Kdy se postavila Lucerna?

Kdo je majitelem Lucerny

Po roce 1989 byl Palác Lucerna v restituci navrácen rodině Havlových a nyní je v majetku bývalé manželky Ivana M. Havla, paní Dagmar Havlové.

Kde zaparkovat u Lucerny

pro parkování doporučujeme využít návštěvnickou „fialovou“ zónu (parkovací automaty) v okolí Paláce Lucerna např. na Václavském nám. nebo v ulicích Jindřišská, Palackého a Vodičkova. Parkování v návštěvnické zóně je zpoplatněno denně od 08:00 do 24:00 hod.

Kdo postavil palác Lucerna

Duchovním otcem paláce Lucerna je inženýr, projektant a stavitel Vácslav Havel (1861 – 1921). Pocházel ze staré pražské rodiny a, ač byl původně z poměrně skromných poměrů, podařilo se mu časem zavést stavební firmu, která se zaměřila na stavbu a prodej činžovních domů.

Jak se dostat do Lucerny

Nejbližší stanice metra je Můstek (trasy A a B), východ na Václavské náměstí, ale můžete použít i trasu C a kousek sejít od stanice Muzeum, kde je i zastávka nočních autobusů, které Vás odvezou z centra, pokud se na koncertě zdržíte přes půlnoc.

Kde zaparkovat u Karlova mostu

Parkování: Zaparkovat se dá v garážích Palladia nebo Na Poříčí, kde jsou placená parkoviště. Doporučujeme však jet MHD, i kvůli návratu. Výlet není okružní.

Jak je stará Lucerna

Stavba probíhala v letech 1907 – 1911, přičemž již v roce 1909 bylo povoleno užívat části budovy. Vznikl tak sedmipodlažní třítraktový dům, který byl propojen schodišťovým krčkem s příčnou dvoutraktovou dvorní budovou se sálem ve druhém a třetím podlaží.

Kdy se otevira strecha Lucerny

Tento unikátní prostor můžete navštívit v období od května až do konce října od pátku do neděle od 16 hodin do setmění.

Jak se obléknout na koncert do Lucerny

Pokud zažijete přeprodaný koncert, čeká vás to nejlepší na konec. Lucerna nedisponuje žádnou klimatizací, a tak se běžně stává, že ke konci vystoupení ze stropu "prší". To jsou kapky potu, které se srážejí a padají zpět. Nikdy jsem nezažil větší smaženici než tam.

Kde nechat auto v Praze

Parkování zdarma Praha

Městská oblast Obchodní centrum Možnost bezplatného parkování
Praha 4 Novodvorská Plaza Parkování zdarma neomezeně
Praha 4 Arkády Pankrác 2 hodiny zdarma
Praha 5 OC Nový Smíchov Po – Pá 3 hodiny zdarma Víkendy 5 hodin zdarma
Praha 6 OC Šestka Parkování zdarma neomezeně

Kde zaparkovat v Praze přes noc

P+R v Praze: Zaparkuj, jeď (a přespi)

Cena parkovného přes noc na parkovištích P+R je standardně 200 Kč. Ta blíže k centru jsou dražší, ale pořád výhodná – P+R v Holešovicích a na Skalce jsou za 300 Kč, v Kongresovém centru za 410 Kč.

Jak naaranžovat Lucernu

Využijte neuvěřitelné rozmanitosti, kterou podzim nabízí, a naaranžujte do luceren šišky, pestrobarevné listy, žaludy, tykve, mini dýně, ořechy či zralá jablka. Prodlužující se podzimní dny se hned stanou o něco příjemnější.

Jak na střechu Lucerny

Na střechu Lucerny se můžete přijít podívat pravidelně v neděli a v pondělí od 15 hodin do setmění, a to od května až do konce října. Vstup na střechu je naproti Velkému sálu ze Štěpánské ulice, zvonek Střecha Lucerny. Ke vstupu na střechu je třeba použít výtah páternoster naproti vstupu do Velkého sálu Lucerny.

