Kdo má svátek 16. května?

Kdo má 7 května svátek

Státní svátky a dny pracovního klidu – květen 2021

Datum Jméno
07.05. Standa
07.05. Stanislav
09.05. Ctibor
10.05. Blažena

Kdo dnes má svátek

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 12. 7. má svátek Bořek
Včera 13. 7. má svátek Markéta
Dnes 14. 7. má svátek Karolína
Zítra 15. 7. má svátek Jindřich
Pozítří 16. 7. má svátek Luboš

Kdo má svátek v květnu

Kalendář svátků – Květen

Datum Jméno
15. 5. Žofie
16. 5. Přemysl
17. 5. Anetta
17. 5. Aneta

ArchivPodobné

Kdy je svátek v květnu

V květnu slavíme dva státní svátky. Svátek práce (1. května) i Den vítězství (8. května) letos připadají na pondělí.

Kdo má svátek 18 května

Dnes má svátek – Nataša – 18.5.2018 | Svátky Centrum.cz.

Kdo má svátek 19 května

Do konce roku zbývá 226 dní. Svátek má Ivo.

Jak říkat Dana

Dana je přitom i domáckou variantou jmen Daniela nebo Bohdana. Dana se pak domácky může označovat jako Danka, Danča, Danuš, Dáša, Danuška, Daňulka, Danička apod.

Kdy má svátek tím

Tim slaví svátek 24.1. a v roce 2023 to bude Úterý. V české republice toto jméno užívá 148 lidí a jedná se o 819 nejpoužívanější jméno.

Co znamená květen

Označuje měsíc, kdy se objevuje mnoho květů. Z praslovanského *květьnь, to z *květъ, to z protoindoevropského *ḱwoyt-o-s/*ḱweyt- (bílý).

Kdo má svátek 22 května

Do konce roku zbývá 223 dní. Svátek má Emil.

Jak říkat Daniel

Domácky se Daniel může nazývat právě jako Dan, také jako Daník, Danek, Dáda, Danouš, Daňula, Danda, Daneček, Danýsek nebo Danielek.

Co je to Petr

Vlastní mužské jméno Petr pochází z řečtiny (πέτρος Petros), kde femininum πέτρα petra znamená „kámen“ či „skála“ . V České republice to bylo v roce 2016 třetí nejčetnější jméno.

Co znamená jméno Timothy

Jeho původní řecký tvar, Timotheos, přešel do latiny jako Timotheus. Skládá se ze slov „timan“, oslavovat, a „theos“ tj. Bůh.

Co je za svátek v dubnu

V dubnu slaví svátek Hugo, Erika, Richard, Ivana, Mirka, Miroslava, Vendula, Venuše, Heřman, Hermína, Ema, Dušan, Darja, Izabela, Julius, Aleš, Vincenc, Anastázie, Irena, Rudolf, Valérie, Rostislava, Marcela, Alexandra, Evženie, Vojtěch, Jiří, Marek, Oto, Jaroslav, Vlastislav, Robert, Blahoslav.

Co je typické pro květen

Co tam najdeme Tak sněženky, krokusy a jiné posly jara už máme za sebou. Někde se setkáváme ještě s tulipány a narcisy. Rostlinou, typickou pro "druhou vlnu jara" je konvalinka vonná.

Jaké je znamení v květnu

Astrologicky je Slunce asi první dvě třetiny května ve znamení Býka a zbytek měsíce ve znamení Blíženců. V astronomických termínech začíná v souhvězdí Berana a končí v souhvězdí Býka. Během května se na severní polokouli prodlužuje délka dne.

Z jaké země je jméno Daniel

Mužské křestní jméno Daniel i jeho zkrácená verze Dan pocházejí z hebrejštiny. Jména vznikla (stejně jako ženské jméno Daniela) z hebrejského "Dáníél", které se dá přeložit jako "Bůh je můj soudce". Bylo odvozeno ze slov "dán" ("soudit, soudce") a "él" ve významu Bůh.

Jak oslovit Daniela

Domácky se Daniel může nazývat právě jako Dan, také jako Daník, Danek, Dáda, Danouš, Daňula, Danda, Daneček, Danýsek nebo Danielek.

Jak říkat David

Domáckými podobami jména jsou Davy, Dava, Dáva, Dóda, Dejv, zdrobněle Davídek. Jméno David se užívá v mnoha jazycích po celém světě.

Co je to Šimon

Šimon (také Simon nebo Simeon) je mužské rodné jméno hebrejského původu (hebrejsky שִׁמְעוֹן, Šim'on). Jeho význam je obvykle vykládán jako „naslouchající“.

Jak se hodí jméno k příjmení

Všímejte si, jakou hláskou jméno končí

Proto se vždycky podívejte, jakou hláskou jméno končí. Je lepší, když se poslední písmeno ve jméně liší od prvního písmene příjmení, jinak je kombinace až moc krkolomná. Vyhněte se proto jménům, jako je například Patrik Kraus nebo Tomáš Šváb.

Co je za svátek 104

Do konce roku zbývá 265 dní. Svátek má Darja.

Kdo má 1 června svátek

Státní svátky a dny pracovního klidu – červen 2021

Datum Jméno
01.06. Laura
01.06. Laurinka
02.06. Jarmil
03.06. Tamara

Jak vzniklo slovo květen

Při tvorbě názvu měsíce vycházel ze staročeského přídavného jména květný a inspiroval se i jinými slovanskými jazyky. Název květen nenahradil máj hned, prosazoval se postupně, ale dnes už je pro nás jediným neutrálním pojmenováním.

Co kvete konec května

Květnatý květen

A v druhé polovině května nás svými květy potěší i zahradní kosatce a rané pivoňky. Dalšími trvalkami, které touto dobou kvetou, jsou konvalinky, orlíčky, sasanky, okrasné česneky, pryskyřníky, ladoňky, pochybky, plaménky a srdcovky.