Jak zhubnout v sauně?

Jak dlouho se má být v sauně

Do finské sauny choďte minimálně jednou týdně

V rámci jednoho cyklu si saunování užívejte maximálně 15 minut, nezapomeňte na důkladné ochlazení a poté si dopřejte alespoň stejně dlouhý relax na lehátku. Pobyt v sauně navozuje lidskému tělu umělou horečku, při níž se potíte a vaše imunita se posiluje.

Jak často se může chodit do sauny

Maximální frekvence saunování stanovená není, podle některých odborníků mohou zdraví a silní jedinci chodit do sauny každý den. My doporučujeme jako optimum 3× týdně, protože při saunování se z těla odpařuje sůl a minerální látky, což by vás při denním saunování mohlo vyčerpávat.

Jak dlouho být v páře

Teploty v parní lázni se pohybují od 35 – 50 °C a vlhkost vzduchu je až 100 %. Délka pobytu se doporučuje od 10 do 20 minut, ale to je velmi individuální.

Jak správně dýchat v sauně

Kartáčování provádějte na své osušce nebo až pod sprchou. Uvolněte se a zvolna dýchejte. V saunách se doporučuje dýchat pouze nosem. Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos i ústa dlaní.

Co pít a jíst po sauně

Pít byste neměli ani po saunování.

Pijte vodu, minerálku nebo ovocné šťávy, ale nedávejte si alkohol. Tělo potřebuje čas na regeneraci po sauně, nezatěžujte ho sebekvalitnější lihovinou.

Čím se mazat v sauně

Nejlepší peeling do sauny je ten, který obsahuje vhodnou čisticí složku, jako je sůl, jíl nebo třtinový cukr. Peelingový krém nanášejte krouživými pohyby, nechte působit a smyjte při ochlazování po sauně nebo po parní lázni. Prokrvení kůže a účinky peelingu ještě podpoří použití masážních kartáčů do sauny nebo žínek.

Co se děje v těle v sauně

Po saunování je náš organismus tak nastartovaný, že spaluje kalorie ještě několik hodin poté. Je to skvělá detoxikace. Saunování dále pozitivně ovlivňuje naši pleť. Ta se díky intenzivnímu pocení dokonale vyčistí, odplaví se z ní bakterie a mikro, zlepší se její hydratace a vyživení.

V čem je dobrá sauna

Pravidelné návštěvy v sauně napomáhají jak relaxaci, tak i zlepšují naše zdraví. Zvyšuje se odolnost proti nachlazení, rýmě, kašli a dalším virózám. Pokud vám tyto nemoci komplikují život, pak opravdu není nic jednoduššího než si na sebe udělat čas a vyrazit za odpočinkem do sauny.

Jaký typ sauny je nejlepší

Finská sauna je „klasika“ a volba většiny zákazníků. V saunové kabině je velké horko (60–105 °C) a zároveň suchý vzduch s vlhkostí okolo 5 %. Proto byste uvnitř sauny neměli trávit příliš moc času, doporučujeme asi 15 minut. Poté si odpočiňte a zchlaďte se například v bazénku se studenou vodou.

Co dělat před saunou

„Správné saunování“Před saunováním vypijte sklenici nebo dvě vody, či speciálního saunového nápoje.I před prvním vstupem je vhodné se osprchovat.V sauně si pak pouze lehněte na podložku či podsedák a relaxujte.Metlu (vihtu březovou) při prvním cyklu nepoužívejte, pokožka na to ještě není připravena.

Jak chránit vlasy v sauně

Vlasy můžete před saunováním nejprve omýt svým oblíbeným šamponem. Potom na ně naneste hydratační masku, kterou necháte působit během saunování. Stejně dobře bude fungovat i kokosový olej. Ten vlasům dodá užitečné živiny, hydrataci a vytvoří kolem nich ochranný obal.

Co dělat a nedelat před saunou

Před saunováním zamiřte pod sprchu

Než se usadíte na lavici v sauně, zamiřte pod sprchu, pořádně své tělo omyjte a pak se důkladně otřete ručníkem. Do sauny byste nikdy neměli vstupovat mokří. Těsně před saunováním byste si také měli odpustit popíjení alkoholu a kouření cigaret.

Co Nejist před saunou

Než půjdete do sauny

Saunování nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Pokud se ale přece jen chystáte za několik hodin navštívit wellness centrum či domácí saunu, pak vynechejte těžká, tučná a smažená jídla. Při saunování totiž dochází k velké změně tlaku a mohlo by se vám udělat v rozehřáté kabince nevolno.

