Kde tankovat při cestě do Itálie?

Kde zastavit na cestě do Itálie

Cesta do Itálie přes Rakousko

Oblíbená trasa autem z Čech do Itálie k moři je přes České Budějovice, rakouský Salzburg a Villach. Nejbližším dovolenkovým letoviskem je Caorle, hned vedle něj je Bibione a Lido di Jesolo.
Archiv

Co je třeba při cestě do Itálie

AKTUÁLNĚ Od 1.6.2022 ke vstupu do Itálie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19. Od 1. října 2022 zůstává povinnost nosit respirátor FFP2 pouze při návštěvě nemocničních zařízení, hospiců, léčeben pro dlouhodobě nemocné, domovů pro seniory a obdobných zařízení.

Kam v Itálii k moři

Pokud hledáte krásné pláže a azurové moře, nejlepší volbou jsou oblasti jako Toskánsko, Ligurie nebo Kalábrie. V Toskánsku můžete navštívit například oblíbená letoviska jako Viareggio, Forte dei Marmi nebo Castiglione della Pescaia. V Ligurii se nachází krásné město Portofino a v Kalábrii pak můžete navštívit Tropea.
Archiv

Jak dlouho trvá cesta do Itálie

Mnoho turistů přijíždí do Itálie autem. Cesta na sever trvá přibližně 8 hodin.

Jak se tankuje v Itálii

v Itálii a Švýcarsku, jsou velmi populární samoobslužná čerpadla. Na italských pumpách jsou obvyklé stojany, jež přijímají bankovky – automat vydá množství paliva odpovídající vložené bankovce, proto je třeba se ujistit, že se nám vejde do nádrže, jinak nebudeme moci přebytek natankovat.

Na co si dát pozor při cestě do Rakouska

Přestože v Rakousku můžete řídit s 0,5 promile alkoholu v krvi (pokud vlastníte řidičák alespoň 2 roky), doporučujeme se alkoholu raději vyhnout. Jakékoliv překročení výše uvedené hranice je pokutováno vysokými částkami. Při překročení 0,8 promile policisté pozastavují řidičský průkaz.

Jak se platí v Itálii

Itálie patří do tzv. eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak fungují benzínky v Itálii

Menší benzinky mohou být v některých oblastech zejména v zimním čase v provozu jen od 07.00 do 12.30 hodin a odpoledne od 15.30 do 19.00 hodin, s tím je třeba počítat. Ve větších městech jsou však samoobslužné čerpací stanice s automatickými čerpadly, která fungují nonstop (možné je platit jak kartou, tak bankovkami).

Jak fungují samoobslužné čerpací stanice

Obsluha samoobslužných čerpacích stanic je jednoduchá. Zákazníci na platebním terminálu navolí částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě. Zákazníci mohou zaplatit hotově i kartou, včetně tankovacích karet Benziny Tank Karta Easy a Tank Karta Business.

Co potřebuji při cestě autem do Rakouska

Na co nezapomenoutřidičský a občanský průkaz,technický průkaz vozidla,zelenou kartu, případně doklad o připojištění vozidla,Evropský průkaz zdravotního pojištění, případně doklad o cestovním pojištění,formulář záznamu o dopravní nehodě,povinnou výbavu vozidla (reflexní vestu, výstražný trojúhelník a lékárničku),

Co mít v autě při cestě do Rakouska

Povinná výbava vozidla v RakouskuLékárnička. Stejně jako v ČR, i v Rakousku je autolékárnička povinná a měla by být kompletní.Reflexní vesty.Výstražný trojúhelník. Stejně jako v Česku, také v Rakousku je výstražný trojúhelník povinný.Bezpečnostní pásy.Dětské autosedačky.Zimní výbava.Hasicí přístroj.

Jak platit kartou v Itálii

Platba kartou a bankomaty

Platební karty jako je MasterCard či Visa jsou všeobecně přijímány v obchodech, hotelech, půjčovnách aut i restauracích. Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jak je draho v Itálii

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Itálii stojí hotely a restaurace 153,4 %, potraviny 122,3 % a nealkoholické nápoje 84,6 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co tankovat v Itálii

Jak správně natankovat v zemích EU28

Druh paliva Natural 95 Nafta
Stát Národní název Národní název
Chorvatsko Eurosuper 95 Diesel; Dizel
Irsko Unleaded 95; Aplie Diesel
Itálie Senza Pb Unleaded; Senza plombo; S/Plomb 95 Diesel

Jak funguje samoobslužná čerpací stanice Itálie

V některých zemích, např. v Itálii a Švýcarsku, jsou velmi populární samoobslužná čerpadla. Na italských pumpách jsou obvyklé stojany, jež přijímají bankovky – automat vydá množství paliva odpovídající vložené bankovce, proto je třeba se ujistit, že se nám vejde do nádrže, jinak nebudeme moci přebytek natankovat.

Jak funguje samoobslužná čerpací stanice Eurooil

Bezobslužná čerpací stanice. Platba na samoobslužném platebním terminálu. Terminál příjímá platební karty, zákaznícké karty Euro Oil, hotovost (pouze papírové bankovky). Platební terminál nevrací peníze, přeplatky jsou ve formě poukázek na další odběr PHM na kterékoliv čerpací stanici Euro Oil.

Jak dlouho trvá cesta autem do Rakouska

Cesta autem do Rakouska

Z Prahy jste ve Vídni asi za 4 hodiny a najedete přitom asi 350 km. Cena za cestu tam i zpět se pohybuje kolem 1 800 Kč. Existují tři nejčastější trasy. Nejrychlejší trasa vede po D1 (Praha – Brno – Vídeň: 333 km).

Jak draho je v Itálii

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Itálii stojí hotely a restaurace 153,4 %, potraviny 122,3 % a nealkoholické nápoje 84,6 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Jak se jmenuje nafta v Itálii

Jak správně natankovat v zemích EU28

Druh paliva Natural 95 LPG
Stát Národní název Národní název
Itálie Senza Pb Unleaded; Senza plombo; S/Plomb 95 GPL
Kypr Gasoline Unleaded 95 RON
Litva 95 Euro; 95E; A95 LPG; Gas; Dujos

Jaká je nafta EuroOil

Na všech čerpacích stanicích EuroOil si mohou zákazníci zakoupit naftu OPTIMAL DIESEL bez biosložky. Oproti běžně prodávané motorové naftě na trhu s obsahem biosložky, resp. FAME až 7 % je OPTIMAL DIESEL v důsledku nepřítomnosti biosložky méně náročný na sledování a zacházení při skladování a použití.

Na co si dát pozor autem v Rakousku

Na co si dát pozor cestou autem do Rakouskaneporušená autolékárnička,výstražný trojúhelník,reflexní vesta (povinná pro řidiče, pro zbytek posádky doporučená),autosedačky (děti do 150 cm nebo 14 let musí být přepravovány v odpovídající autosedačce nebo s podsedákem).

Na co si dát pozor na cestu v Rakousku

Na co nezapomenout, než vyrazíte autem do Rakouska

Naši jižní sousedé jsou pověstní neústupností při dodržování dopravních předpisů, s níž nešetří ani cizince. Aby se vám cesta zbytečně neprodražila, nezapomeňte na ekologickou plaketu, reflexní vestu, dálniční známku a potřebnou dokumentaci.