Kam na střechu v Praze

Pražské střechy lákají na fantastické výhledy, zahrádky i piknikyPalác Lucerna, Praha 1.Art & Event Gallery Černá labuť, Praha 1.Národní památník na Vítkově, Praha 3.Tančící dům, Praha 2.Vyhlídka Národního zemědělského muzea, Praha 7.Obchodní dům Kotva, Praha 1.

Jaké šaty na koncert

Večerní koncerty

Dámy mohou zvolit přiměřeně krátké šaty, společenský kostýmek nebo sukni kombinovanou s elegantním topem. Šaty nemusí být nutně černé, ale je vhodné vyhnout se křiklavým barvám a divokým motivům. Pokud šaty nemají rukávky, můžeme přidat šátek, bolerko nebo propínací svetřík.

V čem jít do divadla

Do běžného divadla je pro pány ideální tmavý společenský oblek, jednobarevná košile i kravata nebo motýlek a tmavé šněrovací boty s černými ponožkami. Dámy zvolí polodlouhé šaty, koktejlky nebo kostým v decentních barvách. Sukně by měla sahat minimálně ke kolenům nebo těsně pod kolena.

Kdy jsou modré zóny zdarma

Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Jak obejít parkovací zóny

Asi Vás nepotěšíme, ale žádný spolehlivý způsob, jak obejít nutnost úhrady parkování v modré zóně, není. Obelstít lze monitorovací auto, policistu se Vám ale např. zakrytím RZ obelstít nepodaří. Pokud je pak navíc výrazně vyšší než cena parkovného.

Jak vyrobit vánoční truhlík

Na výzdobu vám bude stačit několik větviček z jehličnanů, šišky, mech, nebo větvičky cesmíny, šípku a dalších bobulovin. Tím vytvoříte základ. Na výplň truhlíku použijte aranžovací hmotu, do které jsou větvičky snadno upevnit a zadržuje vodu, aby déle vydržely.

Kam v Praze na drink s vyhledem

Kam na drink s výhledem na PrahuBalcony Bar.Cloud 9 Sky Bar & Lounge.Duplex.Střecha Lucerny.Střecha Radost.Terasa Smíchov.Glass Bar.Terasa U Prince.

Kam na strechu

Pražské střechy lákají na fantastické výhledy, zahrádky i piknikyPalác Lucerna, Praha 1.Art & Event Gallery Černá labuť, Praha 1.Národní památník na Vítkově, Praha 3.Tančící dům, Praha 2.Vyhlídka Národního zemědělského muzea, Praha 7.Obchodní dům Kotva, Praha 1.

Co se nesmí brát na koncerty

Výslovně zakázáno je zejména vnášet zbraně, omamné a psychotropní látky (drogy), vlastní alko/nelako nápoje (výjimkou je výživa pro malé děti), profesionální fotografické, či kamerové vybavení, deštníky, rozkládací křesílka, lasery, či pyrotechniku.

Jak se obléci na koncert

Dámy mohou zvolit přiměřeně krátké šaty, společenský kostýmek nebo sukni kombinovanou s elegantním topem. Šaty nemusí být nutně černé, ale je vhodné vyhnout se křiklavým barvám a divokým motivům. Pokud šaty nemají rukávky, můžeme přidat šátek, bolerko nebo propínací svetřík.

Jak se obléci do letadla

Pokud je to alespoň trochu možné, oblékněte si teplákové nebo látkové kalhoty nebo legíny. K tomu tričko nebo volnou tuniku, pohodlné boty – a ideální oděv do letadla je připraven. Rozhodně nedoporučujeme džíny, které jsou příliš těsné. Dobrou volbou nejsou ani jakékoli jiné přiléhavé oděvy a krátké sukně.

Kdy se chodi do divadla

Příchod do divadla

Pokud je začátek představení například v sedm hodin večer, dbejte na to, abyste před budovou divadla byli už před půl sedmou. Většinou se publikum usazuje 15 – 20 minut před začátkem představení, avšak v jednotlivých divadlech se tento čas může trošku lišit.

Jak dlouho se může stát na modré zóně

Může to být třeba jen deset minut – nejdéle lze ale v modré zóně parkovat po dobu 3 hodin.