Jak udělat zmrzlinu z mraženého ovoce
Mražené ovoce rozmixujeme, přidáme smetanu a postupně kondenzované mléko. Vyšleháme a můžeme ihned podávat nebo nechat více zamrazit.
Archiv
Jak udělat domácí ovocnou zmrzlinu
Postup: Ovoce pokrájejte na kousky (jahody, maliny) nebo rozmačkejte (černý rybíz, borůvky), posypte lžící třtinového cukru, promíchejte a dejte na pár hodin do mrazáku. Zmraženou směs rozmixujte společně se smetanou (postupně ji přilévejte, dokud směs nebude mít typickou zmrzlinovou konzistenci). Směs dejte zmrazit.
Archiv
Jak pripravit Mrazene ovoce
Ovoce nerozmrazujte předem – Na dort umisťujeme mražené ovoce až ve chvíli, kdy je připraven k pečení. Pokud bychom na dort dali ovoce rozmražené, pustilo by vodu a dort by se mohl rozmočit. Z tohoto důvodu udržujeme mražené ovoce ve zmrazeném stavu až do doby, než je přidáváme na dort.
Jak udělat domaci zmrzku
Smetanu ušleháme a do šlehačky opatrně přimícháme zahuštěné slazené mléko. Do misek pak dáme vrstvu ovoce, na ni šlehačku se Salkem, pak opět ovoce a nahoru další šlehačku se Salkem. Misky vložíme na hodinu do mrazničky, potom směs můžeme lehce promíchat a necháme ji zcela zmrazit.
ArchivPodobné
Jak udělat domácí zmrzlinu bez zmrzlinovače
Základem je 150 g jemného tvarohu, 150 g zakysané smetany a 100 ml smetany ke šlehání. Tvaroh dobře promícháme se zakysanou smetanou a zašleháme do vyšlehané šlehačky. Do směsi nakonec můžeme přimíchat pokrájené ovoce podle libosti a naplnit jí formičky na nanuky nebo třeba obyčejné kelímky od jogurtu.
Jak si udělat domácí smetanovou zmrzlinu
Ze smetany ušleháme pevnou šlehačku. Žloutky utřeme nebo ušleháme až do běla s oběma cukry a nakonec ještě vešleháme lžíci teplé (ale ne horké) převařené vody. V míse vše opatrně, ale zároveň velmi pečlivě spojíme, zakryjeme potravinovou fólií a vložíme do mrazáku. Již po dvanácti hodinách máme domácí zmrzlinu hotovou.
Jak udělat jednoduchou zmrzlinu
Postup: Nejprve si z cukru, stejného dílu vody, glukózy a fruktózy uvaříme sirup a necháme jej vychladit. Poté přidáme zbytek vody, čerstvé rozmixované ovoce a citronovou šťávu a necháme mrazit a šlehat ve zmrzlinovacím stroji.
Co s ovocem z mrazaku
Nejrychlejší a nejšetrnější způsob konzervování ovoce je mražení. Do mrazáku pak sáhnete kdykoli, když budete chtít ovocem doplnit třeba snídaňové kaše. Stejně tak si mražené ovoce můžete přidat do smoothie. Pokud máte doma smoothie mixér, stačí do něj dát kousky ovoce s troškou vody a rozmixovat dohladka.
Co s lesním ovocem
Velmi oblíbené je zpracovat lesní ovoce do džemů, marmelád a kompotů. Zavařené vydrží opravdu dlouho a vytvoří chutné a kvalitní zásoby domácích potravin na horší (zejména chladnější) časy. Takové zásoby můžete doplnit domácími sirupy, šťávami, nebo třeba i něčím ostřejším.
Jak udělat zmrzlinu ze Salka
Postup: Do téměř vyšlehané šlehačky nalijeme Salko a šleháme tak dlouho, dokud nám nevznikne hladký pevnější krém. Ten opatrně přendáme do jakékoliv zavírací misky vhodné k mražení a necháme zmrznout několik hodin, nejlépe přes noc. Velkou výhodou také je, že hmotu nemusíme ani jednou promíchávat.
Jak udělat domácí smetanovou zmrzlinu
Ze smetany ušleháme pevnou šlehačku. Žloutky utřeme nebo ušleháme až do běla s oběma cukry a nakonec ještě vešleháme lžíci teplé (ale ne horké) převařené vody. V míse vše opatrně, ale zároveň velmi pečlivě spojíme, zakryjeme potravinovou fólií a vložíme do mrazáku. Již po dvanácti hodinách máme domácí zmrzlinu hotovou.
Jak zpracovat ovoce
Co s letní úrodou: do smoothie, do leča nebo na gril
Nejlepší je samozřejmě úrodu zpracovat čerstvou: ovoce jen tak do pusy, ozdobit s ním dezerty nebo upéct koláč, zeleninu do salátů nebo tradičních zeleninových jídel, jako je třeba lečo nebo moderních vegetariánských pokrmů.