Co si dát po sauně

V tom případě hned po saunování pouze doplňte tekutiny. S větším jídlem počkejte 30–60 minut. Vaše porce by se měla skládat hlavně ze zeleniny a bílkovin. Skvělý je například zeleninový salát s drůbežím či rybím masem nebo vajíčkem.

Co se děje s tělem v sauně

Po saunování je náš organismus tak nastartovaný, že spaluje kalorie ještě několik hodin poté. Je to skvělá detoxikace. Saunování dále pozitivně ovlivňuje naši pleť. Ta se díky intenzivnímu pocení dokonale vyčistí, odplaví se z ní bakterie a mikro, zlepší se její hydratace a vyživení.

Jak se zdrave saunovat

Nemluvte, sauna je určena pro relaxaci. Vydržte, dokud se pořádně nezapotíte – 10 až 15 minut. Dýchejte nosem, pokud vás pálí, zakryjte si ho dlaní nebo se opláchněte. Když se začne tělo potit, můžete si kůži utírat a tím se k budou otvírat póry a lépe se pročišťovat.

Co je lepší infrasauna nebo finská sauna

Vzhledem k nízké teplotě vzduchu je návštěva infrasauny na rozdíl od finské sauny vhodná i před sportovním výkonem (rozehřeje svaly) a zlepšuje jejich elasticitu. Infrasauna uvolňuje namožené svaly, které prohřívá do hloubky, uleví i od bolesti zad (při teplotě okolo 45°C).

Jaké zářiče v infrasauně

Infrapaprsky B a C ohřívají jen vrchní část kůže. Do infrasauny byste proto měli vybírat jen ty zářiče, které umí produkovat kompletní spektrum IR záření, tj všechny tři jeho složky A+B+C. Takové záření je nejpodobnější opravdickému sluníčku, neléčí jen povrch kůže, ale pronikne až do hloubky.

Proč nosit klobouk do sauny

Klobouk do sauny nebo čepice do sauny chrání vaši hlavu před teplem, která jde z horké páry. 2. Hlava má tendenci zahřívat se rychleji než zbytek těla, zvláště když sedíte v sauně. Klobouk drží vzduch kolem hlavy v ideální teplotě.

Co si vzít s sebou do sauny

Do sauny si s sebou vezměte vhodné obutí (žabky, nazouváky), mýdlo, případně šampon a hlavně osušku, ručník či speciální prostěradlo.

Co si nebrat do sauny

Před tím, než vyrazíte do sauny, si tedy můžete dopřát menší porci lehkého jídla, třeba salátu s kouskem masa či sýrem. Po saunování si dejte kousek ovoce či zeleniny, jako třeba jablko, banán, broskev, mrkev či listový salát. Pomohou totiž doplnit do těla sodík a další minerály, které jste v sauně vypotili.

Co se pije v sauně

Jde především o draslík, vitamín C, hořčík atd. Doplníte je, budete-li pít po saunování především ovocné šťávy, minerální vody, bylinné čaje atd. Vyhněte se však příliš slazeným nápojům. Pro doplnění tekutin jsou vhodné i polévky.

Jak to funguje v sauně

Finská sauna funguje na principu nepřímého působení tepla: horká kamna ohřívají vzduch, který posléze ohřívá pokožku, přes kterou se ohřeje tělo. Oba druhy saun tedy prohřívají tělo, ale jiným způsobem. U domácích infrasaun a saun se liší i způsob saunování.

Jaký vybrat infrazářič

Oblast použití

Stupeň krytí Ochrana infrazářiče před cizími předměty nebo před nebezpečným dotykem
IP2X Ochrana před vniknutím předmětů s průměrem 12 mm nebo před prstem.
IP3X Ochrana před vniknutím předmětů o průměru 2,5 mm.
IP4X Ochrana před vniknutím předmětů o průměru nad 1 mm.
IP5X Částečná ochrana proti vniknutí prachu.

Jaká topidla jsou nejvhodnější do infrasauny

Karbonová topidla

Karbonové zářiče tak dosáhnou maximální teploty uvnitř infrasauny (60°C) pomaleji, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady jsou vyšší. Distribuce infračervených paprsků je však u těchto topidel nejrovnoměrnější a efektivnější.