mít více než 200 g. Do horké jahodové hmoty přidáme máslo a bílou čokoládu, aby se stihly rozpustit, vymícháme do hladka a dáme chladit, ne do chladničky.
Archiv

Jakou mouku na makronky

Makronky mi nejlépe fungují s mandlovou moukou klasickou nebo X fine od Diany.
Archiv

Jak dlouho vydrží makronky bez náplně

Uvádí se, že korpusy vydrží 3–4 dny ve vzduchotěsné nádobě, lze je i na měsíc zamrazit. Naplněné vydrží v lednici tak 2–3 dny, ale nejlepší je naplnit a sníst ještě ten samý den. Na odpočinek jim ale hodinu až dvě spolu s náplní dejte.
Archiv

Co potřebuji na makronky

Suroviny150 g mletých mandlí150 g moučkového cukru.2 x 55 g bílků (asi ze 2 malých vajec – celkem tedy 4 vejce)červené potravinářské barvivo.špetka soli.150 g cukru krystal.38 ml vody.
Archiv

Jak se dělá Ganache

Na ganache potřebujete hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 60 %, dále smetanu, nejlépe tedy smetanu ke šlehání. Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu.

Jak dlouho nechat zaschnout makronky

Zasychání makronek před pečením nesmíte vynechat, jinak by Vám popraskaly. Zasychání může trvat 30 minut, ale také i 90.

Jak PECT makronky v troubě

Pečte po jednom plechu v troubě vyhřáté na 140 stupňů (horkovzduch) zhruba 15 minut, až jsou makronky na dotek pevné a jdou dobře odloupnout z papíru. Po vytažení z trouby nechte makronky chladnout na plechu, až po úplném vychladnutí opatrně sloupněte z papíru.

Jak poznam že jsou makronky Upecene

Jako test se dotkněte povrchu jedné a zjistěte, že se již nelepí. Pečte je raději na nižší než vyšší teplotu, vysoká teplota také může způsobit jejich popraskání. Po upečení počkejte, až úplně vychladnou, jinak zůstávají stále přilepené k papírů. A teď už to určitě zvládnete.)

Na jaký program péct makronky

Troubu si předehřejeme na 140 °C, horkovzduch. Makronky pečeme 16 minut na spodní mřížce. Na plechu je necháme lehce zchladnout, pak teprve sloupneme. Samotné skořápky můžeme zamrazit, i na několik týdnů.

Jak dlouho se delaji makronky

Makronky pečeme 16 minut na spodní mřížce. Na plechu je necháme lehce zchladnout, pak teprve sloupneme. Samotné skořápky můžeme zamrazit, i na několik týdnů. Naplněné makronky skladujeme v lednici, podle druhu náplně vydrží až několik dní.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Jak udělat štěkající čokoládu na dortu

Jak připravit stékanou polevu

Nejvhodnější na polévání dortu je čokoládová ganache. Připravujeme ji z čokolády a smetany ke šlehání v poměru 1:1. Nasekanou čokoládu zalijeme horkou smetanou a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Dort před poléváním musí být dobře vychlazený, aby se poleva pěkně přichytila.

Proč nemají makronky nožku

jsou duté – přešlehaný sníh/ přiliš vysoká teplota v troubě – sníh při pečení nabývá na objemu a vyplňuje celou skořápku, když zkoušíte, zda jsou již hotové, mohou být pevné na povrchu, ani se nehýbat na nožce, ale vnitřek je stále neusazený a příliš vlhký, aby se udžel.

Proč nemají makronky nožičku

Ze začátku je hmota hodně tuhá a hutná, ale jak se postupně zapracovává sníh, stává se tekutější. Ideální stav je, když pomalu padá/stéká ze stěrky a dá se jí jakoby nakreslit osmička. Málo zamíchaná hmota zanechá na makronkách špičky, přemíchaná se zase na plechu příliš rozteče a makronky budou bez nožičky.

Jak péct makronky v troubě

Předehřejte troubu na 150 °C a pečte je cca 10 minut. V průběhu pečení plech otočte, nevadí, že troubu vyvětráte, makrónky je lepší péci na nízkou teplotu, jinak rády praskají. Vyndejte je z trouby dříve, než začnou růžovět.

Jak se dělá krém z mascarpone

Smetanu ke šlehání nalijeme do misky, přidáme mascarpone, cukr a vnitřek vanilkového lusku. Vše takto spolu v misce šleháme mixérem na středních otáčkách, dokud krém nezhoustne. Já tento krém ještě před potíráním na dort dávám na hodinu do chladničky.

Jak se dělá čokoládová Ganache

Jak na ganache

Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu. To je základní francouzská ganache, do které patří právě hořká čokoláda.

Jak se dělá ganache

Na ganache potřebujete hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 60 %, dále smetanu, nejlépe tedy smetanu ke šlehání. Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu.

Co přidat do čokolády aby byla lesklá

Čokoláda má v sobě tukové krystalky poskládané do krystalické mřížky, která se při rozpuštění zničí. Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy.

Čím slepit makronky

Náplň z mascarpone a malinového džemu, vhodná jako pojidlo na slepování francouzských makronek.

Jak Vyslehat mascarpone s tvarohem

Nejprve vyšleháme Mascarpone, zakysanou smetanu, tvaroh a cukry. Poté pomalu zašleháváme tekutou (neušlehanou) smetanu. Šleháme do zhoustnutí, ale pozor aby se krém nezdrcnul. Naplníme a ozdobíme dort, který necháme v chladu uležet.

Jak udělat bílý krém na dort

Vodu svaříme s 60 g cukru na rozvar. Vyšleháme změklé máslo a 60 g cukru do pěny. Bílky vyšleháme v tuhý sníh a postupně vmícháme teplý rozvar. Nakonec ručně promícháme bílkovou a máslovou hmotu a takto připravený základní krém můžeme ochutit nebo rovnou použít.

Jak se dělá čokoládová poleva

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Jak udělat tuhý krém z tvarohu

Tvarohový krém:

Smetanu vyšlehejte společně s cukrem do tuha, pak přidejte vanilku a pár kapek citronového oleje (nemusí být). Tvaroh lehce našlehejte a pak stěrkou ručně vmíchejte ušlehanou smetanu. Dle chuti případně přislaďte.

Jak udělat krém z mascarpone a másla

Mascarpone vyšleháme se změklým máslem, cukrem, 2 lžícemi citronové šťávy, citronovou kůrou a vanilkou. Šleháme do krásně krémovité konzistence. Lahodný krém z mascarpone uchováváme v chladu a používáme k plnění dortů, řezů, košíčků apod.