Co udělat s ovocem
Ovoce je nejlepší zdroj přírodních sacharidů – nejlepší ovocné receptyKoláč s ovocem, který kyne až v trouběAngreštový nadýchaný koláčAngreštové nanuky.Letní dortík z červeného ovoce.Datlový cheesecake.Hrníčkove palačinky.Pudinkovo-šlehačkové poháry s ovocem.Řezy s mascarpone, šlehačkou a hroznovým vínem.
Jak zpracovat mrkev na zimu
Seřízněte nať pár centimetrů nad kořenem, odstraníte tím přebytečné množství vody a zároveň udržíte kořen déle čerstvý. Poté kořenovou zeleninu umístěte do bedýnky naplněné vlhkým pískem, substrátem nebo hoblinami. Ideální teplota na přezimování je mezi 2–5 °C, zelenina takto vydrží až do jara.
Co Upect z lesniho ovoce
Maliny, ostružiny, borůvky a jahody se hodí nejen do koláčů, buchet, dortů a muffinů, ale také třeba na moderní cupcaky nebo tartaletky. Můžete je umixovat do lahodného smoothie, nebo z nich připravit pečený čaj. Smíchané s obilnou kaší vytvoří výtečnou a zdravou.
Jak zavřít mrkev na zimu
Mrkve dobře propereme, neškrábeme, předvaříme je ve vroucí vodě, pak dobře ochladíme, aby dále neměkly. Slupky stáhneme, mrkev nakrájíme na stejné kousky a narovnáme do sklenic. Zalijeme roztokem a sterilujeme. První sterilace 50 minut při 100 °C, druhá 20 minut při 100 °C.
Jak uchovat mrkev v mrazáku
Když nemáme sklep a máme mrkve větší množství, nabízí se nejlepší způsob uchování zamrazením. Mrkev umyjeme, oškrábeme (očistíme) a nakrájíme na kostičky. Vložíme do sáčků nebo do krabiček a dáme do mrazáku. Tady vydrží po dlouhou dobu až do jejího upotřebení v kuchyni.
Co upéct s ovocem
Na podzim pečeme se švestkami a v zimě se nám bude hodit ovoce mražené nebo zavařené.Hrníčkové meruňkové řezy.Zasněžená rybízová buchta – báječná a rychláSplašená buchta.Rychlý tvarohový koláč z drobenky s ovocem.Bublanina s třešněmi (nebo jiným ovocem)Tvarohová bublanina.Rybízový hrnečkový koláč s drobenkou.
Co udělat s přebytkem mrkve
Vyryté, nepoškozené kořeny bez natě buď vložíme do mikrotenových sáčků, zavážeme je gumičkou a skladujeme pověšené na háčcích, anebo mrkve založíme do vlhkého písku. Zdravé kořeny s šetrně oddělenou natí zakládáme do bedýnek naplněných vlhkým pískem. Kořeny by se neměly dotýkat.
Co se nesmí mrazit
8 potravin, které rozhodně nepatří do mrazáku: K ledu nepatří brambory ani některé sýry!Listové saláty. Jak najdeme na stránkách webového magazínu utopia.de, listové saláty jsou nejlepší čerstvé.Brambory.Měkký sýr.Ovoce a zelenina bohaté na vodu.Vejce.Mléčné výrobky.Česnek.
Jak udělat vláčnou buchtu
Základ pro přípravu vláčných dezertů rozplývajících se na jazyku tvoří vždy některý z mléčných produktů – tvaroh, mléko, zakysaná smetana či kefír. Mokrost moučníkům dodá také marmeláda či strouhaný kokos. Další často používanou ingrediencí je pak uvařený pudink.
Co upéct na cestu
15 svačin, které se hodí vzít s sebouObložené pečivo.Sendvič na tisíc způsobů.Ovoce.Ovesné a cereální tyčinky.Proteinové tyčinky.Sušené ovoce.Sladké fit dezerty, jako jsou muffiny z celozrnné mouky nebo buchty.Těstovinové saláty.
Co se starou mrkví
Pomohou i citron a ocet. K oživení změklé zeleniny, jako jsou například kedlubny nebo mrkev, pomůže, když ji nejdříve důkladně očistíte a pak ji na dvě hodiny ponoříte do studené vody se šťávou z jednoho citronu. Když zrovna nemáte doma citron, nahraďte ho polévkovou lžící octa.
Jaké ovoce lze zmrazit
Banány, kiwi, mango – Nejprve oloupejte, poté nakrájejte na plátky/plátky a zmrazte. Bobule – Borůvky, ostružiny a jahody omyjte a důkladně osušte, než je dáte do mrazáku. Jahody můžete také nakrájet na kousky.
Jak zmrazit jablka
Dokonce i jablka můžete dát do mrazáku. Jablka můžete zamrazit celá i nakrájená, se slupkou i bez slupky. Záleží jen na vás, jak je budete chtít využít. Například takový sáček oloupaných jablek nakrájených na kostičky, je pro přípravu jablkového koláče či štrúdlu jako stvořený.