Kdy má svátek Amálie?

Co znamená jméno Amálie

Původ jména Amálie dle některých vědců souvisí s latinským slovem "amare" – v překladu "milovaná" nebo "milá". Mělo by tak stejný význam jako počeštěná verze jména – Libuše. Dle jiných teorií jméno pochází ze staroněmeckého slova "amal", které se překládá jako "pracovitá".
Archiv

Jak se říká Amelii

Zdrobnělinami jména Amélie jsou Ameli, Amélka, Amálka, Amelinka, Aminka, Amy, Amka, Amča, Mel, Meli, Mélinka, Mia, Lienka, Lia.

Kdy má svátek Amelia

Jméno Amélie

Význam jména: Amélie je ženské křestní jméno latinského původu. Dalšími variantami jsou Amelia, Amilia, Emílie, Emilia. Amélie slaví jmeniny 24. listopadu spolu s Emílií, se kterou má společný původ.
Archiv

Kdy má svátek Rozálie

Rozálie slaví svátek dne 13.03.

Význam a původ těchto jmen je shodný. Rozálie je ženským křestním jménem. Jedná se o jednu z variant jména Růžena. Více o původu a významu jména hledejte pod častěji užívanou verzí Růžena.

Jak říkat Rozálie

V českém kalendáři se vyskytuje také Růžena. Vykládáme jako růže anebo růžová. V ČR se vyskytuje spíše ojediněle. Domácí podoby: Rozárka, Rozálka, Róza, Rózina, Rózička, Saly.

Jak vzniklo jméno Amálie

Původ a význam jména

Původ jména Amálie dle některých vědců souvisí s latinským slovem „amare“ – v překladu „milovaná“ nebo „milá“. Mělo by tak stejný význam jako počeštěná verze jména – Libuše. Dle jiných teorií jméno pochází ze staroněmeckého slova „amal“, které se překládá jako „pracovitá“.

Co je to Amélie

Ženské křestní jméno Amálie (Amalie, Amalia) má germánský nebo latinský původ. První teorie jméno spojuje s latinským slovem amare (milá, milovaná). Druhá varianta vychází z německého slova amal (pracovitá). Podobnost se nachází také v indickém jméně Amala s významem ryzí, čistá.

Kdy má svátek Anezka

Anežka je ženské jméno vzniklé z řeckého hagné (Neposkvrněná, Čistá). Alternativní variantou je Ágnes či Agnes. Podle českého občanského kalendáře má svátek 2. března.

Jak říkat rozálii

Domácí podoby: Rozárka, Rozálka, Róza, Rózina, Rózička, Saly.

Kdo má svátek 133

den roku podle gregoriánského kalendáře (73. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 293 dní. Svátek má Růžena.

Kdo má svátek 4 září

Svátek slaví Jindřiška a Rozálie.

Kdo má dnes svátek 107

Svátek slaví Libuše a Amálie.

Co je to tělesně postižení

Tělesné postižení je znevýhodnění, definované tělesnou odchylkou jedince omezující jeho pohybové schopnosti, což přímo ovlivňuje jeho kognitivní, emocionální, sociální výkony. Jsou narušeny role, které žák ve společnosti zastává: soběstačnost, schopnost cestovat, partnerská a rodinná role, pracovní a zájmová činnost.

Jak se dá říkat Tereze

Domáckými variacemi jména jsou Terezka, Terezička, Terezinka, Rézinka, Réza, Terka, Terča, Terinka, Tea, Zina, Zinka aj. Jméno Tereza znají i na Slovensku − v podobě Terézia. Anglickou mutací jména je Theresa. Němčina jméno užívá také jako Theresa, navíc i v podobě Therese či Theresia.

Jak říkat Agnes

Domácky se může Anežce říkat také Anna, Áňa či Aňa. Anežka existuje také v mnoha cizojazyčných podobách, v angličtině nebo němčině se užívá latinský tvar Agnes, příp. Inés (něm.), ve francouzštině Agnès nebo Inès, v italštině Agnese, ve španělštině Inés, v polštině Agnieszka.

Co je to Karolína

Ženské křestní jméno Karolína je protějškem mužského jména Karel. Obě jména i další varianty (Karolina, Karla) mají původ v němčině, potažmo latině. Jména pocházejí ze staroněmeckého slova "karlaz", které se překládá jako "svobodný muž". Může znamenat i "sedlák".

Kdo má 213 svátek

Státní svátky a dny pracovního klidu – březen 2021

Datum Jméno
20.03. Světlana
21.03. Radek
22.03. Leona
23.03. Ivona

Kdo má dnes svátek 49

4. září má svátek Jindřiška, Rozálie. Oblíbenost jmen Jindřiška, Rozálie.

Kdo má 2 září svátek

Dnes má svátek – Adéla – 2.9.2022 | Svátky Centrum.cz.

Kdo má svátek 1 1

Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Co je za den 106

Dne 10. června 1942 z rozkazu K. H. Franka nacisté vyhladili středočeskou obec Lidice jako odvetu na českém lidu za atentát na Heydricha. Záminkou se stalo vykonstruované obvinění, že se v Lidicích ukrývaly zbraně a osoby s podílem na atentátu.

Co je za svátek 166

Do konce roku zbývá 198 dní. Svátek má Zbyněk.

Čím může handicap vzniknout

Tělesná postižení mohou být vrozená nebo získaná. Vrozené vady vznikají buď během těhotenství, nebo při porodu. Získaná postižení může způsobit buď úraz, nebo různé choroby. Na rozdíl od vrozených vad mohou vzniknout v kterémkoli období života.

Kdy vzniká deformace těla

Deformace většinou nastává působením nějaké vnější síly a může být buď vratná (například měkká a pružná část těla – třeba kůže – se po krátkém působení vnější síly vrátí do své původní podoby) nebo nevratná (např. při prudkém nárazu se kost může zlomit). Odvozené sloveso je deformovat.

Jak se říká Adele

Užívá se i ve formě Adela či Adléta. Také Adina je odvozeninou jména Adéla. Vlasteneckou podobou jména je Šlechtislava. Dalšími variacemi jména Adéla je Adélka, Adla, Adka či Adél, také Áďa, Áda, Aduš, Ady, Adelajda, Adelinka apod.