Kam až plati DÚK?

Kde platí jízdenka DÚK

Vlaky ČD zařazené do systému DÚK – Doprava Ústeckého kraje

Do DÚK je zapojena regionální autobusová doprava, městská hromadná doprava v Chomutově a Jirkově, Teplicích, Bílině, Ústí nad Labem, Děčíně, Varnsdorfu, Mostu a Litvínova, Roudnici nad Labem, osobní a spěšné vlaky a vybrané rychlíky.
ArchivPodobné

Co je to DÚK

Doprava Ústeckého kraje (DÚK) je integrovaný dopravní systém, zahrnující železniční, autobusové a lodní linky a některé MHD v Ústeckém kraji. Pokrývá celé území ústeckého kraje a na některých místech přesahuje i do krajů sousedních.

Kde koupit síťovou jízdenku

Kde lze jízdenky zakoupit V pokladnách ČD, GW Train a u průvodčích ve vlacích, v turistických motoráčcích, u posádek na turistických lodích, u řidičů autobusů a trolejbusů MHD v Teplicích, Bílině, Děčíně, Varnsdorfu, Chomutově a Jirkově, v informačních kancelářích dopravců DÚK.
Archiv

Co je to tarifní jednice

Tarifní jednice je jednotka tarifní vzdálenosti mezi zónami, která slouží k výpočtu jízdného. Tarifní vzdálenosti jednotlivých zón VDV jsou uvedené v příloze č. 3 Tarifu VDV, v tzv. Matici tarifních jednic VDV.

Jak funguje Dúkapka

DÚKpass, neboli poukaz pro cestování zdarma, je poukaz s vygenerovaným QR kódem, který návštěvníkovi vystaví ubytovatel zapojený do systému bezplatné dopravy. Tento QR kód pak návštěvník naskenuje do aplikace DÚKapka a získá tak zdarma celodenní síťovou jízdenku na každý den pobytu, včetně dne příjezdu.

Co to je síťová jízdenka

Síťová jízdenka je jízdenka, která je automaticky vydávána pro cestu po 7 a více zónách a zahrnuje vždy i zónu 001 Plzeň. Platí 240 minut a můžete ji využít po celém Plzeňském kraji ve všech spojích IDPK (autobusy, vlaky i MHD).

Kde všude platí idol

Ano, samozřejmě všude tam, kde jsou přijímány platební karty, tj. u řidiče, na pokladně ČD, u průvodčích železničních dopravců v IDOL nebo kontaktním místě IDOL.

Jak zjistit cenu dopravy

Cenu jízdného IREDO je možné také zjistit z tarifních map (elektronická podoba mapy je dostupná v sekci Tarifní mapy IREDO – ZDE). Tarifní mapy IREDO jsou vylepeny na každé zastávce v integrovaném území. Na mapě je vždy žlutým kolečkem vyznačeno místo, kde se nacházíte.

Jak funguje IREDO

S jednou kartou do dvou krajů Karta IREDO nabízí pohodlné cestování napříč Pardubickým a Královehradeckým krajem. S přestupní nebo časovou jízdenkou můžete využít služeb každého z dopravců, kteří v regionu působí. Jízdenky pořídíte na pokladnách všech dopravců nebo na palubách autobusů i vlaků.

Jak koupit jízdenku na vlak přes SMS

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.

Jak poslat SMS jizdenku Usti nad Labem

SMS jízdenku koupíte tak, že na telefonní číslo 902 06 15 odešlete tvar zprávy MDJ (nerozlišují se velká a malá písmena).

Co je integrovaná jízdenka

Výhodou integrované jízdenky je, že ji lze v daných tarifních pásmech a během doby platnosti využít ve všech dopravních prostředcích provozovaných krajem. Tedy včetně městské hromadné dopravy a příměstských autobusů. Příjemná je také cena. Například z Olomouce do Drahanovic a zpět vyjde integrovaná na 68 korun.

