Kdy je vhodné se nechat tetovat?

Kdy se nesmí tetovat

Na tetovaném místě nesmí být pokožka podrážděná od slunce nebo solária či jiná poranění. Jestliže trpíte nějakým onemocněním, alergií, nebo užíváte léky, musíte upozornit tatéra a prokonzultovat možnosti se svým lékařem. Před a po tetování nesmíte požívat alkohol a látky zvyšující tlak krve po dobu 24 hodin.

Kdy si nechat udělat tetování

Pokud jste rozhodnuti pro tetování, je jen na vás, kdy do tatérského salonu zajdete. Podzim je ale nejvhodnějším obdobím: čerstvé tetování není ohroženo pražícím letním sluncem, na podzim navíc už nemáte tolik opálenou a vysušenou kůži, což může vzhled tetování ovlivnit.
Archiv

Co se stane s tetováním Když zhubnu

Pokud plánujete pořádně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu, vaše tetování to pravděpodobně příliš nezasáhne. Aby došlo k zásadnějšímu poškození, museli byste tento proces stihnout extrémně rychle, a tím by došlo navíc i k vytvoření strií.

Co se nesmí tetovat

Tatér by rozhodně neměl klientovi bezhlavě tetovat cokoli, co požaduje. Jinak by se mohlo stát, že budou klient i tatér obviněni z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo z trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Proč se po tetování nesmí cvičit

Jak dlouho po tetování nesmím cvičit a chodit do bazénu Po tetování se nesmí chodit do bazénu minimálně týden bez ohledu na to jak je tetování velké. Tetované místo nesmí mokvat a hrozí riziko infekce ze znečištěné vody. Cvičit se pak nesmí taky aspoň týden, ale záleží jak je čerstvé tetování velké a kde je umístěné.

Jak moc bolí tetování

Bolest při tetování je velmi individuální záležitost a záleží na více faktorech. Co je pro někoho příjemné šimrání, může být pro druhého nesnesitelná bolest. Pocitově by se dal samotný proces přirovnat k škrábání špendlíkem.

Kde tetování bolí nejvíc

Na jakých místech bolí tetování nejvíce Tetování nejvíc bolí na kloubech (prsty, loket, koleno, kotník). Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt.

Kde tetování nejméně bolí

Paže: Nadloktí jsou také méně bolestivá místa pro tetování. Kůže v této oblasti je tlustá a má méně nervových zakončení, což snižuje pocit bolesti. Stehna: Stehna jsou také méně bolestivá místa pro tetování. Podobně jako hýždě obsahují i stehna hodně tukové tkáně, která snižuje pocit bolesti.

Jak hluboko jde Jehla při tetování

Kůže se skládá ze 3 vrstev – epidermis (pokožka), dermis (škára) a podkoží (podkožní vazivo). Jehly proniknou skrz svrchní vrstvu kůže (epidermis, silnou 0,1 mm) do druhé vrstvy, do DERMIS, která je tvořena pojivovou tkání s nervy, cévami, vlasovými folikuly, potními a mazovými žlázami a je silná až 2,5 mm.

Jak dlouho po tetování nechodit na slunce

Celých pět týdnů po tetování nevystavujte obrázek slunci a mějte ho zakrytý oblečením nebo šátkem. Další dva měsíce pak mažte tetování opalovacím krémem s faktorem minimálně SPF 50. Zkuste třeba Helios Herb Sprej na opalování OF 50 (koupit v e-shopu), který chrání pokožku ped spálením. Raději se ale držte ve stínu.

Co se stane s tetováním když přiberu

ABY TETOVÁNÍ ZŮSTALO KRÁSNÉ

Čerstvé tetování je živé a lesklé, ale barva se v průběhu času ztlumí, protože pigment se rozbije na menší kousky a kousky jsou odebrány imunitním systémem lymfatických uzlin. S tím nemůžeme nic dělat. Ale určitě si můžeme zachránit tetování od předčasného vyblednutí.

