Jak vybrat správnou autosedačku?

Jakou autosedačku od 1 roku

Autosedačky 40 – 85 cm (pouze protisměrné)

Autosedačka do 85 cm (od narození do cca 1,5 roku dítěte) je určena pro kojence, kteří se musí přepravovat ve skořepinové sedačce, která umožňuje transport v pololeže a v poloze proti směru jízdy. V případě kolize je dítě celým tělem v sedací skořepině přitlačeno a podepřeno.
Archiv

Jakou autosedačku od 15 kg

Důležité je nespěchat z vajíčka (0–13 kg) do pokračovacích autosedaček (0–18 kg, 0–25 kg, 0–36 kg, 9–25 kg, 9–36 kg), vajíčko je nejbezpečnější pro (nesedící) dítě.
Archiv

Jak vybrat autosedačku 9 18 kg

Pro novorozence se nejvíce hodí autosedačka 0 – 13 kg, 0 – 18 kg nebo i-Size 0-76 cm. Pro sedící batole je nejvhodnější sedačka 9 – 18 kg, 9 – 25 kg, i-Size 61-105 cm. Pro starší děti se hodí sedačky v hmotnostní kategorii 9-36 kg a 15-36 kg.
Archiv

Co musí splňovat autosedačka

Od roku 2006 už neplatí vyhláška, že dítě od 12 let nemusí mít autosedačku. Není tedy rozhodující věk, ale váha a výška. Sedět bez dětské autosedačky smí dítě pokud je váha minimálně 36 kg nebo výška od 150 cm. Stačí tedy, aby dítě splňovalo jednu z těchto podmínek.

Jak poznat kvalitní autosedačku

Jak se pozná kvalitní autosedačka Bezpečné a kvalitní autosedačky mají vždy označení ECE R44 nebo i-Size a štítek ISOFIX. ECE R44 nebo i-Size je certifikát bezpečnostních evropských norem. ISOFIX je jistota, že autosedačka bude v autě uchycená správně.

Jak dlouho vydrží autosedačka

Děti do čtyř let jsou ohrožené nejvíc, protože mají velkou a těžkou hlavu vůči tělu. „Při nárazu se tak může natáhnout, v horším případě přerušit mícha,“ uvedl Sekereš. Proto nová norma nařizuje sezení proti směru do 15 měsíců, autosedačky to však umožňují až do čtvrtého roku.

Kdy stačí podsedák

Dětský podsedák se většinou užívá až u starších dětí cca od 5 let vážící od 15 kg až do 36 kg, nejlépe pro kratší jízdy nebo pokud starší dítě odmítá sedět v autosedačce. Dětský podsedák je dále možné použít v případě tří dětí sedících na zadních sedačkách v autě, kdy nejstarší dítě uprostřed může sedět na podsedáku.

Jakou barvu autosedačky

Na výběr barvy může mít vliv i charakter místnosti. Pokud třeba plní hlavně zábavnou funkci, nemusíte se bát ani červené nebo fialové. Pokud plánujete hlavně oddychovat, jsou vhodnější nenápadné a uklidňující světlé odstíny, jako světle zelená nebo béžová.

Kdy koupit novou autosedačku

Dříve bylo všeobecným pravidlem, že povinnost autosedačky mají všechny děti mladší 12 let. To se však v roce 2006 změnilo a v současné době je povinná autosedačka nebo podsedák pro každé dítě, které nedosáhlo výšky 150 cm nebo neváží více než 36 kg.

Jak poznám že je autosedačka už malá

pokud u vajíčka dosahuje hlava okraje sedačky, nebo jdou pásy pod ramínka, tak je sedačka malá. Pokud tot nedosahuje, tak dítě ještě nechte ve vajíčku. Pokud je dítě nyní v zimě moc napresované v sedačce, tak jej tolik neoblékejte, ať má v sedačce místo a přikrejte dítě po připoutání z vrchu sedačky dekou, peřinkou…

Kdy může dítě jezdit po smeru jizdy

Podle normy i-Size by je neměli rodiče usazovat po směru jízdy dříve než po patnácti měsících života, avšak klidně je takto mohou vozit až zhruba do čtvrtých narozenin.

