Jak vybrat plachtu?

Jakou Gramaz plachty

Standardní plachty mají 80g/m2, tato gramáž bohatě stačí na běžnou ochranu před deštěm, větrem, sněhem a nečistotami. Slabší je však výdrž takové plachty a po čase se její schopnosti oslabují nebo se dokonce může i proděravět.
Archiv

Jak pripevnit plachtu

Pokud máte na bazénu krycí nebo zimní plachtu nebo bazénový polštář, potřebujete je nějakým způsobem připevnit a zajistit proti větru. Jednou z variant je uchycení gumovým lankem ke kotvícímu prvku, který plachtu udrží. Kotvící prvek sestává ze 3 částí – hmoždinky do dřeva, kotvícího oka a šroubu.

Jakou Autoplachtu

V suché garáži si vystačíte s velmi lehkou nylonovou plachtou, skrze kterou nepronikne prach a jiné poletující nečistoty. Pro zakrytí auta venku, především v zimním období, zvolte místo toho těžší pogumovanou autoplachtu, na jejíž spodní straně se nachází plyš nebo mikroflanel.
Archiv

Jak vybrat plachtu na dřevo

Krycí či zakrývací plachty udrží v suchu stavební míchačku, naštípané dřevo, ale i krovy a půdu při opravě střechy. Pokud ale nepotřebujete plachtu jen na pár dnů, nešetřete na ní. Nepromokavé zakrývací plachty z tkaného polyetylenu jsou doslova hitem. Jsou lehké, pevné a skladné.

Čím přikrýt auto

Nejspolehlivější ochranou proti kroupám je jednoznačně garáž. Ne každý však má tuto možnost, proto mnozí řidiči volí různá povrchová zabezpečení. Mezi ně patří i speciální plachta na auto proti kroupám, která je vybavena vyztuženou vrchní částí, aby vůz ochránila před povětrnostními podmínkami.

Jak ukotvit slunecni plachtu

Na vyznačených místech vykopejte jamky pro kotevní patky (cca 40 cm hluboké), do každé jamky zasuňte trubku a lehce ji zatlačte do země. Jamku vyplňte střídavě rychlobetonem a vodou. Použijte tolik betonu, aby sahal až do cca 8 centimetrů pod úroveň země.

Čím zatížit plachtu

V případě, že po obvodu plachty jsou umístěna oka, je možné plachtu zatížit pomocí PET lahví naplněných vodou, nebo pískem, zavěšených do oka plachty. Jako provizorní zakrytí lze rovněž zvolit folie, které jsou součástí střešního systému.

Jak Prikryt auto

Využívám lehounký nylonový potah, jehož účelem je, aby se na auta neprášilo. Na výstavách pak běžně používáme plachty, které jsou ušité přímo na konkrétní model,“ popisuje. Jedním dechem ale dodává, že pokud by auto uskladňoval delší dobu, je vhodné jej navoskovat. „Absolutním minimem by ale mělo být vůz umýt,“ říká.

Jak přikrýt dřevo

Použijte přírodní insekticid nebo fungicid. Dřevo čas od času postříkejte, abyste zabránili výskytu plísní a hmyzu. Pokud potřebujete palivové dřevo přikrýt, použijte plastovou fólii. Boky, zadní a přední část byste měli nechat odkryté.

Jak zakrýt dřevo

Dřevník je ideální volba

Nejlepší je ale rozhodně dřevník. V ideálním případě je opatřen otevřenými boky, aby mohl volně profukovat vzduch. Střecha by měla být tak velká, aby ze všech stran přesahovala přes stěny dřevníku a odváděla tak veškerou vodu, která by jinak v případě dešťů na dřevo dopadala.

Jak zabezpečit auto proti kroupám

Pořiďte si kvalitní ochranné plachty proti kroupám. Ty mají zesílený povrch a výrazně sníží poškození, které kroupy na autě po nárazu způsobí. Plachty se navíc snadno upevňují. Stačí je nasadit na automobil, na spodku upevnit část s všitou gumou za záhyby karoserie.

Co proti kroupám

Nejspolehlivější ochranou proti kroupám je jednoznačně garáž. Ne každý však má tuto možnost, proto mnozí řidiči volí různá povrchová zabezpečení. Mezi ně patří i speciální plachta na auto proti kroupám, která je vybavena vyztuženou vrchní částí, aby vůz ochránila před povětrnostními podmínkami.

