Jak změřit obvod hrudníku bez metrů?

Jak zjistit obvod hrudníku

Obvod hrudníku se měří pod prsy při výdechu. Metr utáhněte tak, aby byl těsný. Tím získáte velikost, kterou budete pří nákupu uvádět – např. 75, 80, 85 atd.
Archiv

Jak změřit pas bez metrů

Zapomeňte na metr, pásmo a další pomůcky. Stačí spustit aplikaci Size Up, umístit telefon na začátek měřené vzdálenosti, stisknout tlačítko start, a poté zcela přirozeně jen položit telefon na konec. Po stisku ukončit se zobrazí přesná vzdálenost v centimetrech.

Jak změřit obvod hrudníku muž

(A) Krk: Změřte kolem středu krku u ohryzku. (B) Obvod hrudníku: Měřte pod paží, v nejplnější části obvodu hrudníku. (C) Pas: Změřte kolem pasu.

Jak si změřit obvod

Nejdůležitějšími vodítky jsou horní obvod a obvod boků. Měřte se přímo na těle, pouze přes spodní prádlo, nejlépe za asistence druhé osoby, Při měření stůjte vzpřímeně, avšak přirozeně uvolnění. HORNÍ OBVOD (A): Krejčovský metr přiložíme vpředu přes nejšírší místo prsou a vedeme jej v podpaží mírně nahoru na záda.

Co je obvod hrudníku

Obvod hrudníku – měření nejširší části hrudníku mezi švy v podpaží. Zadní délka – od nejvyšší části ramen napůl přeloženého oblečení, až po spodní okraj.

Jak určit velikost prsou

Vezměte do ruky krejčovský metr a změřte si obvod „přes prsa“ a „pod prsy“. V případě prvního měření si oblékněte podprsenku s mírnou výztuží a metr přiložte do takové úrovně prsou, ve které jsou nejplnější. Získáte tím tak rozměr, podle kterého poté snadno určíte velikost košíčku.

Kde je pás na těle

Měření pasu se provádí nad boky, pod žebry, v nejužším místě. Polohujte si metr kolem pasu. Postavte se rovně, dýchejte normálně (nenadýmejte se a nezatahujte břicho). Umístěte konec metru na pupek, obejděte pas, projděte zády a ujistěte se, že metr zůstává v rovině, není zkroucený a není příliš hluboko ve vašem těle.

Jak zjistit velikost pasu

Obvod pasu měříme naopak v nejužší části břicha, tzn. nad pupkem a testu pod hrudním košem. Obvod pasu neměř zcela těsně, spíše tak, abys mohla klidně nadechnout.

Kde se měří boky u mužů

Obvod boků by měl být měřen v místě, kde mají hýždě největší vyboulení, paralelně k rovině podlahy. Při měření je třeba mít nohy těsně u sebe, paže rozpaženy a váhu těla rovnoměrně rozloženou (a zřejmě je také potřeba měřit se bez oblečení přímo na těle).

Jak se měří tělo

Metr musí být kolem těla „tak akorát“. Nesmí ani táhnout, ani viset. A ještě jedna důležitá míra- délka oděvu: Délka oděvů pro dolní část těla (sukně) se měří od pasové linie, takže pro tuto míru je vhodné, jak jsem psala výše, mít v pase navázanou stuhu, abychom si byli jistí odkud délku měřit.

Jak se měří hruď

Při měření hrudníku se postavte do spodního prádla (nebo bez košile, pokud jste muž), měření proveďte tak, že si přiložíte metr kolem hrudníku a omotáte jej kolem hrudníku v nejsilnějším místě pod pažemi. Nezapomeňte si dát metr do podpaží (do měření nezapočítávejte paže).

Jak měřit pas

Pas měříme v polovině vzdálenosti mezí horní hranou lopaty kosti kyčelní a posledním (spodním) žebrem. Nenechte se zmást pupíkem, který občas může být u lidí s krátkým trupem níže. Měřidlo přikládáme těsně na břicho, ale nesmí škrtit. Paže jsou volně svěšené podél těla.

Co je za velikost 40

Velikostní tabulka dámská – trika, topy, košile, svetry, mikiny, bundy, kabáty, halenky, šaty

Evropská velikost 32 40
Americká velikost XXS L
Obvod přes prsa 80 96
Obvod pasu 61 77
Obvod boků 87 103

Jaká je velikost podprsenky 75B

75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Jaká je průměrná velikost prsou

Česká republika se s uváděnou průměrnou velikostí D řadí mezi vnadnější země. Ženy žijící v Africe či asijských zemích mají průměrnou velikost košíčků A nebo B, zatímco v Británii, střední Evropě či Spojených státech je průměrná velikost C nebo D, v Austrálii pak C.

Kdy měřit svaly

Měřte se hned po ránu, když se probudíte. Před měřením nepijte ani nejezte.

Jak velký pásek

Změřte si obvod pasu přímo v těch místech, kde chcete opasek nosit. Tento naměřený rozměr odpovídá velikosti a délce opasku, kterou budete objednávat. Pokud kupujete opasek jako dárek, můžete změřit kalhoty v místě, kde se provléká opasek, nebo se raději orientujte podle staršího opasku.

Jak se měří délka pásku

Stanovení délky pásku

Pásek měříme tak, že se míra počítá od vnitřní hrany spony po 3 dírku na opasku. Opasek má většinou 6 – 7 dírek, takže využijete dírku na středu (cca 15 cm od kraje). Tím je zajištěno, že konec pásku půjde vsunout do poutek u kalhot a nebude Vám plandat nebo nebude naopak krátky.

Kde se měří pas u žen

Obvod pasu měříme vestoje, do půli těla vysvlečení a metr přiložíme v polovině vzdálenosti mezi dolním žebrem a horním okrajem pánve, na nejširší místo obvodu břicha. Nesmíme se nechat zmást úrovní pupíku, protože ten se u lidí s krátkým trupem může nacházet kousek níže.

Kde je pas na těle

Pas měříme v polovině vzdálenosti mezí horní hranou lopaty kosti kyčelní a posledním (spodním) žebrem. Nenechte se zmást pupíkem, který občas může být u lidí s krátkým trupem níže.

Co je obvod hrudniku

Obvod hrudníku – měření nejširší části hrudníku mezi švy v podpaží. Zadní délka – od nejvyšší části ramen napůl přeloženého oblečení, až po spodní okraj.

Jaká velikost je 42

Dámské

Velikosti XS M
Konfekční velikost 34 42
Výška postavy 160 168
Obvod hrudníku 82 – 86 94 – 96
Obvod pasu 66 – 68 78 – 80

Co je velikost 44 46

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42
86 – 89 70 – 73 44/46

Jak se určuje velikost prsou

Velikost prsou se určuje z rozdílu obvodu hrudníku pod prsy a obvodu přes prsa. Tímto rozdílem se dá snadno odvodit velikost košíčků u podprsenek. Obvod pod prsy měřte nejlépe krečovským metrem. Měřte těsně pod prsy.

Jak vypočítat velikost prsou

Velikosti košíčku zjistíte po změření obvodu poprsí.Obvod měřte v nejširší části poprsí.Ujistěte se, že krejčovský metr máte ve stejné výšce jak přes poprsí, tak přes záda.Odečtěte údaj z metru.Až budete mít změřeno, zadejte hodnoty do naší kalkulačky velikostí .