Kam v létě na dovolenou k moři?

Kam na levnou dovolenou k moři 2023

Tak na nic nečekejte a vyberte si tu nejlepší dovolenou už teď!Turecko. Od 8 290 KčŘecko. Od 10 490 KčEgypt. Od 13 990 KčTunisko. Od 10 590 KčChorvatsko. Od 3 861 KčBulharsko. Od 10 490 KčMallorca. Od 12 820 KčAlbánie.

Kam v lete 2023 na dovolenou

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.
Archiv

Kde je nejlevněji u moře

Kde je nejlevnější dovolená u mořeBulharsko,Chorvatsko,Polsko,Itálie,Egypt,Turecko,Tunisko,Řecko,
Archiv

Kam v prosinci k moři levně

Kam v zimě k moři

Destinace Prosinec / Teplota moře Nejlevnější ubytování**
Kapverdy 25°C (příjemné koupání) 2.178 Kč
Kanárské ostrovy 21°C (příjemné koupání v některých oblastech) 3.756 Kč
Omán 26°C (ideální koupání v některých oblastech) 1.191 Kč
Srí Lanka 28°C (ideální koupání) 370 Kč

Archiv

Kam nejblíže k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Kam na dovolenou all inclusive

Bulharsko.Dominikánská republika.Egypt.Kanárské ostrovy.Keňa.Madagaskar.Německo.Řecko.

Kam nejezdit na dovolenou

Ministerstvo dále varuje před cestami do následujících států či jejich částí, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů.Afghánistán.Alžírsko.Čad.Egypt.Irák.Jemen.Jižní Súdán.Kamerun.

Kdy je Nejlevnější dovolená u moře

Výhodnější pro dovolenou u moře je určitě září, kdy je moře ještě prohřáté a venkovní teploty jsou v přímořských letoviscích velmi příjemné. Pokud plánujete individuální cestu letadlem, nejlevnější letenky bývají uprostřed týdne, nejdražší o víkendech, kdy se v letoviscích mění turnusy.

Kam na levnou dovolenou k moři

Některé letenky zakoupíte i za méně než tisíc korun!Milán. Milán je tradičně jednou z nejlevnějších destinací pro lety z pražského letiště.Budapešť Do Budapešti létá irská low cost aerolinka Ryanair, a proto bývají letenky z Prahy velmi levné.Malaga.Londýn.Curych.Řím.Eindhoven.Barcelona.

Kde u moře je v prosinci teplo

TOP města (8), kde se koupat v prosinci:#1 Cancun. Teplota moře: 26.6°C.#2 Bangkok. Teplota moře: 27.9°C.#3 Punta Cana. Teplota moře: 27.8°C.#4 Cozumel. Teplota moře: 26.6°C.#5 Bombaj. Teplota moře: 26.9°C.#6 Playa del Carmen. Teplota moře: 26.4°C.#7 Riviera Maya. Teplota moře: 26.4°C.#8 Tulum. Teplota moře: 26.4°C.

Kde je nejtepleji v Evropě v prosinci

U oceánu nebo moře.Kanáry. Gran Canaria. Tenerife. Fuerteventura. Lanzarote.Malaga, Španělsko.Madeira.Sicílie.Kypr.Kam nejezdit. Mallorca. Azory.V horkých pramenech. Island. Pantelleria, Itálie. Cascate del Mulino, Itálie. Bath, Velká Británie. Budapešť, Maďarsko.

Jaká je nejkratší vzdálenost z Česka k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Kde je písečná pláž v Chorvatsku

Písečné pláže v ChorvatskuRajská pláž, Lopar, ostrov Rab. Rajská pláž je jednou z největších pláží v Chorvatsku.Sakarun, ostrov Dugi Otok.Pláž Bijeca v Medulinu.Prapratno, poloostrov Pelješac.Pláž Vela Pržina, ostrov Korčula.Kraljičina plaža u města Nin.Pláž Saplunara, ostrov Mljet.Pláž Slanica, ostrov Murter.

