Proč zatlačovat boule?

Jak se co nejrychleji zbavit boule

Když jako první pomoc na poraněné místo hned přiložíme ledový obklad (stačí sáček zmražené zeleniny), stáhnou se drobné kruhové svaly kolem tepének, takzvané prekapilární sfinktery. Díky tomu se téměř okamžitě zastaví přítok krve do poškozené oblasti a boule se nenaleje, nebo je alespoň menší.
ArchivPodobné

Kdy jít s bouli na pohotovost

bolest hlavy zhoršující se, výrazná nenormální chování – výrazná spavost, únava, obtížná probuditelnost nebo naopak zvýšená dráždivost , zmatenost. náhle vzniklé obtíže s chůzí, koordinací, řečí, zrakem.

Čím mazat bouli

K urychlení vstřebávání, zmírnění otoků a bolestivosti je možné použít lokální přípravky s obsahem protizánětlivých látek a heparinu.Heparoid Léčiva krém 30g.Traumaplant mast 100g.Hirudoid Forte krém 40g.Reparil-Gel N 100g.Traumaplant mast 50g.Hirudoid Forte gel 40g.Rosen Octan gel 40g.Rosen Octan sáčky 2x2ks.

Jak vzniká boule na hlavě

Pod místem úderu se tedy hromadí směs mezibuněčné tekutiny, kožního vaziva a krevních bílkovin, které se začínají srážet. Vzniká nerozpustná, postupně tvrdnoucí fibrinová a vazivová hmota. Boule se pak po několika dnech bez následků vstřebá. Někdy i trochu cestuje a může měnit barvu.
Archiv

Kdy jít s bouli k lékaři

Kdy dítě potřebuje okamžitou lékařskou pomocNekontrolovaně krvácí z hlavy, nosu nebo ušíMá na hlavě nadměrné velké otlaky či otoky.Opakovaně zvracíJe neobvykle ospaléMá potíže s ostražitostíZtratí vědomíNereaguje na váš hlas.Špatně dýchá

Jak dlouho chladit bouli

Pokud se na pokožce hlavy nebo na čele objeví boule, přiložte na 20 minut sáček s ledem nebo se sypkou mraženou zeleninou, či rozdrcený led zavázaný v žínce. Během první noci po zranění zkontrolujte vaše dítě dvakrát, nebo přibližně každé tři až čtyři hodiny.

Jak zatlačit bouli

I přes zaručené babské rady lékaři nedoporučují bouli na hlavě zatlačovat. Tímto způsobem totiž můžete výrazně zvětšit plochu poranění nebo vyvolat zánětlivou reakci. Nejlépe uděláte, když místo ochladíte ledovou kostkou nebo pytlíkem mražené zeleniny.

Co s velkou bouli

Při úrazu hlavy se také může objevit boule. S jejím ošetřením by se lidé neměli v žádném případě pokoušet experimentovat. Na zamačkávání lžičkou a podobnými předměty okamžitě zapomeňte! „V žádném případě nezamačkávat bouli zpět, ale nechat ji v klidu, dokud sama nesplaskne,“ upozorňuje Hošek.

Kdy jít s bouli k lekari

Kdy dítě potřebuje okamžitou lékařskou pomocNekontrolovaně krvácí z hlavy, nosu nebo ušíMá na hlavě nadměrné velké otlaky či otoky.Opakovaně zvracíJe neobvykle ospaléMá potíže s ostražitostíZtratí vědomíNereaguje na váš hlas.Špatně dýchá