Jak zalévat potos?

Jak Zalevat potos

Zálivku potřebuje Scindapsus vydatnou a obzvláště si užívá sprchování. Nic se ale nemá přehánět, přelití rostliny může nenávratně poškodit kořeny. Máte-li v bytě chladněji, měli byste být zvláště opatrní, aby potos nezačal zahnívat. Raději nechte substrát vždycky mezi jednotlivými zálivkami proschnout.

Proč potos žloutne

Nejčastěji však listy jednoduše žloutnou kvůli nedostatečnému zalévání. Jedním ze způsobů, jak zabránit žloutnutí listů, je také hnojení. Ujistěte se však, že ho provádíte pouze jednou za měsíc. Agresivní hnojení totiž poškozuje potos stejně jako nedostatek živin.

Jak Řízkovat pothos

Potos se množí vrcholovými i stonkovými řízky, a to vždy řízek s jedním kolénkem a jedním listem. Při tomto způsobu množení sázíme po dvou až třech řízcích do květináčů se směsí rašeliny a písku v poměru 2 : 1. Řízky při mírné vláze zakoření během 10 až 14 dnů.
Archiv

Jak se starat o Photos

Potos miluje teplejší podmínky, kolem 20 stupňů, při dobré zálivce snáší skvěle i letní horka. Přeizmování není nutné, ale velmi dobře snese i teploty kolem 10 stupňů v zimní verandě nebo v chladné místnosti, přičemž v tu dobu omezte zálivku. U potosu nevadí, když ho i v zimě přibližně dvakrát pohnojíte.
Archiv

Jak hnojit Potos

U potosu nevadí, když ho i v zimě výjimečně pohnojíte. Jinak ho hnojíte od března do října jednou za dva týdny. Potos není náročný ani na vlhkost vzduchu. Více mu ale vyhovuje vlhčí prostředí, které mu připomíná jeho rodné pralesy.

Jak tvarovat Potos

Tvarování: Kdykoliv během roku je možné přerostlou rostlinu zkrátit nebo zaštípnout vrcholky, aby se rozvětvila. Něco navíc: Dříve se tato květina nazývala Scindapsus aureus či Rhaphidophora aurea.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Proč usychají konce listů

Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.

Jak se dělá řízkování

Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.

Jak pěstovat pokojový břečťan

Pokojový břečťan

Pěstování břečťanu v bytě vyžaduje podobná pravidla jako venku – do květináče dáme rašelinový substrát, zálivka je spíše mírná, stanoviště s dostatkem rozptýleného světla. Rostlinu pravidelně hnojíme a během zimního období jí dopřejeme chladnější prostory.

Jak oživit kytku

Domácí triky, jak udržet řezané květiny dlouho krásné a čerstvéČistá váza je základ. Než dáte řezanou kytku do vázy, důkladně před tím vázu vymyjte.Teplá voda. Řezaným květinám dávejte do vázy teplou vodu.Méně znamená více.Když seřezat, tak šikmým směrem.Přihoďte aspirin.Lak na vlasy.Oslaďte jim život.

Co dělat když hnědnou listy

Zasypejte trochou písku a připravte si rostlinu, kterou chcete přesadit. Když vyjmete rostlinu s hnědými listy z květináče, pečlivě oklepejte kořenový bal od stávající nevhodné zeminy a zkontrolujte stav kořenů. Ty zahnilé nebo jinak poškozené odstřihněte ostrými nůžkami, aby nebyly zdrojem infekce v novém květináči.

Co znamenaji žluté listy

Žluté listy jsou běžným příznakem toho, že rostlina potřebuje vodu. Často k tomu není potřeba ani sucho. Stačí několik horkých dnů, kdy rostlina ztrácí více vláhy prostřednictvím listů, než jsou schopny absorbovat její kořeny, a žloutnutí je na světě.

Jak dlouho trvá zakořenění řízků

K řízkování jsou používány postranní větvičky odebírané nejlépe s patkou. Z řízku jsou jehlice odstraněny nožem. Při odtrhávání by došlo k poškození pokožky. Zakořenění trvá 6 až 12 týdnů ale i 6 měsíců, podle druhu a podmínek.

Kdy řízkovat

Většinu rostlin je dobré řízkovat v období, kdy již nehrozí raní mrazíky, tedy od května do července. S trochou úsilí a času si tak můžete namnožit třeba dostatečné množství rostlin pro kvetoucí živý plot. Dole větvičku seřízneme dlouhým šikmým řezem. Na řízku ponecháme jen 1 až 2 páry listů nebo 3 až 4 listy.

Co potřebuje břečťan

Do přírodní zahrady je nejlepší ten klasický břečťan, který bohatě kvete a tvoří plody, které ptáci tak milují. Rostliny břečťanu potřebují polostinné stanoviště s humózní a dobře propustnou půdou, kořeny starších rostlin vedou hluboko pod zem, břečťan je mrazuvzdorný, kvete až od určitého věku (8-10 let).

Jak oživit břečťan

Pravidelné rosení není nutné. Bohatě postačí asi jednou do měsíce rostliny osprchovat a zbavit jejich listy nánosů prachu. Pokud chcete břečťan přesadit, udělejte to na jaře, ale pouze v případě, že už kořeny břečťanu prorůstají odtokovými otvory v květináči.

Jak na šeřík aby vydržel ve váze

V případě šeříku vsaďte na aspirin ve vodě. Aspirin prodlužuje životnost květin, takže byste na něj neměli zapomínat. Pokud budete řezané květiny kupovat v květinářství, zajisté dostanete v sáčku speciální směs živin, kterou byste měli přidat do vody ke květinám. Péče o vodu je velmi důležitá u všech řezaných květin.

Jak často měnit vodu ve váze

Tipy o květiny a kytice

Ujistěte se, že byla výživa řádně promíchán a že voda není příliš zředěná ani příliš koncentrovaná. Je také důležité vaši vázu důkladně vyčistit a každé dva až tři dny vyměnit vodu a květinovou výživu vyměnit.

Proč Pokojovkám hnědnou listy

Hnědnutí listů pokojových rostlin od okrajů bývá velice často způsobeno nadbytkem vody v zálivce. Je příznačné, že rostliny stojí neustále v plné misce vody a pěstební substrát se mění v bahnitou kaši, která časem čpí kysele. Kořeny nemohou dýchat, uhnívají, a rostlina chřadne.

Proč usychají listy

Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.

Co delat se zlutymi listy

Málo zaléváte

Pokud si všimnete, že se jednotlivé listy zbarvují žlutě a zvlňují se, jedná se o klasický příznak toho, že je dostatečně nezaléváte. Zkontrolujte vlhkost půdy pomocí prstů a pokud je zcela suchá, přidejte vodu.

Jak se starat o řízky

Postupuje se tak, že řízky z mateční rostliny odříznete ostrým nožem nebo řezákem. Lepší zakořenění můžete podpořit růstovým stimulátorem, které jsou běžně k dostání v zahradnictví nebo hobby marketech. Je to bílý prášek, do kterého "namočíte" tu část rostliny, která by měla zakořenit.

Kdy dělat řízky

Řízkování je prováděno v srpnu a v září, kdy jsou letorosty poněkud vyzrálejší. K řízkování jsou používány postranní větvičky odebírané nejlépe s patkou. Z řízku jsou jehlice odstraněny nožem.

Jak spravne Řízkovat

Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.