Čím brousit podlahy?

Jak se brousí podlahy

Celý proces by měl být třífázový, nejdříve hrubé obroušení, poté broušení nástrojem střední hrubosti a nakonec přeleštění jemným brusným nástrojem. Mezi jednotlivými kroky podlahu vždy důkladně vysajte. Po broušení je potřeba obnovit povrchovou úpravu. Buď podlahu nalakujte nebo napusťte olejem či voskem.
Archiv

Jakou bruskou brousit podlahu

Na okrajích místností je vhodné použít menší krajovou brusku o průměru 270 mm, zatímco na místa, kde nás nelimituje prostor, využijeme robustní planetové brusky s průměrem 450 mm nebo 510 mm.
Archiv

Jak brousit starou podlahu

Spusťte válcovou brusku a počkejte, dokud se pytel na prach nenaplní vzduchem. Poté se pozvolna pohybujte dopředu a páčkou při tom pomalu sklopte brusný válec. Pohybujte bruskou dopředu a opět stiskněte páčku tak, aby se válec zvedl ze země. Při chodu vzad válec opět opatrně zvedněte a bruste zpět v téže stopě.
Archiv

Jak brousit bez prachu

Bona bezprašný systém broušení podlah odstraní až 99,8 % prachu, což tradiční metody broušení zajistit nemohou. Rozdíl je viditelný: Brusné stroje Bona jsou připojeny přímo k vysavači a prach je odstraňován okamžitě. Vysavače Bona jsou uzavřené systémy s vícestupňovou filtrací vzduchu.

Jak nalakovat podlahu

Podlaha musí být ošetřena dvěma laky různých typů – základním, a poté vrchním lakem. Základní lak zajišťuje dobrou přilnavost a zvýrazňuje barvu a strukturu dřeva. Vrchní lak dodá podlaze odolnost a stupeň lesku povrchu. Vyhněte se přímému slunečnímu záření, pokud je to nutné, zatáhněte záclony.

Co na prkennou podlahu

Nerovnost původních prken lze řešit:Vytrháním prken a jejich nahrazením dřevotřískovými či OSB deskami.Přidáním dřevotřískových či OSB desek na původní prkna.Samonivelační stěrkou na dřevo.Vyrovnáním výsypkovým materiálem – např. keramzitovou drtí

Jak brousit Palubkovou podlahu

U zkřivené (zkorýtkovatělé) palubkové podlahy se značnými výškovými rozdíly by se po vyrovnání mělo nejprve brousit ve směru textury dřeva, aby se podlaha zhruba srovnala, a poté brousit diagonálně. Výhodné je obrousit co největší plochu pásovou bruskou, co nejmenší pak okrajovou bruskou nebo ručně.

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Co na starou prkennou podlahu

Stará prkenná podlaha a obroušení

Chcete-li obnovit původní vzhled a zvýraznit kresbu dřeva, budete muset celou plochu důkladně zbrousit, postupně a několikrát. Brousit je nutno čtyřikrát až pětkrát, používají se smirkové papíry s různou zrnitostí, od 16 do 120. Naposledy se vždy provádí velmi jemné dobroušení.

Jak brousit stůl

Při broušení dřeva byste měli postupovat po řádech zrnitosti brusného papíru např. 80-100-120-150-180. Bruste rovnoměrným pohybem ve směru vláken dřeva a na brusný papír příliš netlačte. Nikdy nedržte brusný papír jen v prstech – napněte ho na špalík, abyste na něj vyvíjeli rovnoměrný tlak.

Čím natřít podlahu

Podlahovou odolnost získá dřevěná podlaha povrchovou úpravou provedenou lakováním podlahovým lakem (vodou ředitelným anebo rozpouštědlovým) nebo olejováním podlahovým olejem nebo olejem s tvrdým voskem. K výběru máte: rozpouštědlové laky EL Holz-Siegel, CLOURETHAN, CLOUCRYL bezbarvý, DD-Lack SST, DD-Hochglanzlack.

Jak dlouho schne lak na podlahu

Po ukončení musí plocha, nejméně cca 2-3 hodiny schnout. Po zaschnutí základního laku můžete na plochu opět vstoupit a jemným mezibroušením odstranit postavená dřevěná vlákna. Základní lak musí být zcela zaschlý. Povrchová plocha musí být před druhou vrstvou laku opět stejnoměrně hladká.

