Čím hasit papír?

Co se nesmí hasit vodou

VODNÍ HASICÍ PŘÍSTROJE

Nesmí se používat na elektrická zařízení pod napětím, na požáry látek o velmi vysoké teplotě, špatně hasí hořlavé kapaliny ropného původu. Jejich náplní není chemicky čistá voda, ale voda s příměsemi pro zlepšení snášivosti nebo mrazuvzdornosti.
Archiv

Jaký typ hasicího přístroje je nejvhodnější pro hašení počítače

Práškový hasicí přístroj

Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny. hořlavé plyny, benzín, nafta, oleje, pevné materiály, elektrická zařízení pod proudem, počítače, televizory a další elektronika pod proudem do 110 kV.
Archiv

Co hasit vodou

Jsou vhodné na hašení:

Voda hasí přímo „u zdroje“, likviduje i žhnutí, které je s hořením pevných látek prakticky téměř vždy spojeno. Další pevné hořlavé látky (papír, uhlí, textilie, guma) a pouze v nutosti použitelné k hašení menších množství hořlavých kapalin mísících se s vodou jako líh, éter apod.
Archiv

Jak uhasit požár

Hašení zahájíme namířením proudu hasiva na střed hořícího předmětu a pokračujeme dále tak, aby byl hořící předmět rovnoměrně pokrýván hasební směsí, doporučujeme hasivo aplikovat přerušovaně v několika sekundových dávkách. Hořící stěny hasíme odspodu směrem nahoru.

Čím hasit hořící olej

Požáry jedlých tuků spadají pod třídu požáru B, neboť při hoření se nacházejí v rozpuštěné formě. Téměř ve všech evropských státech preferují protipožární předpisy pro provozy s fritovacím a pečícím zařízením použití hasicích dek a hasicích přístrojů s oxidem uhličitým pro hašení požárů jedlých tuků.

Jakou vodou hasí hasicí

Pyrocool patří z chemického hlediska do skupiny neionogenních smáčedel. Používá se ve formě 0,4% vodného roztoku ve vodě k hašení požárů tříd A, B i C. Je hasební látkou s vysokým ochlazujícím účinkem a umožňuje razantní zásah při současné zvýšené ochraně zasahujících hasičů.

Jaké jsou druhy hasicích přístrojů

Hasicí přístroje dělíme dle typu náplně na pěnové, vodní, práškové, sněhové a halotronové.

Jaké jsou hasicí přístroje

Hasicí přístroje podle tříd požárů

A – pevné látky – vhodné jsou vodní, pěnové a práškové hasicí přístroje. B – hořlavé kapaliny – je možné použít pěnové, práškové a sněhové hasicí přístroje. C – plyny – používají se práškové a sněhové hasicí přístroje.

Čím hasit počítač

Je naprosto nevhodné a životu nebezpečné hasit tato zařízení či jejich okolí vodou či pěnovými hasicími přístroji. Můžete použít tři typy hasicích přístrojů – práškové, sněhové nebo halotronové. Práškový hasicí přístroj je do domácnosti nejvhodnější a nejpoužívanější. Jedná se o speciální prášek, který je hnaný plynem.

Čím hasit benzín

Třída B – požáry kapalin nebo látek, které přecházejí do kapalného skupenství (např. barvy a laky, benzin, nafta, dehet, oleje, ředidla, aceton, vosky, asfalt, pryskyřice, mazadla). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje pěnové, práškové a halonové.

Co dělat když začne hořet

Základní věc je, že je třeba se jej ihned pokusit uhasit. Když ale člověk nezvládne uhasit požár vlastními prostředky, je nutné, aby okamžitě zavolal na hasiče, tedy linky 112 nebo 150. Následně je třeba opustit místnost, kde k požáru dochází, a uzavřít dveře tak, aby se zpomalilo jeho šíření.

Co delat kdyz hoří

Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří

Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.

Čím se hasí benzín

Třída B – požáry kapalin nebo látek, které přecházejí do kapalného skupenství (např. barvy a laky, benzin, nafta, dehet, oleje, ředidla, aceton, vosky, asfalt, pryskyřice, mazadla). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje pěnové, práškové a halonové.

Čím hasit tuky

Čím hasit horké oleje a tuky Jediným typem hasicího přístroje schváleného pro hašení horkých olejů a tuků v kuchyních je chemický hasicí přístroj. Pro malé požáry třídy F můžete také použít protipožární přikrývku.

Jak spravne hasit

Zásah hasicím přístrojem při požáru je nutno provádět vždy po směru větru a vystřikující proud hasiva musí směřovat vždy do ohniska požáru, přičemž je nutno neustále postupovat za požárem. Postupujte tak, abyste proudem hasiva nepřenesli plameny na nežádoucí místa, nebo se při používání vodních přístrojů neopařili.

Co můžu hasit penou

Pěna se používá k hašení požárů třídy B (hořlavé kapaliny). Vytváří na hladině celistvou vrstvu,která zabrání přístupu vzduchu a znemožňuje další vývin hořlavých par. Hlavním hasebním účinkem je efekt izolační. Těžká a střední pěna má částečně chladicí efekt.

Jaký hasicí přístroj do domu

Pak vězte, že nejuniverzálnějším tipem hasicího přístroje pro domácnost je práškový hasicí přístroj. Bez obav s ním můžete jít do boje s požáry typu A, B i C a určený je i na hašení elektroniky pod napětím do 110 kV. Jeho alternativou pak bývá práškový hasicí přístroj, který je určený speciálně na tuky.

Čím hasit sypké materiály

Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.

Jaké máme druhy hasicích prášku

Práškové hasicí přístroje jsou určeny pro hašení požárů třídy A (pevných látek), třídy B (kapalných látek) a třídy C (plynných látek). Hasicí prášky rozdělujeme na univerzální (třída ABCD) a speciální (BC). Hasební efekt se u plamenného hoření zakládá na přerušení reakce hoření (antikatalitycký).

Čím se hasí plyn

Třída C – požáry plynů (např. zemní plyn, propan-butan, vodík, svítiplyn, acetylen, metan). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje práškové nebo plynové hasicí přístroje s náplní CO2 (oxidu uhličitého).

Čím hasit hořlavé plyny

Čím hasit plyny Přestože u požárů třídy C lze použít suchý práškový hasicí přístroj, jedinou bezpečnou metodou ke zvládnutí je většinou uzavření přívodu plynu.

Jak uhasit zásuvku

Hasicí přístroj nebo sprej – vhodný hasicí přístroj nebo sprej by měl být v každé domácnosti, abyste mohli požár podchytit v jeho počáteční fázi. Pro domy a byty je nejvhodnější práškový hasičák a do garáží pěnový.

Jak se plní kouř v místnosti při požáru

Jak známo, kouř a dým stoupají vzhůru, při požáru v místnosti se tedy hromadí pod stropem a postupně plní celý prostor. Proto se hlásič nikdy neinstaluje do rohů místností, za záclony a za nábytek.

Co se stane když chytnou saze v komíně

Jakmile saze hoří, nejdou prakticky uhasit. Pokud je v komíně zároveň i vlhkost, což skoro vždy je, tak dojde zpravidla k tomu, že komín popraská, v horším případě i vybuchne,“ popisuje další vývoj hasič.

Čím se hasí olej

pokud nemáte k dispozici hasicí roušku nebo hasicí přístroj, můžete použít improvizované prostředky, například:nehořlavý sypký materiál (sůl, hlína z květináče),mokrou utěrku nebo hadr,pokličku, pečicí plech.