Kdy nasadit ryby do akvária?

Jak správně vypustit ryby do akvária

Ryby před vypuštěním vždy pomalu přivykáme na vodu, kam je chceme pustit. Nejlépe tak, že sáček rozděláme a přilijeme do něj vodu z akvária v poměru 1/1. Po 20 min můžeme ryby vlít přímo ze sáčku do akvária.
ArchivPodobné

Jak dlouho se má svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Jak dát ryby do akvária

Postup je poměrné jednoduchý, i když trošku zdlouhavý. Nejdříve pytlík s rybkami položíme do akvária a nalajeme do něj kousek vody z akvária (asi třetinu obsahu pytlíku). Poté čekáme 10 minut a nalejeme opět další kousek vody z akvária a takto to opakujeme ještě do třetice. Nakonec počkáme opět 10 minut.
Archiv

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak často pouštět vzduchování v akváriu

V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.

Jak často dávat bakterie do akvária

Jak těmto problémům předcházet Především je zapotřebí užitečné bakterie do akvária pravidelně vysazovat. To je absolutní nutností u čerstvě založené nádrže. Ale i v zaběhlém akváriu toto nelze podcenit a násadu bakterií aplikujeme minimálně jednou za 14 dnů.

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jak velké akvárium pro začátečníky

Pokud máte možnost, sáhněte po akváriu o objemu kolem 100 – 250 l. Tato velikost akvária kombinuje všechny výše zmíněné výhody i nevýhody, které už ovšem nejsou tak dramatické. Do takto velké nádrže si můžete pořídit zajímavé ryby, máte dost široký výběr rostlin a jistý prostor pro kreativitu.

Co potřebují ryby v akváriu

Rybičky potřebují jak přiměřené světlo, tak i optimální teplo. Pro chov se hodí spíše menší rybky. Na jednu rybičku připadá zhruba litr vody na 1 cm délky. Vybírejte druhy ryb, které si vzájemně nepůjdou „po krku“.

Jakou barvu písku do akvária

Akvarijní písek: Jemný a bez ostrých kamínků

Pokud máte ryby na dně akvária (panceřníčky, sumečky…) jsou vhodnější světlejší písky, aby byly dobře vidět. Tmavší písky se pak hodí pro černé ryby plovoucí v horních a středních částech akvária nebo pro neonky.

Jak dlouho vydrží ryby bez vzduchu

10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku.

Jak poznat že ryba umírá

Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Jak často měnit dno v akváriu

Jak často akvárium čistit

Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.

Jak casto prát filtr v akváriu

Obvykle platí, že vnitřní akvarijní filtry čistíme jednou za 1-2 týdny a vnější akvarijní filtry čistíme každých 6-8 týdnů. Jasným signálem je vždy slabší proud vody vytékající z filtru.

Jak dlouho vydrží ryby bez filtru

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.

Jaké ryby pro začátečníky

Akvarijní ryby pro začátečníky

Mezi nejznámější a nejoblíbenější druhy patří tyto nenáročné akvarijní rybičky – živorodky, sumečci, tetry a řada rybiček tzv. kaprovitých. Ty se na další poddruhy, jako jsou parmičky, kardinálky, závojnatky aj. Celkově to jsou málo náročné druhy, protože patří do rybek všežravých.

Proč ryby lapají po vzduchu

Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

Jak usmrtit rybičku

Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!

Kam nejlépe umístit akvárium

Akvárium je nutné umístit na pevný a stabilní podklad. Pro menší nádrže s délkou do 60 cm postačí běžný domácí nábytek jako stůl, skříňka a podobně. Pro větší akvária s délkou nad 80 cm je vhodnější vyrobit nebo zakoupit akvarijní skříňku. Je samozřejmé, že akvárium musí stát na absolutně vodorovném povrchu.

Co žere šneky v akváriu

Surmovka vražedná je známá mezi akvaristy spíš pod názvem „helena“ nebo „clea helena“. Jde o plže velikého do 3 cm, který má za „úkol“ likvidovat jiné šneky. Většinou jdou ale jen po menších šnecích, jako jsou levatky a okružáci, ale mohou se občas vrhnout i na větší kořist.

Jak často měnit vodu v akváriu bez filtru

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jak poznat že je ryba mrtvá

Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.

Jak poznat umírající rybu

Jak poznat, že je ryba nemocnáZměna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Jak využít prázdné akvárium

Pokud máte doma prázdné akvárium a nevíte co s ním, můžete ho osázet rostlinami. Pokud zvolíte vhodné rostliny, vydrží vám vitrína i několik let. Jako drenáž použijeme na dno písek, štěrk nebo keramzit. Do vitríny si připravíme větev, kterou napíchneme na kovovou destičku s hrotem.

Proč se ryby drží u hladiny

Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.