Kam jet v Itálii k moři

5 nejhledanějších destinací pro dovolenou u moře v Itálii.Caorle – necelých 800 km od Prahy a 700 km od Brna.Bibione – letovisko s 8km pláží a množstvím zábavy.Lignano Sabbiadoro – oceněné za čistou mořskou vodu.Rimini – ráj koupání, opalování a promenád okolo moře.

Jak vybrat dovolenou u moře

Šest dobrých rad, které vám pomůžou vybrat zájezd k mořiNespoléhejte, že je cestovka pojištěnáZkuste „německou dovolenou“Nesledujte hvězdičky, ale recenze.Nezatracujte Řecko.Vyrazte mimo hlavní sezónu.Pozor na neoficiální zájezdy.

Kde je levněji než u nás

Podívejme se na 5 nejlevnějších zemí.Thajsko. Thajsko leží v jihovýchodní Asii a v současnosti zde žije šestkrát více obyvatel než v České republice.Kambodža. Kambodža, s přibližně stejným počtem obyvatel jako Česká republika, je přímým sousedem Thajska.Filipíny.Kostarika.Belize.

Kde je pro Čechy levné

Islámábád. Absolutně nejlevnějším hlavním městem světa je pro Čechy pákistánský Islámábád, kde tisícikoruna odpovídá 2528 korunám. Jinými slovy to znamená, že si zde Čech koupí za tisíc korun tolik zboží a služeb jako v Praze za 2528 korun.

Kde je v Evropě nejlevněji

K levným státům v Evropě patří zejména Ukrajina, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Srbsko, Černá Hora, relativně levná může být Itálie, Španělsko. Jestliže máte hluboko do kapsy vyhněte se skandinávským zemím, kde jsou ceny jídla a ubytování více než trojnásobné.

Kam v říjnu v Evropě k moři

Přinášíme pár tipů na místa, kde se v Evropě a blízkém okolí ještě ohřát.Costa del Sol. Costa del Sol je španělská klasika.Santorini. Zřejmě to byla právě tato sopka, která kolem roku 1500 před Kristem způsobila zánik vyspělé mínójské civilizace na Krétě.Turecká riviéra.Kanárské ostrovy.Jónské pobřeží Itálie.

Kam je to nejblíž k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Proč jet na dovolenou k moři

Nastartujete tělo. Mořské minerální a stopové prvky podporují krevní oběh a látkovou výměnu. Tělo se nastaví na optimální režim a začne pracovat mnohem efektivněji. Budete si cítit mnohem lépe a únava úplně zmizí.

Kde je nejčistší moře v Chorvatsku

Celkem 99% testovaných vzorků vody z Jadranu bylo schváleno. Nejlepšího hodnocení dosáhly pláže v blízkosti Dubrovníku, Novigradu, Poreče, Vrsaru a ostrovů Krk a Rab.

Kde je v Chorvatsku Nejhezci moře

V zadarském průlivu se nachází velké a oblíbené letovisko Zaton. Nabízí skvělé podmínky ke slunění a koupání, především na své 1,5 km dlouhé pláži. Tuto náramnou pláž lemuje pás borovic. Pláž je písečno-oblázková a moře, které ji omývá, tu má velmi mělké dno.

Kam na dovolenou v chorvatsku

Pokud jste mladí turisté nebo máte rádi rušný noční život a společenské akce, tak navštivte větší chorvatská města (Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Dubrovník). Vyhlášenými středisky zábavy jsou na Istriii letoviska Poreč, Rovinj a Opatija. Ve střední Dalmácii celá Makarská riviéra a ostrovy jako Hvar nebo Brač.

Kde je nejčistší moře

Pokud hledáte to nejlepší místo pro dovolenou u moře, jsou jimi z hlediska kvality vody ostrovy Kypr a Malta. Průzračně čistá voda je tady téměř všude (99,1 % a 98,9 %). Daří se také Řecku (97 %) nebo Chorvatsku (94 %), kde ale kvalita vody mírně klesá.