Jak využít vlhký sklep?

Jak větrat vlhký sklep

Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý. Lepší účinek mají opakovaná krátká desetiminutová větrání.
Archiv

Čím vymalovat vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.
Archiv

Jak zabranit vlhkosti ve sklepě

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …
Archiv

Jak využít sklep

Kořenovou zeleninu je výborné skladovat v písku; stačí krabice, líska nebo bednička, do které se na zimu uloží mrkev prosypaná pískem. V dobrém sklípku vydrží i celer a řepa. Hluboký sklep – skladování zeleniny, brambor, uzeného nebo naloženého masa, vína, džusů, kompotů apod.
Archiv

Jakou podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Jakou omítku do vlhkého sklepa

V první řadě jde o sanační omítky. Jedná se o ucelený systém směsí a nátěrů, které mohou s plísněmi docela dobře bojovat. Jako základní prostředek proti plísním může sloužit i vyhašené vápno rozpuštěné ve vodě, tím pak stěny sklepa natřete.

Jak Vapnit sklep

Pro skladování potravin je ideální teplota ve sklepě okolo 4-5°C, rozhodně by se neměla dostat pod 1°C nebo dokonce k bodu mrazu. Podobně je třeba sledovat i vyšší teploty a při hodnotách nad 15°C zajistit lepší cirkulaci vzduchu. Intenzitou větrání lze ovlivňovat i vlhkost vzduchu.

Jak se zbavit zápachu ve sklepě

Je také dobré probourat do sklepa v několika místech větrací otvory, aby vzduch stále proudil. Na pohlcení nepříjemných pachů se dříve dávaly otevřené nádoby s octem. Vyzkoušejte to také! A zkusit můžete i umístění mísy se solí – měla by pohlcovat vodu z okolí.

Jak udělat ze sklepa být

Zvolte světlé a lehké barvy, které odrazí více světla a nebudou ve vás vyvolávat pocit stísněnosti. Hrajte si s kontrasty. Bílá je sázkou na jistotu – nejen na zdech, ale i na nábytku. Opticky vám místnost pomohou zvětšit skleněné plochy a zrcadla.

Jak správně izolovat sklep

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Čím natřít podlahu ve sklepě

Oblíbenou klasikou s širokým záběrem a jednoduchou a rychlou aplikací je SILAMAT S2819 v základní škále 8 odstínů. SILAMAT vytváří odolný matný nátěr, který umožňuje běžné pochozí zatížení již po cca. 3 hodinách od nátěru.

Jak správně větrat sklep

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Co skladovat ve vlhkem sklepě

Podmínky kvalitního uskladnění v ovocném sklepě

Ve sklepě, ve kterém skladujete jádrové ovoce, neuskladňujte brambory, kořenovou zeleninu a další plodiny. Riziko přenosu plísní by bylo příliš vysoké. Pokud je sklep dostatečně prostorný, můžete postavit příčku, která oddělí ovoce a zeleninu.

Kdy a jak Vápnit pole

Vápníme nejlépe na podzim za suchého počasí při rytí, a to tak, aby se vápno dostalo do celého profilu ryté půdy. Na těžkých půdách používáme spíše rychleji působící pálené vápno, na lehkých půdách pomaleji účinkující mletý vápenec.

Jak větrat ve sklepě

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Jak se zbavit plísně ve sklepě

V první řadě jde o sanační omítky. Jedná se o ucelený systém směsí a nátěrů, které mohou s plísněmi docela dobře bojovat. Jako základní prostředek proti plísním může sloužit i vyhašené vápno rozpuštěné ve vodě, tím pak stěny sklepa natřete.

Proč penetrovat beton

Penetrace betonu je velmi podstatná část finální úpravy minerálních podlah na cementové bázi (portlandský cement & vápenné složky). Penetrace povrchu betonu vhodným prostředkem a jeho odizolování proti zemní vlhkosti. Penetrace je vlastně pronikání nosného média (vody, silikátů a dalších chemikálií) do podkladu.

Jak funguje větrání

Větráním odvádíme vydýchaný vzduch z místností ven na volné prostranství. Zároveň se do obytného prostoru dostává čerstvý vzduch. Při větrání je důležité otevřít okna dokořán, a to po dobu několika minut.

Jaká má být teplota ve sklepě

V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %.

Jak dostat do půdy vápník

Postřikem proti nedostatku vápníku

Preventivně se proti nedostatku vápníku jabloní, rajčat, a papriky doporučuje postřik na list (u zeleniny i hnojivá zálivka) chloridem vápenatým nebo také ledkem vápenatým.

Kdy se Vápní zahrada

Pokud je půda pro peckoviny neutrální (pH7) a pro ostatní druhy ovoce jen mírně kyselá, postačí vápnit přibližně jednou za 8 let. Na kyselých půdách vápníme zpravidla jednou za 3 až 5 let. Vápníme nejlépe na podzim za suchého počasí při rytí, a to tak, aby se vápno dostalo do celého profilu ryté půdy.

Co s vodou ve sklepě

Pokud není část stavby nacházející se pod okolním terénem připravena na tento zvýšený tlak, může dojít při odčerpání vody k poruše statiky domu, nebo i k jeho zřícení. Voda, která je v takovém případě ve sklepě, tento tlak vyrovnává, a pokud spodní voda neopadne, je nutné ji v domě nechat.

Jak dlouho po penetraci

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.

Čím natřít venkovní beton

Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.

Jak často by se mělo větrat

Za den se obecně doporučuje větrat co nejčastěji, a to minimálně třikrát denně. Při větrání musíme brát v potaz i roční období, ve kterém se zrovna nacházíme. Správně by se tedy mělo větrat krátkou dobu a co nejintenzivněji. Větrat byste měli hlavně po probuzení a v závislosti na rostoucí vlhkosti vzduchu.