Jak umýt květináče?

Jak vydezinfikovat květináče

Větší kýbl naplňte vodou a přilijte tak půl litru octa. Pak do vody květináče ponořte a nechte je tak klidně i dva dny. Ocet vykoná své a rozpustí i odolné vápenaté skvrny. Navíc díky octové lázni se zbavíte i případného zatuchlého zápachu.
Archiv

Jak vylepšit plastový květináč

Stačí zakoupit drobná mozaiková sklíčka nebo nejrůznější barevné korálky. Na květináč keramický i plastový se dobře přilepí tavným lepidlem, pak vše přetřete spárovací hmotou, sklíčka vyleštíte a spárovku ještě vlhkou uhladíte dřevěnou špachtličkou nebo prstem.

Čím obalit květináč

NÁVOD – Obal na květináč z juty

Nahoře zahneme dovnitř a přilepíme sekunďákem. Dole jutu protáhneme nití a stáhneme. Ustřihneme tenký pruh pytloviny ovážeme kolem dokola a uděláme uzel,nebo mašli. Květináč trochu potřeme bezbarvým lakem.Do nádoby dáme květináč a máme pěkný obal.

Jak skladovat květináče

Vhodné skladování prodlouží životnost

Velmi důležitá je však absence slunečního záření. Ač se květináče vyrábějí tak, že v sobě mají UV stabilizátory, ochrana nemusí být vždy stoprocentní. Pokud je skladujeme na slunečném místě, dochází k postupné ztrátě barvy. Ideální je skladování v tmavém sklepě nebo skříni.

Čím dezinfikovat truhlíky

Údržba truhlíku

Doporučuje se po sezóně, respektive před dobou vegetačního klidu, truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat – třeba Savem či vodou s přídavkem hypermanganu (běžně dostupný v lékárně).

Jak vycistit hlineny květináč

Pokud nemáme možnost získat dešťovou vodu, poslouží k čištění květináčů i voda s trochou octa (cca 10 ml octa na 1 litr vody). Abychom nevzhledným mapám předešli – pak nový hliněný květináč před použitím na několik hodin ponoříme do vody – nasákne tak vlhkost a nebude ji pak brát ze substrátu.

Jakou barvou natřít květináče

Květináč svítící ve tmě

Postačí, když obyčejný květináč natřete speciálním lakem Taika Glow, který svítí ve tmě. Na květináč nejprve naneste podkladovou bílou barvu Optiva Colour. Dbejte na to, abyste vytvořili jednolitou plochu. Podpoříte tak výsledný svítící efekt.

Jak si ozdobit květináče

Světlé barvy doporučuji proto, aby dobře vynikl ubrousek, který budete po zaschnutí barvy lepit na květináč. Tóny barev slaďte s budoucím obrázkem, který použijete. Nezapomeňte ve vnitřní straně květináče natřít alespoň dva centimetry od kraje – zbytek zakryje hlína. Natřené květináče nechte dobře uschnout.

Jak zabalit kytku v květináči

S menšími kytkami je to jednoduché. Květináčky stačí zabezpečit proti vysypání substrátu a poté už jim v krabici nebo přepravce nehrozí větší nebezpečí. Že se hlína nevysype si pojistěte tak, že květináč omotáte papírem a zalepíte. Nejjednodušší jsou květiny s kmínkem nebo jedním hlavním stonkem.

Jak obalit květináč papírem

Barevně kombinovaný obal vytvoříme ze dvou papírů. Odměříme papír podle výšky květináče a přidáme šířku lemu. Ustřihneme ještě druhý papír doplňující barvy, který může být užší. Papíry položíme na sebe a zároveň je ohneme do jedné manžety.

Jak uchovat narcisy v květináči

Když listy zcela zežloutnou, cibulky vyjmeme, očistíme od substrátu a uskladníme na suchém místě, buď zabalené do novin, nebo zahrabané v písku. Na podzim je pak můžeme opět zasadit. Máte-li zahrádku, můžete narcisy po odkvětu zasadit přímo do záhonu a dále se o ně nestarat.

Jak dezinfikovat půdu

Hlavním pomocníkem při dezinfekci půdy je dusíkaté vápno, které efektivně ničí patogeny chorob, vajíčka a larvy škůdců a semena plevelů a zároveň dodává do půdy dusík a vápník. Důležité je provést aplikaci včas před výsevem a výsadbou kulturních plodin.