Jak platit Opuscard ve vlaku

Pokud máte na Opuscard dobitou elektronickou peněženku, stačí u řidiče nebo na samoobslužném terminálu vybrat požadovanou jízdenku a zaplatit kartou Opuscard. Jízdenka je nahraná na kartu.

Co mám říct v autobuse

Svůj odchod a příchod je třeba vždy ohlásit, osoba se ZP nemusí slyšet, že odcházíte. Nepoužívejte slova TADY a TAM – vyjadřujte se přesně (např. „Po vaší pravé straně se nacházejí dveře do autobusu.". Poskytněte osobě se ZP dostatek informací o tom, co se děje a kde se nachází.

Jak poslat malý balíček

Poslat balík přes PPL

Základní cena je 159 korun (nebo 99 korun, pokud zásilku donesete na PPL parcel shop) a hodí se hlavně pro malé a těžké balíky. Po vzoru DPD nabízí snadný způsob odeslání přes aplikaci Balík pro tebe. Přes výše uvedené dopravce pohodlně zašlete balík i do zahraničí.

Jaká je cena poštovného

Balík Na poštu a Balík Do ruky

Hmotnost zásilky Cena Balíku na Poštu Cena Balíku Do ruky
Do 2 kg 108 Kč 128 Kč
Do 3 kg 116 Kč 138 Kč
Do 4 kg 120 Kč 142 Kč
Do 5 kg 127 Kč 149 Kč

28. 4. 2017

Jak platit IREDO kartou ve vlaku

Kontrola platnosti vícedenní, síťové nebo přestupní jízdenky probíhá přiložením (přiblížením) bezkontaktní čipové karty IREDO k odbavovacímu zařízení řidiče autobusu nebo k přenosné pokladně vlakového personálu ve vlaku, případně ke čtečce revizora.

Jak platit kartou IREDO

Kartu IREDO lze používat i jako elektronickou penženky a platit s ní jednotlivé jízdenky. Využíváním karty IREDO získáte slevy na jízdném v rámci tarifu IDS IREDO. O kartu IREDO můžete zažádat na kontaktních místech IREDO nebo elektronicky přes e-shop.

Co vše se dá platit přes SMS

Pomocí Pay SMS lite můžete prodávat zboží a služby, které jsou mobilními operátory zařazeny do speciálního režimu. V současné době lze SMSkou platit za CD, DVD, noviny, časopisy, vstupenky, jízdenky. SMS platby Pay SMS můžete však použít například i pro zpoplatnění služby WiFi, kterou poskytujete.

Kde platí SMS jízdenka

SMS jízdenka platí jako přestupní na území hl. m. Prahy, a to pouze v pásmu P. v pásmu 0 vč. B a ve vnějších tarifních pásmech (na příměstských linkách PID). ve vlacích zapojených do systému PID.

Jak si koupit jízdenky přes mobil

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.

Jak se kupuje jízdenky přes mobil

Aplikace „PID Lítačka“ je k dispozici zdarma pro platformy Android a iOS. Pomocí ní lze zakoupit všechny jednotlivé elektronické jízdenky PID pro Prahu i Středočeský kraj platné od 15 minut (v Praze od 30 minut) do 3 dnů (v kraji do 1 dne).

Kde platí IDSOK

S jízdenkou IDSOK můžete cestovat všemi dopravními prostředky objednávanými Olomouckým krajem, a to osobními, spěšnými vlaky, rychlíky a expresem Českých drah a.s., vlakem RegioJet, příměstskými autobusy a MHD v Šumperku, Zábřehu, Olomouci, Přerově, Prostějově a Hranicích.

Jak dlouho plati integrovana jizdenka

Maximální časová platnost jízdenky je 4 hod (síťová jízdenka) s výjimkou Turistických jízdenek a jízdenek pro zavazadla, které platí po dobu 24 hod od zakoupení.

Kde všude platí IDOL

Ano, samozřejmě všude tam, kde jsou přijímány platební karty, tj. u řidiče, na pokladně ČD, u průvodčích železničních dopravců v IDOL nebo kontaktním místě IDOL.