Kdy vyndat ven petúnie?

Kdy se vysazují petúnie

Vysazovat je na vhodné stanoviště pak doporučujeme v květnu. Mladé rostlinky musíte zaštipovat, protože jinak by nebyly košaté.
Archiv

Kdy Zalevat petúnie

Na slunečných místech je nejlepší zalévat každé dva dny. Tam, kde je stín, zalévejte méně, aby nedošlo k přelití a následné hnilobě kořenů. Rostliny jako takové jsou značně odolné proti suchu, pokud je pěstujete na záhonech. Jiná situace nastává při pěstování v nádobách.
Archiv

Kdy můžu dát kytky ven

Středomořské druhy se vyndávají ven, když noční teploty neklesají pod 3 °C. Neuděláte chybu, pokud s tím ještě pár dnů počkáte a přemístíte je po ledových mužích. Pak již tolik nehrozí přízemní mrazíky. Pokojovky byste měli vynést na balkon či zahradu v době, kdy noční teploty neklesají pod 10 °C.

Jak casto hnojit petúnie

Petúnie patří mezi nejnáročnější krásky na našich zahradách. Málokdo ví, že první dávku hnojiva by měly dostat už dva týdny staré sazeničky. Následně jim vyhovuje hnojení 1-2x týdně (podle přípravku). Zpočátku preferují zejména dusík, později je pro tvorbu poupat a květů důležitý spíše draslík a fosfor.

Jak dlouho rostou petúnie

Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu. Představují krásné, moderní a vysoce dekorativní květiny pro pěstování v okenních truhlících, ale i pro výsadbu na záhony. Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu.

Jak zastřihávat petúnie

Květy petúnií není potřeba nijak zvlášť stříhat, většinou samy opadají. Pokud však výhony rostlin přesáhnou délku 60 cm, zkraťte je, protože tak se rostlina může dále rozvětvovat a ještě bohatěji kvete.

Jak dlouho vydrzi petúnie

Ozdobte ho záplavou barevných květů petúnií, které vydrží kvést od počátku léta až do podzimu. Když si petúnie vypěstujete ze semínek, dost na tom ušetříte, a navíc budete moci vybírat z většího množství kultivarů. Abyste si vypěstovali vlastní sazeničky ze semen, musíte začít už v únoru.

Jakou nejnižší teplotu snesou muškáty

Muškáty dokážou přežít i v místnosti bez světla, budou mít sice stonky vytažené a bílé, ale na jaře se rychle vzpamatují. Teplota při přezimování by neměla klesat do minusových teplot. V pohodě snesou 10 °C až 0 °C.

Kdy dát ven truhlíky

Ve druhé polovině května se začínají ukazovat květy a v této době se mohou vysazovat ven. Do truhlíku o délce 1m vysazujeme 8–10 rostlin, na záhon pak do sponu 30 × 30 cm. Rostliny vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování plným hnojivem. Vyhovuje jim slunné stanoviště, kvetou do prvních mrazů.

Co s Odkvetlymi Petuniemi

V oblibě jsou samočisticí druhy, které kvetou bohatě po celou sezónu. Po odkvětu je totiž nutné rostlině odkvetlé hnědé části i se stopkou vyštipovat, jinak začne tvořit semena a kvetení se oslabí. Drobné květy druhu millionbells, které jsou příbuzné vyštipovat není třeba.

Jak často zalévat petúnie

Jak zalévat Nejlepší je zalévat každé dva dny a jednou za týden hnojit kvalitním vícesložkovým hnojivem s vyšším obsahem vápníku a železa pro dobrý růst a dostatek květů.

Jak se sazi petúnie

Výsevní miska se naplní lehčí kompostovou dobře vyzrálou zeminou nebo substrátem určeným pro výsevy, povrch lehce utlačíme, dobře zalijeme konví a necháme okapat. Semínka, která jsou velmi drobná (v 1g je 7–10 tisíc semen), rozptýlíme na povrch a opatrně zamlžíme vodou.

