Jak zpevnit Plotovy sloupek
Aby se plot nevyvrátil, je nutné oplocení zpevnit pomocí šikmých vzpěr, které působí proti tahu napínacích drátů.
Archiv
Jak pripevnit pletivo na plot
Roli pletiva si umístěte vedle prvního sloupku a rozviňte jej po celé délce. Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.
Jak na betonový plot ve svahu
Nejjednodušší způsob, jak namontovat betonový plot ve svahu je pomocí tzv. „odskoků“ jednotlivých polí, kdy je každé pole odsazeno výše či níže oproti poli předchozímu. Tímto způsobem se na horní hraně plotu vytvářejí „schodky“, přičemž spodní hrana plotu kopíruje terén.
Jak ukotvit dřevěný plot
Pomocí kotvy a šroubovacích patek lze plotové sloupky upevnit i do betonových podkladů. Aby plot dobře držel, použijte dostatečně velké šrouby a hmoždinky. Jejich délka by měla být min. 60 mm (čím vyšší plot, tím delší šrouby a hmoždinky).
Jak na levný plot
Drátěné ploty
Jde o nejdostupnější a nejlevnější řešení. Jejich předností je rychlá montáž (pomocí zemních vrutů dokonce i bez betonování sloupků) a vysoká průhlednost. Pokud však právě o průhlednost nestojíme a naopak vyhledáváme co nejvíce soukromí, budeme se muset poohlédnout po jiném řešení.
Jak na plot v kopci
Pro montáž pletiva ve svahu se nabízí vícero možností. První je terén rozčlenit na terasy, popřípadě udělat podél pozemku betonovou zídku, která terén vyrovná. Uchycení plotu je pak otázkou několika minut. Pokud je terén šikmý příliš, nebo existuje jiný důvod, proč zídku nelze využít, je možné pletivo uchytit bez ní.
Jak natáhnout lesnické pletivo
Do vyvrtaných děr vložíme sloupky a zasypeme suchým betonem. Pomocí vodováhy sloupek vyrovnáme do kolmé polohy a beton upěchujeme. Po vytvrdnutí betonu můžeme na sloupky navrtat příchytky na napínací drát. Vzpěry dáváme do rohů a po každých 25-30 metrech.
Jak spojit Drateny plot
Při spojování pletiva je postup opačný. Nejdříve musíte získat drát, kterým budete dvě role pletiva splétat. Šroubovitým pohybem tedy vypleťte z jedné role krajní drát. Krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček tento drát provlékněte a šroubujte v místě, kde chcete dvě role nebo dva kusy drátěné sítě spojit.
Jaký plot se hodí do svahu
Z drátěných pletiv doporučujeme do svahu využít klasické čtyřhranné pletivo Prima, které u ná najdete ve více barevných i konstrukčních provedeních (liší se výškou, průměrem drátů a tím, jak se instaluje). Větší pevnosti dosáhnete, vyberete-li si role bez vpleteného napínacího drátu.
Co pod betonovy plot
Podhrabové desky pod plot – náhrada podezdívky
Podhrabové desky slouží jako náhrada podezdívky, umocňují bezpečnost plotu a zamezují podhrabávání psů. | Prodáváme také držáky podhrabových desek. Osobní odběr desek je možný na všech našich pobočkách. Cena dopravy je kalkulována individuálně.
Co dát pod dřevěný plot
Dřevěné sloupky jsou náchylné na klimatické podmínky a vlhkost. Z tohoto důvodu je nutné je ošetřit např. impregnací, gumoasfaltem, lakem na dřevo a poté je osadit pod úroveň terénu nebo pomocí kotevní patky na úroveň terénu. V tomto případě je nutné vyhloubit nejprve díru do země, která se následně vybetonuje.
Co pod dřevěný plot
Podhrabové betonové desky jsou praktickými doplňky nejen pletivového plotu, které účelně zamezují prorůstání travnatých porostů do plotové konstrukce či tvoří zábranu proti úniku drobných hospodářských či domácích zvířat.
