Kdy jet na levandulovou farmu?

Kdy je nejlepší jet do Provence

Kdy navštívit Provence Samotná Provence má mnohem více slunce než jakákoliv jiná část Francie, tudíž je zde teplo od března až do října a turisti tak mohou Provence navštívit téměř kdykoliv v průběhu roku. Levandulová pole Provence jsou typickým pro tuto oblast.

Kdy Rozkveta levandule

Levandule kvete řadu týdnů. Obdobím květu je červen až srpen. Podle její výrazné a nezaměnitelné vůně ji poznáte i se zavřenýma očima… Máme pro vás přehled míst, kde vás okouzlí svou krásou i vůni.
Archiv

Kdy a jak sázet levanduli

Když jsou pryč poslední mrazy, nastává správný okamžik k zasazení levandule na zahradu. Proto vyčkejte a zasaďte rostlinu ven do země uprostřed května. Chcete-li zasadit vedle sebe několik levandulí, dodržujte mezi nimi vzdálenost 30 cm. Poté levanduli dobře zalijte a první týdny po zasazení udržujte zeminu vlhkou.

Jakou hlínu potřebuje levandule

Levandule je nenáročná na pěstování, aby se jí dobře dařilo, stačí vybrat slunné stanoviště s propustnou vápencovou půdou, nejlépe písčitou a kamenitou. Jílovité půdy nedělají levanduli dobře, nesnáší mokro na kořenech a mohla by vám uhynout. Ideální pro výsadbu je jižní svah.

Kde je ve Francii nejtepleji

Meteorologická služba Météo France informovala, že nejtepleji bylo v Cambo-les-Bains na samém jihozápadě Francie, kde bylo denním maximem 27,8 stupňů.

Kdy jet do Marseille

Kdy jet do Provence / Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)

Nejlepší měsíce, kdy můžete navštívit jsou do Marseille, jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad. V průměru nejteplejší měsíce v Marseille jsou červenec a Srpen, a nejchladnější měsíce jsou Leden a únor.

Co odpuzuje levandule

Levandule je vyhledávaná pro svoji příjemnou vůni, která může odpuzovat nežádoucí hmyz. Už naše babičky připravovaly odvar z levandule a koření, jehož vůně držela komáry, mouchy a další hmyz mimo obydlí.

Jak omladit levandule

Starší levandule se můžete pokusit omladit tak, že na jaře ve středu rostliny provedete opravdu hluboký řez na starém dřevě cca na 10 cm. Po straně necháte několik dlouhých výhonů, které zajistí výživu rostliny. Koncem léta, kdy střed rostliny obrazí, tyto zbylé dlouhé výhony rovněž odstraníte.

Jak hluboko zasadit levandule

Pokud jde o to, jak hluboko sázet levandule, jednotlivé jamky by měly být vždy o něco hlubší, než je kořenový bal vašich sazeniček. Ideální je samozřejmě lehká a dobře propustná půda s neutrální či zásaditou reakcí.

Co potřebuje levandule

Slunné místo – levandule potřebuje celodenní slunce, sucho a teplo. Ideální místo je s více jak 6 hodinami slunečního svitu. Vhodná půda – můžete zkontrolovat pH půdy, které by mělo být mezi 6,5 a 7,5 (kyselé půdě 0-6 pH pomůže vápno, zásadité půdě 8-14 pH naopak rašelina).

Čím se hnojí levandule

Hnojení Levandule rostou zejména na vápenitých půdách, chceme-li tedy našim rostlinkám dopřát něco navíc, můžeme hnojit dolomitem a vápenatými hnojivy. Hnojením dusíkatými hnojivy levandulím rozhodně neuškodíme, ale pokud hnojení vynecháme, rostliny si poradí samy.

Kdy jet do Francie

Nejlepší čas na návštěvu Francie je od dubna do června a od září do listopadu. Nejsou zde tou dobou velké davy lidí a teploty jsou oproti parnému letnímu období mírné. Pokud si chcete zalyžovat, přijeďte kdykoli od prosince do začátku dubna.

