Kde se vyskytuje bór?

Kde se vyskytuje bor

Výskyt v přírodě

Elementární bor se v přírodě prakticky nevyskytuje, lze se s ním setkat pouze ve sloučeninách. Největší světová naleziště surovin boru leží v USA, Peru, Tibetu a Turecku. Sloučeniny boru jsou v malém množství obsaženy i v mořské vodě (v koncentraci přibližně 5 mg/l) a v některých minerálních pramenech.

Jakou barvu má bor

Bor řadíme mezi polokovy. Jedná se o velmi tvrdou látku černé barvy, která má formu drobných krystalků až prášku. Je pouze o něco měkčí než diamant, přesto má velmi nízkou hmotnost.

Na co je dobrý bor

Bór patří k zapomínaným stopovým prvkům. Má významnou úlohu při metabolismu vápníku, hořčíku a tím pomáhá udržovat zdravé kosti, zuby a klouby. Bór hraje další důležité role v organismu člověka, ale bohužel je z důvodu nařízení EU nemůžeme jmenovat.

Jak se vyrabi bor

Čistý krystalický bor lze připravit redukcí bromidu boritého vodíkem na elektricky vyhřívaném tantalovém vlákně (pod 1000 °C amorfní, mezi 1000 a 1200 °C α- a β-rhomboedrický a při vyšší teplotě tetragonální). Amorfní (poněkud znečištěný) bor vzniká redukcí oxidu boritého hořčíkem, vápníkem nebo sodíkem.

Kdo objevil Bor

Joseph Louis Gay‑LussacHumphry DavyLouis Jacques Thénard
Bor/Objevitelé

Co to znamená Bor

bor (les) – les tvořený borovicí, borový les. bor (prvek) – polokovový prvek. Bor (obr) – postava ze severské mytologie. Bór (náčelník) – náčelník Východňanů z knihy Silmarillion, bojoval proti Morgothovi v Nirnaeth Arnoediad, kde spolu se svými syny padl.

Co je to Boron

Boron je přirozeně se vyskytující prvek. V přírodě se nalézá v kombinaci s kyslíkem a dalšími přírodními prvky tvořícími několik různých sloučenin nazývaných boráty. Boráty jsou široce zastoupeny v přírodě, jsou přítomny v oceánech, sedimentárních horninách, uhlí, břidlici a některých půdách.

Na co se používá borax

V pracích prostředcích působí jako změkčovač vody, odstraňuje nečistoty a zápach. Má podobné vlastnosti jako jedlá soda, ale vyšší pH (stupeň 9-11). Je účinný i proti plísním a funguje rovněž jako repelent. Je toxický pro reprodukci (může poškodit plod v těle matky) a způsobuje vážné podráždění očí.

Kde se těží borax

NalezištěTurecko – Eskişehirská provincie, Střední Anatolie – největší ložisko boraxu na světě;Itálie – Larderello, Toskánsko;Ukrajina – bahenní sopka u Bondarenkove, Kerčský poloostrov, Krym ;USA – jezera Borax Lake a Clear Lake, Kalifornie; jezero Borax Lake, Oregon;Tibet;Indie – Ladak;a další.

Co obsahuje borax

Veškerý borax je přírodního původu a jedinný rozdíl je v obsahu vázané vody. Běžně se prodává jako technický, nebo zemědělský prostředek s čistotou 99 – 99.5%. Běžné nečistoty jsou chloridy, sírany, fosforečnany a uhličitany draslíku, sodíku a vápníku, ale neobsahuje žádné jedovaté těžké kovy.

Jak vypadá borax

Vlastnosti. Optické vlastnosti: Barva: bezbarvý, šedá, šedobílá, modrá, zelená, bezbarvý v procházejícím světle. Lesk skelný, mastný, průhlednost: průsvitný až neprůhledný, vryp bílý. Chemické vlastnosti: Složení: Na 12,06 %, B 11,34 %, H 5,29 %, O 71,32 %.

Jak funguje borax

V pracích prostředcích působí jako změkčovač vody, odstraňuje nečistoty a zápach. Má podobné vlastnosti jako jedlá soda, ale vyšší pH (stupeň 9-11). Je účinný i proti plísním a funguje rovněž jako repelent. Je toxický pro reprodukci (může poškodit plod v těle matky) a způsobuje vážné podráždění očí.