Kdy dát dítě z vajíčka do autosedačky

Kdy vyměnit vajíčko za autosedačku Nejdříve 9 kg (nebo ekvivalent iSize 76cm).

Jak zjistit stáří autosedačky

Na autosedačce byste měli být schopni najít také její rok výroby. Ten musí být zřetelně a nesmazatelně vyražen na jedné z plastových částí, s výjimkou popruhů.

Kdy otocit dítě v autosedačce

Podle evropské normy i-Size by tak měl cestovat nejlépe do čtvrtých narozenin. Brusel pak nedoporučuje otáčet dítě dříve než v patnácti měsících věku. Důvody vysvětluje redaktor časopisu dTest Michal Mikoláš, který se testům dětských autosedaček dlouhodobě věnuje.

Jak dlouho používat novorozeneckou vložku do autosedačky

Jakmile začnete mít pocit, že „je dítěti autosedačka malá“, je čas vyndat novorozeneckou vložku.

Jak správně posadit dítě do autosedačky

Mezera mezi pásy a tělem dítěte by měla být na dva prsty. Důležité je také zkontrolovat, že pásy vedou přesně tam, kde mají, že dětem nesklouzávají z ramen a podobně. “Abyste mohli snadno zkontrolovat, zda je dítě správně připoutané, doporučujeme pořídit autosedačku, která se dá otáčet.

Kdy dát dítě po smeru jizdy

Podle normy i-Size by je neměli rodiče usazovat po směru jízdy dříve než po patnácti měsících života, avšak klidně je takto mohou vozit až zhruba do čtvrtých narozenin.

Jak obléct miminko do autosedačky

Stručně řečeno – ideální je možnost přinést dítě z domova v relativně slabším oblečení zakryté navrch dekou, rychle nacvaknout do základny, zatopit a odjet. Pokud to možné není, určitě volte více vrstev v kombinaci s pomůckami určenými přímo k sedačce (vložky, fusaky, nánožníky).

Kdy dát dítě do autosedačky

Dříve bylo všeobecným pravidlem, že povinnost autosedačky mají všechny děti mladší 12 let. To se však v roce 2006 změnilo a v současné době je povinná autosedačka nebo podsedák pro každé dítě, které nedosáhlo výšky 150 cm nebo neváží více než 36 kg.

Kdy muze dítě jezdit po smeru jizdy

Podle normy i-Size by je neměli rodiče usazovat po směru jízdy dříve než po patnácti měsících života, avšak klidně je takto mohou vozit až zhruba do čtvrtých narozenin.

Jak videt na dítě v autosedačce

Abychom podpořili správné držení těla, a předešli tak zdravotním problémům, je potřeba provléknout ruku držákem autosedačky a obrácenou dlaní stejné končetiny pak „vajíčko“ zespoda podepřít.

V čem vést miminko z porodnice v zimě

Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky.

Jak se pozná že je miminku zima

Nejspolehlivějším ukazatelem je zátylek miminka. Pokud nahmatáte studený krk, miminko přioblékněte, je mu zima. Když ucítíte zpocený krček, sundejte mu jednu vrstvu, je mu teplo.

Kdy se muze s novorozencem do obchodu

Imunita novorozence je po narození "nadopovaná" protilátkami od maminky, takže cca do tří měsíců věku je dítě velmi dobře chráněno proti patogenům, krize paradoxně přichází mezi 4. – 6. měsícem (u nekojených), kdy od maminky obdržené protilátky se vyčerpají a vlastní tvorba ještě není na dostatečné úrovni.

Jak Oblect miminko při 0 stupnich

U nejmenších kojenců a batolat, která ještě nechodí, je to nejjednodušší. Do kočárku dáme fusak a pokud je dítě ještě v kombinéze, stačí mu v podstatě jen punčocháčky a body s dlouhým rukávem. Pokud fusak doplníte dekou a přidáte nánožník, nemůže být miminku zima.