Jak oživit černé oblečení?

Jak oživit černé džíny

Přírodní varianta. Do velké nádoby nalijte vroucí vodu a v ní nechte dvě až tři hodiny vyluhovat několik hrstí břečťanu. Poté břečťan vyjměte, do vody namočte své vybledlé černé oblečení a nechte ho ve výluhu několik hodin, nejlépe přes noc. Pak prádlo vyždímejte, nechte uschnout a vyperte.
Archiv

Jak obarvit černé prádlo

Černou barvu prádla pomohou osvěžit 2 šálky uvařené kávy přidané do máchacího cyklu. Zkusit můžete obarvit prádlo také v odvaru z černých fazolí. Dalším zdrojem tmavého barviva jsou i slupky od avokáda. K barvení textilu můžeme použít také odpad z konzumace avokáda.

Jak obnovit černou barvu

Jinak se můžete pokusit barvu oživit. „Postačí, když černé prádlo začnete prát v gelu na černé prádlo. Po třech až pěti praních praních sami uvidíte, že se černá a tmavé barvy opět vracejí a mají opět plnější odstín,“ ujišťuje František Černý.
Archiv

Jak vyprat černé prádlo

Černé prádlo je ideální prát nižších teplotách, tedy okolo 30 °C. Barvy totiž zesvětlují při praní na vyšších teplotách. V žádném případě nevyvařujte černé prádlo, ani kdyby se jednalo o bavlnu. Některé pračky mají dokonce přímo program na praní černého prádla.

Co se hodí k černým džínám

Podíváte-li se na celebrity, zjistíte, že tmavé džíny tvoří často základ jejich šatníku. Nosí je v kombinaci s jednoduchým bavlněným tričkem, džínovou košilí nebo sakem. Vyřešte i vy dilema co na sebe a pořiďte si pro nastávající sezonu klidně rovnou dvoje.

Jak obarvit džíny na černo

Na akékolvek rifle ti to v pohode chytí. A aby farba vydržala dlhšie tak si veci po ofarbení vyplákam ešte v octovej vode. Já barvím klasickou barvou Duha v pračce, na jeansy vám to chytne v pohodě. Cca po roce barvím znova, aby barva byla zase živější.

Co na černé prádlo

Na černé prádlo vždy používejte prací gely – ideálně ty určené přímo na praní černého prádla. Prací prášek se nemusí dokonale rozpustit a na černém oblečení pak vznikají nevzhledné mapy. Zároveň také dodržujte dávkování pracího prostředku a nedávejte ho zbytečně mnoho.

Jak prát černobílé oblečení

Černobílé prádlo je nejlepší prát s bílým prádlem a s práškem na bílé prádlo, jinak by bílé části brzy zašly. První praní ale pro jistotu proveďte ručně a zjistěte, jestli nebudou tmavé části pouštět barvu a neobarví vám zbytek obsahu bubnu.

Jak vybělit černobílé prádlo

Při praní černého prádla můžete do pračky přidat trochu vody s octem (asi 2–3 lžíce octa a zbytek vody). Ocet zafixuje černou barvu a ta pak nešedne. I na bílé prádlo používejte prací prášek určený na bílé prádlo, který obsahuje rozjasňovače a bělící látky.

Jak nosit černé kalhoty

Černé kalhoty jsou přece jenom trochu více elegantní než klasická džínovina, proto se nebojte váš outfit okořenit nějakým tím potiskem nebo vzorem. Jedním ze vzorů, který s černými kalhoty funguje na jedničku, jsou určitě pruhy. Avšak doporučujeme kombinaci černobílých pruhů.

Jak správně prát černé džíny

Používejte jemný prací prostředek, ideálně tekutý na barevné prádlo, nikdy ne bělící prostředky. Perte je při šetrném pracím cyklu. Aviváži je lepší se vyhnout. Pro stejný účinek je dobré přidat do praní trochu octa.

Jak obarvit textil duhou

Barvení v automatické pračce: Obsah sáčku rozpusťte ve 1/4 l vroucí vody a nalijte přímo do bubnu pračky. Přidejte 10 polévkových lžic kuchyňské soli (200 g). Vložte látku do bubnu a použijte program s nejvyšší teplotou (80-90°C) bez předpírání. Po ukončení cyklu látku vyjměte.

Jak prát černé kalhoty

Praní je obzvláště šetrné k barvám, pokud zvolíte jemný program praní na 30 °C a pouze velmi jemný cyklus ždímání. Je velmi důležité používat správný prací prostředek. V žádném případě byste neměli používat univerzální prací prostředek, protože obsahuje více bělících prostředků, které rozpouštějí barvu z látky.

Jak se zbavit obarveného prádla

Stačí když přidáte 1 lžičku kypřícího prášku do bubnu pračky a prádlo vyperete běžným způsobem. Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny.

Jak Vybelit prádlo Babske řády

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Jak prát černobílé věci

Černobílé prádlo je nejlepší prát s bílým prádlem a s práškem na bílé prádlo, jinak by bílé části brzy zašly. První praní ale pro jistotu proveďte ručně a zjistěte, jestli nebudou tmavé části pouštět barvu a neobarví vám zbytek obsahu bubnu.

Jak na omylem obarvené prádlo

Omylem obarvené prádlo

Vyzkoušejte, co bude fungovat právě u vás. Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Co si vzít k cernym Kalhotum

Smetanová a béžová Smetanová a béžová barva je dohromady s černými kalhoty velmi dobrou volbou. Je to jednoduchá kombinace, která nikdy neomrzí. Vždy však mějte na paměti, že v tomto typu outfitu není žádoucí příliš velký kontrast.

Jak obarvit oblečení na černo Duha

Návod k použití – barvení v automatické pračce:

Obsah sáčku rozpusťte ve 1/4 l vroucí vody a nalijte přímo do bubnu pračky. Přidejte 10 polévkových lžic kuchyňské soli (200 g). Vložte látku do bubnu a použijte program s nejvyšší teplotou (80 – 90 °C) bez předpírání. Po ukončení cyklu látku vyjměte.

Jak obarvit syntetiku

Na oblečení z polyesteru nebo jiné syntetiky je potřeba speciální barvivo. Barvení elastanu, polyesteru či metalických látek ani nezkoušejte.

Jak odbarvit omylem obarvené prádlo

Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.

Co se Zapraným prádlem

Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Čím Vybelit prádlo

Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.

Co dělat s bílým obarveným prádlem

Na obarvené bílé oblečení pomáhá soda bikarbona. Stačí když přidáte 1 lžičku sody do bubnu pračky a prádlo vyperete běžným způsobem. Už si nemusíte lámat hlavu nad tím, jak vybělit obarvené prádlo.

Jak se zbavit Zapraných skvrn

Technický benzín, Jar

Properte skvrnu od oleje v technickém benzínu tolikrát, dokud zcela nezmizí. Pokud nemáte doma technický benzín, obdobně by měl sloužit i přípravek na mytí nádobí. Jednoduše textil navlhčete, naneste trošku jaru a přemáchněte v rukách. Poté opět klasicky vyperte v automatické pračce.