Čím dříve tím lépe?

Čím dál tím lepší

Při vynechávání zájmena »tím« vyvinul se jemný rozdíl významový. S důrazem se říká: »Čím dál, tím víc prší = prší čím dál, tím víc«. Vedle toho se mnohem častěji řekne bez důrazu: »Prší čím dál víc, prší co dál víc, co dál víc prší«.

Čím více tím lépe

Pět prolínajících se zábavných příběhů noci plné sexu a otevřených možností, ve které nic nejde podle plánu, ale každý dostane to, co potřebuje. Dívejte se, na cokoli chcete. V hlavních rolích María León („Květinový dům“), Ana Milán („Paquita Salas“) a Álvaro Cervantes („Čas, který ti věnuji“).

Čím dříve tím lépe anglicky

The less, the better. The more I know about the problem, the better. The more, the better.
Archiv

Čím dál tím více čárky

Ani v nich nepíšeme čárku. Tu máte pár příkladů: Horem pádem, cestou necestou, křížem krážem, široko daleko, zuby nehty, čím dál tím víc, pečený vařený, láry fáry, ber kde ber, chtěj nechtěj, buď jak buď.

Čím víc tím

Čím víc, tím lépe. = Čím (je toho) víc, tím (je) lépe.

Čím dál tím víc čárky

Výrazy, které se čárkou neoddělují

Podle PČP se čárkou neoddělují členy ustálených spojení, např. rukama nohama, křížem krážem, hlava nehlava, zuby nehty, hory doly, daleko široko, v zimě v létě, jakž takž, jakýs takýs, čím dál tím víc, chtěj nechtěj.

Co to je free

volný , svobodný , neomezený ( volby , trh ap .)

Co to je Why

proč {spoj.}

Kdy se Nepise čárka

Čárku nepíšeme před spojkami a, i, ani, nebo, či, pokud jde o spojení vět hlavních či vět vedlejších ve slučovacím poměru. Jsou‑li však věty spojeny v jiném poměru než prostě slučovacím, oddělujeme je čárkou. Podrobněji viz Psaní čárky před spojkami a, i, ani a Psaní čárky před spojkami nebo, či.

Jak se patří

Do této skupiny spřežek je možné zařadit i víceslovné spřežky, protože také v těchto případech převažuje psaní zvlášť, lze však psát: o sto šest i ostošest, jak se patří i jaksepatří, jak by smet i jakbysmet aj.

Čím dál tím víc anglicky

more and more je překlad "čím dále tím více“ do angličtina. Ukázka přeložené věty: Candice mě čím dál tím více znervózňuje. ↔ Candice is beginning toscare me a lot.

Kdy ukoncit větu

Tečka označuje ukončení věty jednoduché, složené nebo souvětí, pokud mají funkci oznamovací, někdy také rozkazovací a přací. Na konci věty se píše tečka, i když je na jejím konci e‑mailová nebo jiná elektronická adresa (např. odkaz na webové stránky).

Jak se anglicky řekne který

který {zájmeno}

who {zájm.}

Jak se píše free

free {přídavné jméno} bezplatný {příd.

Co je to Slay

angličtinaEditovat

Přes staroanglické slēan — „úder, udeřit“, také „zabít“ z předpokládaného pragermánského *slahaną — „uhodit“. Srovnej zejména slaughter, dále pak německé schlagen, skandinávské slå nebo nizozemské slaan, v češtině hovorové šlágr.

Co to znamená Aww

Aww a Eww – citoslovce (či zvolání) Aww často bývá na začátku věty, předchází komplimentu, je reakcí na něco roztomilého či hezkého či naopak smutného. Naopak Eww je citoslovce odporu a znechucení. Ukážeme si na příkladech: „Aww, to koťátko je tak roztomilé!

Jak se píše nejen že

Nejen, že nepřijela, ale dokonce se ani neozvala. Hraje závodně volejbal, ale i fotbal a házenou. Nejenže vyhrála všechny závody, ale dokonce se dostala i na Olympiádu!

Kde se píše čárka u že

Věty závislé na výrazu s oslabenou větnou platností (samozřejmě, hlavně apod.) Čárkou zpravidla neoddělujeme vedlejší věty, které závisejí na částicích, tj. výrazech s oslabenou větnou platností. Psaní s čárkou však rovněž není chybné: Hlavně(,) že jsme vyhráli a smazali nepovedený zápas v Příbrami.

Jak poznat spřežky

Spřežky tedy mají stejný význam a plní ve větě tytéž funkce jako jejich dvouslovné protějšky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ na příklad (předložka + podstatné jméno) i například (příslovce). Jediný rozdíl bývá v četnosti užívání, některé výrazy se v úzu objevují psané spíše jako dvě slova, u jiných převažuje podoba jednoslovná.

Kdo zrušil spřežky

Do 15. století se spřežky hojně vyskytovaly i v češtině. O odstranění většiny z nich se zasloužil mistr Jan Hus provedením jazykové reformy. Spřežky ch, dz a dž se zachovaly dodnes.

Čím tím

Spojení klauzí výrazy čím a tím chápeme jako mající význam diference. Například: Čím je víno starší, tím je lepší. Mezi klauzemi interpretujeme význam diference: víno je lepší o to, o co je starší.

Co je víc anglicky

more {komp.}

Co musí mít věta

Tradiční pohled chápe jako českou větu celek, který je založen na určitém slovesném tvaru, tedy přísudku. Pokud věta vedle přísudku obsahuje také podmět, jde o větu dvojčlennou: Matka litovala dítě. V případě, že věta podmět neobsahuje, označujeme ji jako větu jednočlennou: Matce je líto dítěte.

Co znamenaji dvě tečky za vetou

Trojtečka se často používá na konci věty nebo v místě odmlčení pro vyznačení aposiopese, nedokončené myšlenky; v takovém významu se neodděluje od předchozího textu mezerou (např. „Jestli si to nepřečteš, tak…“). Mezera se píše při použití v neúplných výčtech (např. „jedna, dva, tři, …, pět, …

Co je to Kinda

Slovíčko KINDA zkracuje výraz kind of, který má podobný výraz jako naše hovorové tak nějak, tak trochu, docela, celkem. Také se používá, když mluvíme o druhu nebo typu něčeho.