Jak dávkovat borax

Doporučené denní množství: 2 tablety 3x denně, děti: 1 tableta 3x denně.

Co to je homeopatie

Homeopatie je obor zabývající se komplexní léčbou člověka podobnou látkou, která způsobila potíže. Tato látka je ve velmi slabé dávce podávaná ve formě takzvaných homeopatik. Složení homeopatik obsahuje přírodní látky, které jsou následně ředěny do velmi slabých dávek.

Na co se používá Arnica montana

Arnika a její zevní použití

Nejvíce se užívá zevně – má unikátní schopnost normalizovat funkce oběhové soustavy. Používá se ve formě tinktury, krémů a gelů na pohmožděniny a namožené svaly, šlachy a klouby. Obklad namočený v arnikové tinktuře můžete přikládat několikrát denně.

Co dělá homeopat

Homeopatii je možné použít při jakýchkoliv zdravotních fyzických či duševních potížích. Lze ji použít při akutních úrazech, akutních onemocnění, při zvládání obtížných situacích, při různých choronických problémech, při duševních onemocněních, při problémech s chováním u dětí, při porodech i při umírání.

Na co se používá NUX Vomica

Nux vomica je lékem i na potíže z nadměrného holdování bohatému, tučnému jídlu, kávě či cigaretám. Obraz kocoviny může dobře ilustrovat typický obraz trávicích potíží, kde Nux vomica uleví. Nemocný trpí nevolností, kterou může doprovázet kyselé říhání. Nevolnost se zmírní poté, co se vyzvrací.

Co je to Hekla lava

Jednosložkový homeopatický přípravek stimuluje obranné mechanismy organismu specificky, podle konkrétních příznaků onemocnění. Přípravky se rozpouštějí v ústech s odstupem 15 minut od konzumace nápojů a potravin. Užívat dle pokynu lékaře nebo odborných doporučení.

Jak dlouho trva než zaberou homeopatika

Pacient užívá standardní léky a k tomu homeopatika. Měsíc co měsíc se pacientův stav lepší a pacient už není nucen užívat standardní léčbu. Po čase, kdy se pacientův stav zlepší, se zmenší i množství homeopatických léčiv, až nemusí brát ani ty.

Jak dlouho nejíst po Homeopatikách

1/ Nejíst, nepít

Samozřejmě to neznamená držet hladovku po dobu léčby, ale platí pravidlo, že homeopatika se užívají buď půl hodiny před jídlem (a pitím!) nebo půl hodiny po něm. Nikdy ne zároveň s jídlem. To proto, aby byla jistota, že látky, které jídlo obsahuje, negativně neovlivní účinek léku.

Na co se používá Belladonna

Homeopatický přípravek. Pomáhá při akutních rychlých horečnatých stavech s rychlým nástupem horečky, angíně s intenzivní bolestí krku a horečkou, zajíkání, logorei, nočních můrách, extravaganci a pomočování u dětí.

Na co se používá lycopodium

Lycopodium je velkým lékem metabolických poruch a metabolického syndromu, a to formy, kde se setkáváme se zvýšenou hladinou kyseliny močové v krvi, což se projevuje dnavým postižením kloubů, ale na úrovni ledvin i tvorbou tzv. urátových kamenů.

Co léčí Hekla lava

z homeopatických léků se doporučuje na problém patní ostruhy nasadit Hekla lava. Doporučuje se užívat v vzestupném ředění. To znamená začít 5CH – vybrat 1 tubu , poté 1 tuba 9CH a 1 tuba 15 CH , ve které většina uživatelů pokračuje dlouhodobě. Užívá se 5 granulí 1x denně.

Jak léčit ostruhu na patě

Tento problém se obvykle léčí pomocí různých mastí, obkladů a obstřiků, někdy je však nutné přistoupit k léčbě laserem či rázovými vlnami nebo dokonce k operaci.

Kdy začnou působit homeopatika

I v tomto případě však lék začne působit až v tu chvíli, kdy se do organismu daný virus či bakterie dostane a začne se množit. Teprve tehdy totiž vznikne v organismu stav, ve kterém je na daný lék citlivý a teprve tehdy může homeopatický lék účinkovat.