Jaké hnojivo použít na muškáty

Obzvláště dobře dělá kávová sedlina nejen muškátům, ale i růžím, andělským trumpetám, oleandrům, hortenziím, rododendronům a azalkám. Jde zároveň o hnojivo šetrné k životnímu prostředí, protože přitahuje žížaly, které uvolňují půdu a obohacují zeminu a rostliny živinami ze svých exkrementů.

Kdy vyhodit muškáty

Pelargonie je nejlepší zazimovat ještě dřív, než přijdou první mrazíky. Muškáty je sice přežijí, ale nízké teploty rády nemají. Pokud je tedy stále máte na oknech, zkontrolujte, zda už rostlinky neodumřely. V opačném případě je ještě na parapetu nechejte, dokud budou hezky kvést a potom vyhoďte.

Kdy nechat muškáty venku

Všechny druhy si můžeme zakoupit v jarních měsících, ven je však umístíme až začátkem května. Jako první můžeme vysadit ven (často už ke konci dubna) muškáty štítnaté, jimž chladné noci neublíží.

Jaký je rozdíl mezi petúnií a surfinie

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.

Jak mít krásné muškáty

Muškáty nejkrásněji porostou na slunečných místech, mají v oblibě přímé slunce a teplo; měli bychom však dát pozor, aby se substrát příliš nepřehříval, protože potom rostou pomaleji a méně kvetou; vhodný je i polostín; nutné je zvolit místo chráněné před větrem (m. štítnaté) a deštěm (m. velkokvěté).

Jak podpořit kvetení muškátů

Hlavním předpokladem bohatě kvetoucích balkónovek, muškáty nevyjímaje, je pravidelné přihnojování. Vybírejte hnojiva s vysokým obsahem fosforu, který má na kvetení příznivé účinky. Pozor ale na obsah dusíku, který by měl být co nejnižší, protože jinak může zastavit tvorbu nových květů.

Jakou nejnižší teplotu vydrží muškáty

Pelargonie snesou teplotu kolem 0 °C, některé krátkodobě –2 °C. Dokonce existují i botanické pelargonie, které snesou teplotu –18 °C. Pokud neprojdou tímto obdobím mrazů, nenasadí poupata a nekvetou. Jediná podmínka je, že musí být v suchu.

Jak stříhat pelargonie

Pokud máte doma pelargonie, které po zimě značně skomírají, v prvé řadě je přeneste do tepla a dostatečně je zalijte. Pak si vemte ostré nůžky a začněte krátit. Nejprve odstřihněte suchou část rostlinky, přičemž stříhejte až na živé, zelené části stonku. Ten se zhruba během dvou týdnů zacelí.

Jak často hnojit muškáty

K tomu, aby vaše muškáty krásně kvetly, potřebují hnojivo. Bez něj se neobejdou. Dodávejte jim výživu během jara i léta. Přihnojujte je zhruba jednou za týden.

Kam umistit petúnie

Umístění petúnií

Petúnie potřebují ke svému bohatému růstu dostatečně teplé stanoviště se slunečním svitem. Stanoviště by mělo být chráněné před silnými deš ťovými srážkami. Na místech, kde jsou petúnie vystaveny silnému větru a dešti, je větší riziko poškození křehkých květů nebo celých rostlin.

Jakou hlínu na muškáty

K výsadbě použijeme speciální zeminu (substrát) se startovací dávkou hnojiva a vysokou dávkou humusu. Jde o substrát určený speciálně pro pelargonie. V opačném případě je dobrá též kvalitní zemina z kompostu doplněná o muškátové hnojivo.

Proč zasychají květy muškátů

Pokud vám náhle přestal kvést, může to být ze dvou důvodů. Ten první je, že substrát vyschl až příliš a rostlina tak začíná usychat. V tomto případě opatrně zvyšte zálivku. Druhým důvodem může být to, že je rostlina příliš přemokřená a tak začala od kořenů uhnívat.

Kdy probudit muškáty

Jak muškáty na jaře probudit

První přihnojení muškátů můžeme provést již na začátku března, do konce března je pak vyloženě nezbytné. Zároveň začneme zvyšovat zálivku a také zvýšíme rostlinám teplotu. Je také vhodné zastřihnout jednotlivé výhony a zasadit takto získané řízky.