Kam na Malorcu?

Kdy nejlépe jet na Mallorcu

Nejlepší šanci na perfektní počasí budete mít při návštěvě Mallorky od května do října. To je na ostrově hlavní sezóna a prší jen minimálně. Přes den se teploty většinou drží nad 25 °C a v noci nejméně na 15 °C.

Na co si dát pozor na Mallorce

Na Mallorce je několik věcí, na které by si měli cestovatelé dávat pozor:Slunce: Mallorca je známá svým sluncem a vysokými teplotami.Krádeže: turistické oblasti jsou náchylné k krádežím.Doprava: řidiči na Mallorce jsou často velmi rychlí a nevšimnou si cyklistů nebo chodců.

Co si vzít sebou na Mallorcu

Jasně – snažte se doma nezapomenout léky na předpis, dioptrické brýle, nabíječku a podobně, ale v krajním případě se i tyto věci dají na Mallorce řešit bez větších problémů. Opalovací krémy, žabky, plavky, tenisky, pleťovou a vlasovou kosmetiku či sluneční brýle – to vše tu seženete velmi snadno.
Archiv

Co je typické pro Mallorcu

Palma de Mallorca

Je nejen hlavním lákadlem Palmy, ale také se svou 44 metrů dlouhou věží je největší katedrálou na ostrově. Vydáte-li se od katedrály na sever, brzy narazíte na Placa Major lemované domy s fasádami pískové barvy a řadou kavárniček a obchůdků ukrytých v arkádách domů.
Archiv

Proč jet na Mallorcu

Palma. Hlavní město Palma de Mallorca je kosmopolitní velkoměsto s půvabným historickým centrem, množstvím památek, muzeí a galerií i nákupních možností. Za návštěvu rozhodně stojí katedrála La Seu s interiérem, který zdobil i Antonio Gaudí, i uličky historického jádra, obklopující náměstí Placa Major.

Kdy letet na Malorku

Turisticky nejvíce nabité měsíce jsou pochopitelně červenec a srpen. Jestliže ale chceš zažít Mallorcu v klidnějším období, doporučujeme ti spíše květen, červen, září a říjen. Během těchto měsíců má moře již nad příjemných 20 °C a teplota vzduchu je kolem 25 °C, takže si můžeš užít i výlety pěšky či na kole.

Co se vyplatí koupit na Mallorce

Kožené výrobky jako kabelky, peněženky, pásky a bundy pocházejí většinou z továren ve městečku Inca. Pokud jste se ještě nerozhodli, co koupíte svým známým, nic nezkazíte výběrem některého z lahodných černých vín či bylinným likérem Hierbas.

Co ochutnat na Mallorce

Pokud máte chuť na maso, ochutnejte třeba selátko na rožni (lechona) nebo vepřové se zelím. Další místní specialitou je bílý toustový chléb potřený olivovým olejem, dužinou z rajčat, pokladený šunkou, olivami, sýrem a klobásou. Známou specialitou jsou také sopes mallorquines (zelenina zapečená s chlebem).

Jaké je moře na Mallorce

Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]) je ostrov náležící Španělsku, největší nejen z Baleárských ostrovů, ale také největší ostrov Španělska. Leží v západní části Středozemního moře ve vzdálenosti přibližně 200 kilometrů od Valencie, Barcelony a Alžíru.

Jak se platí na Mallorce

Většina hotelů, restaurací, velké obchody a autopůjčovny přijímají platby běžnými mezinárodními kreditními kartami, především Visa a MasterCard. Někdy je při platbě vyžadován pas. Banky (Bancos) jsou otevřeny od 8.30 do 14 hod., od pondělí do pátku (popř. soboty) a přijímají všechny běžné druhy cestovních šeků.

Kam na jídlo na Mallorce

Pokud jde o tipy na místní podniky, všechny kavárny jsem přidala do mapy kaváren (mezi moje nejmilejší patří Cafè Riutort a La Molienda), z restaurací doporučuji rybárnu Sa Roqueta a beach club Assaona a pro pečivo zajděte do Fika Farina, Thomas' Bakeshop a tradiční Fornet de la Soca.

