CTFC Crypto

Amerykański sąd okręgowy otrzymał w piątek pozew złożony przez amerykańską komisję handlu kontraktami terminowymi (CFTC) przeciwko dwóm podejrzanym rzekomo zaangażowanym w próby kradzieży bitcoinów od niczego niepodejrzewających inwestorów, według urzędnika. informacja prasowa.

Dwóch oskarżonych, zidentyfikowanych jako Morgan Hunt i Kim Hecroft, wprowadzało na rynek nielegalne przedsiębiorstwa, aby nakłonić społeczeństwo do inwestowania w kontrakty walutowe z dźwignią lub z depozytem zabezpieczającym, takie jak forex, opcje binarne i diamenty. Zgodnie z komunikatem prasowym obaj mężczyźni zostali oskarżeni o „oszukańcze nagabywanie, podszywanie się pod śledczego CFTC i fałszowanie dokumentów CFTC” w ramach ich wielkiego podstępu, aby oszukać inwestorów z ich bitcoinów.

CTFC Crypto

„Nielegalne programy”

Morgan Hunt, który rzekomo pochodzi z Arlington w Teksasie, zarządza Diamond Trading Investment House, podczas gdy Kim Hecroft, który rzekomo pochodzi z Baltimore w stanie Maryland, prowadzi First Options Trading, aby utrwalić ich nielegalne plany.

Obaj oskarżeni prowadzili korespondencję z klientami, korzystając z ich kont na Facebooku i kontach e-mail, obiecując jednocześnie inwestować w handel z korzyścią dla klientów. Co najmniej dwóch inwestorów padło ofiarą swojej rakiety od stycznia 2017 r., A jeden z nich poddał się ich apelowi o bitcoin.

W skargach wniesionych do sądu w Okręgu Północnym w Teksasie znalazło się również podszywanie się pod śledczego CFTC i jego radcę prawnego przy użyciu oficjalnej pieczęci organu regulacyjnego i sfałszowanych dokumentów. Te sfabrykowane dokumenty zostały wykorzystane do zmiany memorandum CFTC, co dało ofiarom wrażenie, że są zobowiązani do zapłacenia „zobowiązania podatkowego” na rzecz CFTC.

Inwestorzy zostali również poinstruowani, aby przekazywać bitcoiny organom regulacyjnym, jeśli chcieliby później wycofać swoje bitcoiny. Pobieranie podatków nigdy nie było prerogatywą CFTC, ale podejrzani z powodzeniem nakłonili swoje ofiary do dokonywania płatności podatku na kontach kryptowalutowych.

CFTC domaga się teraz odszkodowania dla inwestorów, którzy zostali oszukani, zwrotu nielegalnych zysków, cywilnych kar pieniężnych, stałego embarga na działalność handlową i rejestracyjną, a także zakazu dalszych naruszeń przepisów CFTC i ustawy o giełdach towarowych.

Komentując tendencję do podejmowania nieuczciwych działań pod przykrywką agencji regulacyjnej, dyrektor ds. Egzekwowania prawa w CFTC James McDonald poinformował w oświadczeniu, że „zwiększona świadomość społeczna zaangażowania CFTC w nadzorowanie rynku wirtualnej waluty niestety dostarczyła nowych możliwości dla złych aktorów ”.

Dodając do tego, powiedział:

„Jak zarzucono w skardze, Pozwani starali się wykorzystać zaufanie publiczne do CFTC poprzez sfałszowane dokumenty, które rzekomo są oficjalnymi memorandami CFTC, wymagającymi zapłaty podatku od rachunków kryptowalutowych. CFTC nie pobiera podatków. CFTC chroni przed oszustami, którzy próbują wykorzystać reputację CFTC w celu oszukiwania klientów, i podejmą szybkie działania przeciwko takim niewłaściwym postępowaniom. ”

Wirtualna waluta zadeklarowana jako towar

Tydzień temu CFTC wydała orzeczenie na swoją korzyść po tym, jak amerykański sąd federalny uznał token MBC za towar w sprawie przeciwko „My Big Coin Pay”.

Moja wielka moneta

Przeczytaj: Federal Judge Rules Kryptowaluta MBC jest towarem w sprawie przeciwko mojej wielkiej monecie

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Nevadzie, zarządzane przez Randalla Cratera, dokonało oszustwa o wartości 6 milionów dolarów, zgodnie z protokołem decyzji sądu. W orzeczeniu Rya Zobel, który przewodniczył sprawie w Bostonie, utrzymywał, że „My Big Coin” został sklasyfikowany jako towar w połączeniu z definicją ustawy o giełdach towarowych, która obejmuje szerokie kategorie.

„To wystarczy, zwłaszcza na etapie składania wniosków, aby powódka mogła zarzucić, że My Big Coin jest„ towarem ”w świetle aktu” – napisała Zobel w swoim wyroku.

Postrzegany jako powitanie dla CFTC w sprawowaniu funkcji nadzoru nad innymi wirtualnymi walutami, kontrowersje wokół jurysdykcji kryptowaluty pozostają kwestią wymagającą rozwiązania..

Komisja Giełdy Papierów Wartościowych dogania 1pool Ltd

W podobnym przypadku w czwartek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła zarzuty 1pool Ltd i jej CEO Patricka Bunnera w związku z fałszywymi namowami inwestorów w USA i na całym świecie do kupowania swapów opartych na papierach wartościowych. Firma z siedzibą na Wyspach Marshalla jest podmiotem prawnym powiązanym z 1broker.com. Zarzuty skierowane przeciwko 1pool, a Patrick Bunner był wynikiem działań naruszających federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Oświadczenie wydane przez SEC brzmi:

„1Broker nie przeprowadził transakcji swapu opartego na zabezpieczeniach na zarejestrowanej giełdzie krajowej i nie zarejestrował się prawidłowo jako dealer swapów opartych na zabezpieczeniach”,