Kam až Platí Pražská Lítačka?

Kam plati Litacka Praha

Předplatní kupóny pro Prahu se vydávají jak v elektronické formě na čipové kartě, tak v papírové formě k průkazce PID. Tyto předplatní kupóny platí na celém území Prahy ve všech dopravních prostředcích a všech linkách PID (kromě AE) po jejich dobu platnosti.
Archiv

Kde všude platí PID Lítačka

Aplikace PID Lítačka už tato omezení nemá. Může jí využívat Čech i turista, člověk s kontaktní či bezkontaktní platební kartou, ceny jízdenek jsou bez přirážek či poplatků za odeslání SMS a jízdenky platí ve všech prostředcích PID v Praze a na celém území Středočeského kraje.

Kam až Platí Lítačka ve vlaků

Průvodčí ji totiž nově uznává jen do stanic v pásmu, ve kterých rychlík skutečně zastavuje, nikoliv jimi jen projíždí. „Například při cestě rychlíkem do Kralup platila dosud jízdenka PID pro území Prahy až do zastávky Praha-Sedlec. Navazující jízdenku Českých drah (ČD) bylo nutné mít zakoupenou až z této zastávky.

Co je pasmo PV Praze

Tarifní pásma na území Prahy (dvojpásmo P a pásma 0 a B)

Do pásma P jsou zařazeny všechny linky metra, tramvají, městských autobusů a trolejbusů, přívozů a lanová dráha na Petřín a vybrané železniční stanice a zastávky v centru Prahy.
Archiv

Jak funguje Lítačka v metru

Samotná Lítačka je pouze nosičem jízdenky – přepravního časového kuponu. To znamená, že si nejdříve musíte pořídit kartu a teprve poté na ni nahrajete kupón. Můžete ji získat buď v osobní, nebo v anonymní verzi. Osobní Lítačka: Je na ní vytištěna barevná fotografie majitele spolu s jeho jménem a příjmením.

Na co všechno je Lítačka

Lítačku můžete využít nejen pro dopravu, ale například i jako čtenářský průkaz do Městské knihovny v Praze, či jako kartu pro nabíjení elektromobilu v síti PRE point. Dále mají držitelé Lítačky k dispozici rozsáhlý slevový program, který mohou čerpat nejen v Praze, ale i ve Středočeském kraji.

Na co se vztahuje Lítačka

Platí Lítačka i ve vlaku Platí tam, kde platí váš kupon, tedy v metru, tramvaji, autobusech, ale i na přívozech, v lanovce, ve vlaku.

Na co všechno platí Lítačka

Platí Lítačka i ve vlaku Platí tam, kde platí váš kupon, tedy v metru, tramvaji, autobusech, ale i na přívozech, v lanovce, ve vlaku.

Jak funguje Lítačka ve vlaku

Stačí si In Kartu ČD zaregistrovat k vašemu účtu na www.pid.litacka.cz a svůj kupón PID si k ní přiřadit. Cestujte v PID ve všech prostředcích jen s jednou kartou. Svůj časový kupón PID můžete přiřadit také k mobilnímu telefonu a prokazovat se QR kódem na displeji vašeho mobilu v mobilní aplikaci PID LÍTAČKA.

Ve kterých vlacích platí PID

Do systému PID jsou zařazeny všechny osobní a spěšné vlaky a vyjmenované vlaky vyšší kategorie (zveřejněné v Tarifu PID a na vývěskách) (dále jen „vlaky PID“) na území hl. m. Prahy (tarifní pásma P, 0 a B) a v příměstské oblasti (tarifní pásma 1–12).

Jak nahrát kupón na Lítačku

Pro nahrání kupónu do mobilu je potřeba nejprve mobilní aplikaci zaregistrovat jako identifikátor. Do aplikace se přihlaste svým účtem z pidlitacka.cz, vložte si do profilu správnou fotografii a následně proveďte registraci identifikátoru v sekci Můj účet, záložka Kupóny.

Jak si koupit kupón na Lítačku

Kde zakoupím dlouhodobé kupóny Elektronické dlouhodobé kupóny lze zakoupit na e-shopu pidlitacka.cz, v mobilní aplikaci PID Lítačka, v Zákaznickém centru Lítačka ve Škodově paláci, na e-shopu DPP nebo na kontaktních prodejních místech DPP. Na kartu lze kupón zakoupit taktéž na pobočkách ve Středočeském kraji.