Proč se nesmí pít káva před tetováním

před a 24 hod. po se vyhněte alkoholickým, energetickým a nápojům obsahující kofein a tein. (káva, kola, černý čaj …). Tyto látky ředí krev, a můžou nám zkomplikovat práci.

Kdy prestat mazat tetování

Minimální doba hojení je 8-10 dní. Berte v potaz, že tetování se hojí ještě další 3 týdny pod povrchem kůže. Celková doba hojení tedy zabírá celý měsíc. Jakmile vypadají všechny stroupky, můžete přestat mazat hojivou mastí.

Kdy po tetování do fitka

Čemu se s čerstvým tetováním vyhnout

Aby se do tetování nezanesla infekce, do úplného zahojení vynechte koupání ve vaně, návštěvy bazénů nebo moře. Také byste minimálně dva dny neměli danou část těla fyzicky namáhat. To znamená žádné fitko ani běh.

Proč tetování bledne

Čerstvé tetování je živé a lesklé, ale barva se v průběhu času ztlumí, protože pigment se rozbije na menší kousky a kousky jsou odebrány imunitním systémem lymfatických uzlin. S tím nemůžeme nic dělat.

Co si vzít s sebou na tetování

Co si vzít s sebou na tetování

Pohodlné oblečení, které dobře zpřístupní tetované místo. Může se stát, že se umaže od tetovací barvy, která nejde dobře vyprat. Pití (ideálně sladký bezkofeinový nápoj jako džus nebo limonádu) a svačinu. Telefon a sluchátka, pokud chcete poslouchat svoji hudbu.

Jak dlouho nesmí tetování do vody

Po dobu tří týdnů nechoďte do bazénů, do slané vody, do sauny nebo do rybníků a jezer. Hrozí zde riziko zanesení infekce do hojící se kůže. Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout.

Jak dlouho se nesmí koupat s tetováním

2: Nekoupejte se. Minimálně dva až tři týdny po tetování zapomeňte na bazény, přírodní koupaliště i moře.

Jak dlouho se nesmím koupat po tetování

Po dobu tří týdnů nechoďte do bazénů, do slané vody, do sauny nebo do rybníků a jezer. Hrozí zde riziko zanesení infekce do hojící se kůže. Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout.

Co Nedelat v den tetování

Den T (jako tetování)

Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje (káva, cola). I když budete třeba nervózní, najezte se, protože s plným bříškem budete celý proces snášet lépe. V tetovacím studiu se seznámíte s tatérem či tatérkou, kteří vás budou tetovat.

Jak se starat prvni dny o tetování

Péče začíná už těsně po tetování

Doma tetování velmi často omývejte vodou a velmi jemným, například dětským, antibakteriálním mýdlem. Potom stačí tetování lehce osušit čistým ručníkem nebo papírovým ubrouskem. Pokud vám krytí nejde odstranit lehce, nikdy jej neodtrhávejte, ale zkuste jej lehce namočit.

Jak poznam že je tetování Zahojene

(svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku muže být lesklé – cca do měsíce se kuže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou. Kvůli nebezpečí případné infekce nenavštěvujte v době hojení saunu, bazén, atp.

Po jaké době se může namočit tetování

Celková doba hojení závisí na vaší dobré péči o tetování a zároveň jakou disponujete hojivou predispozicí. Minimální doba hojení je 8-10 dní. Berte v potaz, že tetování se hojí ještě další 3 týdny pod povrchem kůže. Celková doba hojení tedy zabírá celý měsíc.

Kdy se zacne tetování loupat

Cca pátý až šestý den se začne tetování „loupat“ (podobně jako při spálení od sluníčka). Již není potřeba tetování pravidleně mýt. Podle potřeby tetování mazejte několikrát denně (stejně jako v předchozích dnech). Kůži neloupejte ani neškrábejte!

Kdy sundat fólie z tetování

Po dokončení tetování vám místo překryji speciální polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie, viry, zabraňuje vysušování a nepřekáží při sprchování. Značně urychluje proces hojení. Fólii nechte na tetování 5-6 dnů. Po sundání fólie tetování omyjte vlažnou vodou a vysušte papírových ubrouskem.