Jakou Stinici plachtu

V tom případě pro vás máme jednoduché, avšak praktické zastínění ve formě napínacího slunečníku holandské značky NESLING. Instalace takové plachty není vůbec složitá. Plachta má v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého ji lze uchytit.

Jak pripevnit plachtu na balkon

Způsobů, jak si zajistit stín na balkóně či terase, je více. Rychle může pomoci slunečník, mezi vzhledově zajímavější a praktičtější řešení patří markýzy a solární plachty. Kromě toho jsou na zahradách také oblíbené dřevěné pergoly nebo altánky.

Čím zakrýt střechu

Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny.

Jak dlouho si nechat auto

U kvalitních automobilů by neměl být problém, aby byly schopny najezdit 200 000 kilometrů a bez zásadních investic vydržet alespoň 10 let. Může se stát, že bude nutná výměna čepů, možná tlumičů, ale velké investice by neměly být potřeba. Prostě s vámi celou tuto dobu vydrží v dobré kondici.

Jak uložit dřevo na zimu

Nejjednodušším způsobem, jak zabránit kontaktu dřeva s vlhkou zemí, je dát na dno dřevníku například staré palety, které navíc umožní dřevu prosychat odspodu. Je li to možné, konstrukce dřevníku by měla nechat volně proudit vzduch i stěnami. Ty můžete vytvořit z pevných latí nebo prken, mezi kterými necháte mezery.

Jak dlouho vysychá dřevo

Abychom mohli co nejefektivněji dřevem topit, tak bychom měli dosáhnout optimálně 15% – 25% vlhkosti dřeva. Na tuto úroveň se tvrdé dřevo dostane zhruba po 2 – 4 letech přirozeného sušení. Měkké dřevo schne rychleji a zde postačí i jeden rok.

Jak nejlepe ulozit dřevo

Nejideálnější je samozřejmě dřevník.

Střecha by měla mít ze všech stran přesah přes stěny dřevníku, aby na dřevo pršelo co nejméně s tím, že by mezi střechou a dřevem měla zůstat větší mezera. Dřevník by měl mít také prodyšnou podlahu z roštů. Štípané palivové dřevo nedoporučujeme ukládat do sklepů a vlhkých prostor.

Kam schovat auto před kroupami

V takovém případě se zkuste poohlédnout po mostech či viaduktech v okolí a zajeďte pod ně. Posloužit mohou i vyšší budovy, za něž se můžete schovat a alespoň zmírnit škody. Pokud vás kroupy na cestách zastihnou v otevřeném prostranství tak auto otočte čelním sklem po směru letu krup.

Kam schovat auto před kroupy

Proto se vyplatí i pojištěné auto před kroupami schovat – ideální jsou sice placená, ale krytá parkovací stání, v nouzi poslouží cokoliv včetně mostních oblouků a nejrůznějších předem vytipovaných míst pod střechou – například na některých vlakových nádražích se taková místa dají najít.

Jak zakryt auto před kroupami

Pro zmírnění následků krupobití se doporučuje zakrýt vůz několika vrstvami dek (ideálně je upevnit lepící páskou) nebo speciální ochrannou plachtou proti krupobití, která má zesílený plášť, jež dokáže nárazy krup absorbovat (cca 2000 Kč).

Jak zakryt auto

Využívám lehounký nylonový potah, jehož účelem je, aby se na auta neprášilo. Na výstavách pak běžně používáme plachty, které jsou ušité přímo na konkrétní model,“ popisuje. Jedním dechem ale dodává, že pokud by auto uskladňoval delší dobu, je vhodné jej navoskovat. „Absolutním minimem by ale mělo být vůz umýt,“ říká.

Jak uchytit slunecni plachtu

Přírodní upevnění

Namísto zabetonovaných tyčí můžete sluneční plachtu napnout i mezi stromy. V takovém případě protáhněte plachetní lano kusem zahradní hadice (co nejvíce tlustostěnné), obmotejte ji okolo kmene (nejlépe nad stabilní vidlicí větví) a opět uvažte bezpečnou dračí smyčku.

Jak chodit po střeše

Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!