Co se dá dělat v Paříži

Co vidět a navštívit v PařížiEiffelova věž Rozhledna.Versailles. Château de Versailles je asi nejznámější zámek nejen ve Francii, ale i na světě.Muzeum Louvre. Muzeum umění v Paříži je nejnavštěvovanějším muzeem na světě a řadí se na 2.Katedrála Notre-Dame.Bazilika Sacré Coeur.Vítězný oblouk.Moulin Rouge.Champs-Élysées.

Kdy kvete levandule ve Francii

Při návštěvě Provence doporučujeme zavítat k levandulovému poli a užít si procházku mezi voňavými keříčky. Nezapomeňte, že levandule kvete zhruba od poloviny června do poloviny července.

Kdy do Bordeaux

Ideálními měsíci pro návštěvu města Bordeaux jsou duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, kdy zde panuje dobré počasí. Podobně jako u nás jsou nejteplejšími měsíci červenec, srpen a září a naopak nejchladněji je v lednu a únoru.

Kdy začíná růst levandule

Tato rostlina kvete od června do října.

Kdy se má stříhat levandule

Na jaře, na přelomu března a dubna je ideální čas proto, abyste zastřihli své krásné levandule. Vhodnou dobu poznáte podle toho, že rostlina začne obrůstat a když ji rozhrnete, tak uvidíte drobné malé pupeny (lístečky), které začnou rašit. Další podmínkou jarního střihu levandule je snížení rizika ranních mrazíků.

Jak zkratit levanduli

Jak stříhat levanduliIdeálně o 1/3 zkrátit konce rostliny.Uschlé výhonky a větvičky ustřihněte úplně.Z rostliny tvarujte rovnoměrný „bochánek“‎.Nikdy nestříhejte do dřeva, když nevidíte nové lístečky.Mladou rostlinu můžete sestřihnout na cca 8-10 cm nad zemí.

Co delat s uschlou levanduli

Na jaře, aby levandule získala nádherný tvar, si můžete dovolit ostříhat nové výhonky a zbavit se omrzlých částí. Na podzim po odkvětu ostříhejte uschlé stonky a odkvetlá květenství. Nikdy ale nestříhejte její dřevnatou část, protože by se mohlo stát, že už nikdy neobrazí a z příliš hlubokého zásahu se už nevzpamatuje.

Jak se starat o levanduli doma

Slunné místo – levandule potřebuje celodenní slunce, sucho a teplo. Ideální místo je s více jak 6 hodinami slunečního svitu. Vhodná půda – můžete zkontrolovat pH půdy, které by mělo být mezi 6,5 a 7,5 (kyselé půdě 0-6 pH pomůže vápno, zásadité půdě 8-14 pH naopak rašelina).

Kdy hnojit levandule

Hnojení Levanduli není třeba přehnaně hnojit. Příliš mnoho dusíku způsobí růst listů na úkor květů. Stačí ji hnojit jednou ročně, a to na jaře, organickým hnojivem s nízkým obsahem dusíku.

Co videt v Parizi za 4 dny

Levné zájezdyEiffelova věžVersailles.Muzeum Louvre.Katedrála Notre-Dame.Bazilika Sacré Coeur.Vítězný oblouk.Moulin Rouge.Champs-Élysées.

Na co si dát pozor v Paříži

Bezpečností situace v Paříži je srovnatelná s jinými hlavními městy Evropské Unie. Turisté by si měli dávat pozor na osobní věci, peníze a doklady, a to zvláště v místech s větší koncentrací lidí, jako např. na letištích, v metru a jiné městské hromadné dopravě a poblíž turistických památek a atrakcí.

Co stihnout v Paříži

Co vidět a navštívit v PařížiEiffelova věž Rozhledna.Versailles. Château de Versailles je asi nejznámější zámek nejen ve Francii, ale i na světě.Muzeum Louvre. Muzeum umění v Paříži je nejnavštěvovanějším muzeem na světě a řadí se na 2.Katedrála Notre-Dame.Bazilika Sacré Coeur.Vítězný oblouk.Moulin Rouge.Champs-Élysées.

Kde roste levandule

V současné době roste levandule především na kamenitých, dobře osluněných svazích středomořských zemí, hlavně Itálie a Chorvatska. Od roku 1568 se levandule pěstuje také v Anglii.