Jak levné oplotit zahradu
Ohraničení pozemku plotem z pletiva je poměrně rychlým a levným řešením. Svou strukturou však neposkytuje příliš soukromí, a proto tuto variantu oplocení volí majitelé pozemků, které mají nízkou frekvenci kolemjdoucích a nejsou vystavovány pohledům z okolí. Může to mít i své klady.
Jaký plot vyjde nejlevněji
PRO: Drátěný plot je tou nejdostupnější a nejlevnější variantou plotu. Mezi jeho přednosti patří vysoká průhlednost a také rychlost stavby. V případě pozinkované nebo poplastované varianty nabízí slušnou antikorozní ochranu.
Jak napnout Napinaci drat
Podle výšky pletiva zvolte dva nebo tři řady napínacích drátů, buď jen nahoře a dole, nebo ještě uprostřed. Napínací drát protáhněte napínákem a pomocí kombinačních kleští co nejvíc vypněte. Konec drátu ucvakněte a dotáhněte ráčnou napínáku.
Jak daleko od sebe sloupky na plot
Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.
Jak na Oplocenku
Zvolený typ oplocenky musí odpovídat podmínkám dané lokality. Tvar oplocení se volí tak, aby byla oplocena co největší plocha s minimální spotřebou plotu (pletiva nebo dřevěných dílů). Proto je žádoucí dodržet přímou linii plotu a nevytvářet ostré úhly v lomových bodech.
Co je to oplocenka
Jejich primárním posláním je chránit přirozené zmlazování nebo výsadby dřevin před škodlivým působením zejména spárkaté zvěře. Podle rozsahu chráněného statku je lze členit na individuální, skupinové a plošné prostředky ochrany.
Jak se spojuje pletivo
Při spojování pletiva je postup opačný. Nejdříve musíte získat drát, kterým budete dvě role pletiva splétat. Šroubovitým pohybem tedy vypleťte z jedné role krajní drát. Krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček tento drát provlékněte a šroubujte v místě, kde chcete dvě role nebo dva kusy drátěné sítě spojit.
Jak vysoký sloupek pro plot
3. Jak vysoké sloupky potřebuji Standardní výška sloupků se pohybuje v rozmezí 150–300 cm. Pro nestandardní výšky se pak sloupky nastavují pomocí spojky nebo existuje varianta extra vysokých sloupků pro tenisové pletivo až do výšky 520 cm.
Jak zakrýt betonový plot
Každý betonový plot, zídka i sloupek musí být zakryt betonovou zákrytovou deskou. Nejen že to lépe vypadá, ale stříška vám ochrání plot před vodou a tím i před mrazem. V nabídce je několik druhů betonových stříšek, které se mohou mezi sebou i kombinovat.
Jak hluboko sloupky na plot
Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe. Chápeme, že kopat 80 cm hluboký otvor pro úzký plotový sloupek, který v zemi stejně bude jen cca 50 cm se nikomu nechce. Reálně se proto ploty zakládají do děr o hloubce okolo 50 až 60 cm.
Proč se davaji koule na plot
Výstražné koule se na vedení vysokého napětí dávají z důvodu varování nízko letících letadel a k prevenci nehod. Červeno bílé koule z plastu vizuálně zvýrazní dráty a letadla tak velmi snadno identifikují, že se mají drátům vyhnout.
Co dát na plot aby nebylo vidět
Nejčastěji používané jsou jehličnany, ale podle odborníků nejsou ideální. Dostatečně vysoký plot, který ochrání zahradu před zvědavými pohledy, a to i v zimě, lze přitom vypěstovat například z habrů, topolů, ptačího zobu, hlohyně nebo tavolníku.
Proč se dávají koule na plot
Výstražné koule se na vedení vysokého napětí dávají z důvodu varování nízko letících letadel a k prevenci nehod. Červeno bílé koule z plastu vizuálně zvýrazní dráty a letadla tak velmi snadno identifikují, že se mají drátům vyhnout.