Jak se používá Lítačka

Pro aktivaci jízdenky je nutné mít připojení k internetu. Jízdenku je možné aktivovat přímo při nákupu (aktivace Ihned po nákupu a aktivace Na určitý čas), nebo můžete zakoupit jízdenku do zásoby a aktivovat ji později (aktivace Později ručně) v sekci Jízdenky nebo přes vyhledané spojení.

Jak funguje Lítačka ve vlaků

Stačí si In Kartu ČD zaregistrovat k vašemu účtu na www.pid.litacka.cz a svůj kupón PID si k ní přiřadit. Cestujte v PID ve všech prostředcích jen s jednou kartou. Svůj časový kupón PID můžete přiřadit také k mobilnímu telefonu a prokazovat se QR kódem na displeji vašeho mobilu v mobilní aplikaci PID LÍTAČKA.

Co patří do PID

Do systému PID patří pouze osobní a spěšné vlaky a vybrané rychlíkové a spěšné linky – vždy jen 2. vozová třída (seznam rychlíků). Na integrovaných linkách a úsecích lze využít kromě tarifu dopravce také jízdní doklady PID. Některé vlakové linky S nemusí být integrovány v celé své trase (zejména dále od Prahy).

Jak použít Lítačku v autobuse

1) S předplatní jízdenkou pro celou cestu

Přiložte čipovou kartu na čtecí zónu pokladny a viditelně ukažte stranu s fotografií řidiči. Kdo nevlastní čipovou kartu, viditelně ukáže řidiči předplatní jízdenku i s kuponem nebo oběma kupony (pro pásma P, 0, B a pro navazující vnější pásma při cestách přes hranici Prahy).

Jak funguje Lítačka Praha

Co je to Lítačka Lítačka je čipová karta, na níž si můžete nahrát kupon MHD. Od března nahradila problematickou Opencard, na rozdíl od ní ale funguje hlavně jako tramvajenka. Nepůjde s ní platit parkování, jako tomu bylo u Opencard, můžete ji ale použít jako průkazku do městské knihovny.

Jak funguje Lítačka v mobilu

Nahrání Lítačky do mobilu je jednoduché: stačí si stáhnout aplikaci PID Lítačka (zdarma pro Android a iOS), přihlásit svůj účet a převést svůj platný kupon. Převod probíhá v průběhu registrace identifikátoru přímo v aplikaci.

Jak si zařídit Lítačku Praha

Jak získat kartu Lítačka Kartu Lítačka vydává hlavní město Praha, lze ji objednat online nebo na kontaktních místech. Karta je vyhotovena do dvou týdnů. Vybraná kontaktní místa umožňují též expresní vydání karty na počkání.

Jak se plati v metru v Praze

Jízdenky pro jednotlivou jízdu:mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou)SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P)jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Které vlaky jsou součástí PID

Do systému PID patří pouze osobní a spěšné vlaky a vybrané rychlíkové a spěšné linky – vždy jen 2. vozová třída (seznam rychlíků). Na integrovaných linkách a úsecích lze využít kromě tarifu dopravce také jízdní doklady PID.

Jak se plati v autobusech v Praze

Podle typu nabízejí základní nebo všechny jednotlivé papírové jízdenky PID pro území Prahy i Středočeského kraje. U většiny automatů lze platit pouze českými mincemi, postupně však přibývá míst, kde lze jízdenku zakoupit i s využitím bezkontaktní platební karty.

Na které vlaky platí Lítačka

Jízdenky platí ve všech linkách PID, včetně vlaků a příměstských autobusů. Výjimkou jsou pouze 15minutové jízdenky, které neplatí ve vlacích – ale jejich nákup v aplikaci Vás v těchto případech upozorní. Další informace o možnosti použití jednotlivých typů jízdenek naleznete na webových stránkách pid.cz.

Jak jezdit po Praze zdarma

Kdo a kdy jezdí v MHD Praha zdarma Všichni senioři s věkem nad 65 let jezdí v pražském metru, tramvajích i autobusech zcela zdarma. Podmínkou však je se při případné kontrole revizorem prokázat občanským průkazem, cestovním pasem či průkazem PID. MHD Praha pro seniory nad 65 let nepožaduje nic dalšího.

Kdo má v Praze jízdné zdarma

Od 1. července mohou děti do 15 let a senioři od 65 let využívat pražskou MHD zdarma. Díky změnám tarifu Pražské integrované dopravy (PID) se rozšířily kategorie pro bezplatnou přepravu.