Jak fungují samozavlažovací květináče

Nalijte vodu do zásobníku pomocí zavlažovacího kanálku až do stavu, kdy ukazatel stavu vody ukazuje „FULL". Pro rostliny, které vyžadují menší zálivku (kaktusy), naplňte vodní zásobník pouze do poloviny ukazatele stavu vody. Každé třetí zalévání zalévejte na povrch substrátu místo prostřednictvím zavlažovacího kanálku.

Co se starými květináči

Květináče můžete naplnit přírodním materiálem, nebo do něj zasadit své oblíbené květiny. Další skvělou možností je vytvoření zajíčka, který je v květináči. Zde si můžete prohlédnout inspirace na zajíčky z ponožek a rýže. Tyto dekorace z květináčů jsou skvělou dekorací a doplňkem interiéru.

Jakou barvu použít na květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Čím malovat na květináč

Pro malování nám stačí standardní akrylové nebo modelářské barvy a plochý či špičatý štětec. Nerovného povrchu lze docílit tak, že nejprve použijete lazuru. Pokud si při vytváření obrazce nejste jistí, můžete si na květináč předkreslit šablonu tužkou.

Čím obarvit květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Jak vylepšit květináč

Květináč je zdobený technikou tupování. Hustou barvu na květník nanášíme (tupujeme) pomocí kuchyňské houbičky. Ovál na popisek vytvoříme podle přiložené šablony. Šablonu vystřihneme ze samolepicí fólie nebo ji před tupováním přilepíme na požadované místo pomocí oboustranné lepicí pásky.

Jak zabalit květinu

Nařízneme si vlnitý karton dle výšky rostliny, šířka kartónu by měla být taková, aby karton obtočil celou rostlinu a vznikl tubus. Zarolujeme do tubusu, spodek květináče přilepíme ke kartonu, aby se květináč nehnul a karton ještě obtočíme izolepou. Rostlina je tak pevně zafixovaná v tubusu.

Jak stěhovat květiny

Před stěhováním si rostliny rozdělte na malé a velké a pokud nějaké podobné máte, tak ještě dejte zvlášť ty extra křehké. S menšími kytkami je to jednoduché. Květináčky stačí zabezpečit proti vysypání substrátu a poté už jim v krabici nebo přepravce nehrozí větší nebezpečí.

Jak zabalit kytku

Nařízneme si vlnitý karton dle výšky rostliny, šířka kartónu by měla být taková, aby karton obtočil celou rostlinu a vznikl tubus. Zarolujeme do tubusu, spodek květináče přilepíme ke kartonu, aby se květináč nehnul a karton ještě obtočíme izolepou. Rostlina je tak pevně zafixovaná v tubusu.

Co udělat s Odkvetlými narcisy v květináči

Jakmile narcisy odkvetou, odstřihneme stvoly s odkvetlými květy, ale ponecháme listy. Rostlinu už dále nezaléváme, jen ji necháme přirozeně zežloutnout.

Jak často Zalevat tulipány v květináči

Novinka! Audio článekZalévejte střídmě. Jednou až dvakrát za týden stačí.Zkontrolujte, jestli nezůstala voda v obalu květináče.Cibuloviny nemají rády příliš velké teplo.Nenechte je zcela vyschnout.Po odkvětu neodstraňujte suché listy, rostlinu častěji zalévejte a přihnojte ji.

Čím umýt okna ve skleníku

Skla můžete umýt dezinfekčním prostředkem. Pokud máte skleník z polykarbonátu, nepoužívejte chemikálie, ale pouze mýdlovou nebo teplou vodu a určitě nic nezkazíte použitím octové vody (1–2 polévkové lžíce na litr teplé vody). Pokud máte ve skleníku nářadí, které si zde chcete přes zimu uschovat, umyjte je a osušte.

Jak se zbavit plísně v půdě

Povrch půdy můžete posypat skořicí, jedlou sodou či jablečným octem jako přírodním prostředkem proti plísním. To působí jako přirozený odstrašující prostředek proti růstu plísní a nepoškodí vaši rostlinu.