Jak vyrovnat prkennou podlahu

Řešením by bylo aplikovat na starou dřevěnou podlahu samonivelační stěrku a to buď v tenké vrstvě celoplošně nebo pouze zaplnit propadlá místa a srovnat se stávající podlahou. Nepíšete, jak velká jsou prošlapaná místa.

Jak silna prkna na podlahu

Výška neboli tloušťka prken se může pohybovat od 20 do 28 mm. Konkrétní rozměr pak závisí na předpokládaném stupni zátěže podlahové krytiny. V případě, že je vzdálenost mezi podkladovými latěmi cca 40 mm, bude postačovat standardní tloušťka – 20 mm. Šířka podlahových prken 100 mm je považována za univerzální.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Jak udělat novou podlahu

Plánujete-li položit novou podlahu ve starším domě, původní krytinu odstraňte, staré nátěry a anhydritové samonivelační potěry přebruste. Opravte nerovnosti podkladu, případně zatmelte. U starých dřevěných podlah dotáhněte šrouby. Postup opravných prací závisí na typu podkladu.

Jak vyrovnat podlahy

Pokud je nerovnost podkladu příliš velká, lze podlahu srovnat lokálně nahrubo například cementovým potěrem v potřebné tloušťce a poté menší nerovnosti dorovnat samonivelační stěrkou. Druhou možností je využít suchou metodu, tedy provést vyrovnání podlahy bez použití betonu.

Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu

Pro vyrovnání dřevěných podkladů se používají speciální penetrace, tmely a nivelace. Jak v takovém případě nivelace dřevěných podlah postupovat 1. Je potřeba zkontrolovat v jakém stavu se podklad nachází a zda jsou dodrženy všechny podmínky pro aplikaci samonivelační hmoty na dřevěné podklady.

Jak obnovit stůl

Nejjednodušší a nejdostupnější metodou je obrousit povrch smirkovým papírem. Na začátku použijeme hrubější typ pro zarovnání hlubších nerovností a později jemný pro dokonalé vyrovnání povrchu. Další možností je použití (pokud to povrchu neuškodí) odstraňovače starých nátěrů.

Jak brousit staré trámy

Na broušení starého trámu je vhodné použít výkonnější akumulátorovou nebo elektrickou vrtačku a ještě vybavenou hrnkovým brusným kotoučem. Ten zde použijte z důvodu, že perfektně odstraní zašlý prach a další nečistoty. Nasazení hrnkového kartáče do vrtačky s rychlosklíčidlem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jaký lak na podlahu

Lak Balakryl Polyurex se díky svému složení hodí na podlahy, schody, dřevěná obložení a všechny mechanicky namáhané povrchy. Oproti laku Balakryl Sportakryl vytváří tvrdší, mechanicky odolnější protiskluzovou vrstvu, která vydrží šoupání nábytkem, odolá vodě i alkoholu nebo běžně používaným čisticím prostředkům.

Jak nabarvit podlahu

Začněte natírat v rohu protilehlém vchodovým dveřím.

Váleček namočený v nátěru rolujte v přímém směru a při práci postupujte směrem k vedlejší stěně a ke vchodovým dveřím, kde nátěr zakončíte. Počítejte s tím, že po nátěru budete muset nechat podlahu z tvrdého dřeva aspoň tři hodiny vyschnut.

Jak často Olejovat podlahu

V domácích podmínkách je dostačující olejovat podlahu jednou za dva roky. Venkovní dřevěná terasa před a po čištění.

Co dát na prkennou podlahu

Nerovnost původních prken lze řešit:Vytrháním prken a jejich nahrazením dřevotřískovými či OSB deskami.Přidáním dřevotřískových či OSB desek na původní prkna.Samonivelační stěrkou na dřevo.Vyrovnáním výsypkovým materiálem – např. keramzitovou drtí

Co se starou dřevěnou podlahou

Starou dřevěnou podlahu však je možné renovovat a vdechnout jí tak druhý život. Mezi nejlepší řešení přitom patří broušení, které odstraňuje nečistoty, vybledlé barvy, škrábance i další stopy poškození. Dřevěná podlaha pak opět může vypadat skvěle.