Kdy jet na Mallorcu na kolo

Kdy jet na Mallorcu

Jestliže ale chceš zažít Mallorcu v klidnějším období, doporučujeme ti spíše květen, červen, září a říjen. Během těchto měsíců má moře již nad příjemných 20 °C a teplota vzduchu je kolem 25 °C, takže si můžeš užít i výlety pěšky či na kole.

Jak dlouho trvá let na Mallorcu

Jak dlouho trvá let Praha – Palma de Mallorca Nejkratší let Praha – Palma de Mallorca trvá 2 h 22 min (pro lety s odletem v následujících 60 dnech).

Kam na dovolenou na Mallorcu

7 tipů pro dovolenou na MallorceIpanema Park Beach. Ipanema Beach je ideálním hotelem pro mladé, kteří si chtějí užít zábavu, kterou poskytuje letovisko El Arenal.Globales América.Whala!Globales Bouganvilla.Aparthotel es Talaial.Hotel Condesa de la Bahia.Viva Cala Mesquida.

Jak zaplatit pokutu z Mallorcy

Přepni si na jazyk, kterému rozumíš, klikni na Handwritten police officer complaints, zadej do reference posledních 13 číslic z čísla pokuty (příklad je tam uveden) a částku, zaplať kartou… tak jednoduché by to mělo být.

Co si koupit na Mallorce

NakupováníTypické suvenýry, které si můžete ze své dovolené na Mallorce přivézt, jsou např.Město Manacor je také spojené s výrobou nábytku z olivového dřeva.Velice oblíbeným dárkem z Mallorky jsou keramické výrobky známé pod pojmem majoliková keramika.

Kde je to nejhezčí na Mallorce

Letovisko Sa Coma na východním pobřeží Mallorcy bývá často označováno jako vůbec to nejlepší na ostrově. Azurová a průzračně čistá voda spolu s dlouhou velmi čistou pláží s jemným bílým pískem a exoticky vyhlížejícími palmovými lesy vytvářejí neodolatelnou kombinaci k pohodové plážové dovolené.

Kde jsou nejlepší pláže na Mallorce

Nejkrásnější pláže MallorcyPuerto de Pollensa.Playa de Formentor na severu.Cala Mesquida na severovýchoděPlaya de Alcudia na severovýchoděPlaya de Muro na severovýchoděPlaya de S'Amarador na jihovýchoděCala MondragóCala Agulla na východě

Kde koupit listky na autobus Mallorca

Pokud přestupujete z vlaku na autobus, vždy je potřeba nová jízdenka. Jízdenky koupíte v pokladně či automatu na nádraží, případně u průvodčího (podobně jako v ČR však pouze ze stanice, kde není ani pokladna, ani automat).

Kdo léta na Mallorcu

Lety na Mallorcu provozují obvykle letecké společnosti SmartWings Travel Service, Lufthansa, Germanwings, Wizz Air a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Mallorku nejčastěji létá na letiště Palma Mallorca.

Jaká část Mallorky je nejlepší

V nejodlehlejší východní části ostrova najdete jednu z nejhezčích – a podle mnohých vůbec tu nejkrásnější – pláží na Mallorce. V malinkém letovisku Cala Mesquida se v mírné zátoce rozevírá prostor pro nádhernou a čistou písčitou pláž s přírodním okolím a božskými sceneriemi mírně kopcovitého pobřeží.

Co se stane když nezaplatíte pokutu

Pokud občan ani poté dlužnou částku nezaplatí, přikročí správní orgán k jejímu vymožení (srážkami ze mzdy anebo soudní exekucí). Ze závažných důvodů může správní orgán občanu na jeho žádost povolit zaplacení pokuty ve splátkách.

Proč na Mallorcu

I pro milovníky přírody je Mallorca opravdovým rájem. V jejích národních parcích můžete obdivovat neskutečnou pestrost krajiny v její nedotčené podobě. Objevte malebné horské vodopády, rozlehlé kaňony, malé ostrůvky s panenskými zátokami a v neposlední řadě bohatou flóru a faunu zdejšího subtropického podnebí.

Kdy se dá koupat na Mallorce

Pokud toužíte po dovolené s koupáním v moři, teplota vody je příjemná (nad 20 °C) od června do poloviny října.

Jak se platí autobus na Mallorce

Autobus jezdí každých 15 minut. Jízdenky se kupují u řidiče a dá se platit pouze hotově. Jedna cesta stojí 5 €.